Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2020/2021: Aut derbi, aut nihil


Dimitrije

Recommended Posts

Nema sanse da Cuka sa ovim kadrom dodje do III kola. Nema para, nema koeficijent, nema igrace...sanse 0

 

 

 

Koju je to srecu imala Zvezda?

Link to comment

Ni ne mislim na Čuku, iz razloga koje je već Nikodije naveo. Pričamo o tome zašto bi neko eventualno uložio pare u manji klub u Srbiji i ugrozio Partizan i Zvezdu u borbi za titulu.

Edited by napadaj
Link to comment

U ovakvoj drzavi i ovakvom fudbalu nema sanse, slicno se desava i u HR.

 

U Spaniji recimo imaju i Sevilju, Atletiko, Valensiju i niko do titule

 

 

Link to comment
7 minutes ago, Milosh76 said:

Koju je to srecu imala Zvezda?

 

Vala retko viđenu u istoriji kup sistema. Pa još dve godine uzastopno.

Prolaz protiv Salcburga je najnezasluženiji prolaz u dve utakmice u poslednjih sigurno 10 godina.

 

Zvezda je zapravo najviše u kontinuitetu pokazala sezonu pre CL.

Link to comment

Pa I nije bas bila tolika sreca. Salzburg je bio najjaci protivnik prakticno, a dobili smo ih na snagu I zelju I dozu srece naravno. Koja nam je nedostajala mnogo puta u istoriji

 

Po toj logici Inter I Celzi su najsramotnije u istoriji fudbala uzeli LS.

 

 

 

 

Link to comment

Drugo su velike, globalno popularne lige i klubovi. Mi ovde govorimo o dva kluba sa tržišta koje im ne donosi gotovo ništa od ulaznica, prodaje dresova, majica i drugih artikala za navijače. Prilično sam siguran da Delije shop zarađuje više nego klupska prodavnica, dok je kod nas i u tom delu rasulo, pošto je svaka frakcija pravila svoje stvari, a klupski šop više liči na semenkaru nego na ozbiljnu radnju velikog kluba.

 

To znači da postoji prostor za nekoga ko bi takođe morao da živi od prodaje igrača da napravi i dobar sportski rezultat, pod uslovom da se drži dalje od mulja i kombinacija sa Partizanom i Zvezdom.

 

Salcburg je bio neviđena sreća, takve utakmice se dobijaju jednom u 5 godina.

Link to comment

I Bordo je bio nevidjena nesreca... Ako cemo posteno, bilo ih je dosta. A tek Strazbur...

 

U srpskom fudbalu ce se pojaviti "treci" kad se promeni drustvo, a to ce jako tesko da se desi pod Vucicem

 

 

Link to comment

Mozete li da malo ublazite opsesiju Vucicem?  Bar na temi o Zvezdi.

 

U domacem fudbalu, oduvek je bilo nekoliko klubova koji su dominirali.  U Kraljevini to su bili BSK i Gradjanski, u SFRJ Velika cetvorka, u SRJ i Srbiji Zvezda i Partizan.  To sto su u Kraljevini dominaciju prekidali HASK, SK Jugoslavija, Hajduk i Konkordija, u SFRJ Vojvodina, Sarajevo i Zeljeznicar, u SRJ Obilic oznacavalo je postojanje klubova cije su ambicije prerastale okvire palanackih perjanica, opstanka i prezivljavanja.   Dogod se ne pojavi domaci klub koji ima ambicije da bude prvak, a ne samo proizvodjac fudbalera za prodaju i dika lokalne palanke, dotle ce Zvezda i Partizan da dominiraju bez obzira da li drzavu vode kralj, Tito ili Vucic.  Ako bi Vojvodina, Spartak ili niski Radnicki uzgajali takve ambicije, umesto sto kukakju na privilegovanene blizance kao razlog svoje neuspesnosti, vrlo brzo bi postali prvaci, jer konkurencija nije tako jaka.  Pogotovo Spartak i Radnicki koji su iz velikih mesta i koji nemaju odliv talenata u klubove iz istog mesta koji igraju u istom rangu takmicenja.  TSC je primer da se to moze iako je klub iz palanke.  Angazuju igrace za koje su zainteresovani Zvezda i Partizan, angazuju igrace iz Zvezdine filijale, grade novi stadion.  Podsecaju na Obilic, s tom razlikom sto je sponzor TSC madjarska drzava a Obilicev mafijas.

Edited by Dimitrije
Link to comment

tablica prihoda i rashoda od transfera igrača od 2010-2020:

 

 

https://i.imgur.com/nqhS1lo.png

 

- i sada kao treba očekivati da se neki klubovi uključe u borbu za titulu, klubovi koji daju kikiriki za pojačanja, lol taj film nećemo gledati osim ako ne izbace extra talentovanu gomilu klinaca pa zaprete jednom u 20 godina

Link to comment

U Hrvatskoj, koju je vec neko pomenuo, imamo izuzetak u vidu Rijeke koja je pre 10tak godina postala deonicarsko drustvo iza kog je stao grad. Jesu uzeli samo jednu titulu i 3 kupa i  par puta bili drugi, ali su uspeli da igraju i Evropu i naprave par solidnih tranfera (Kramaric npr. za 10mil).

 

U Rumuniji je tek totalni dzumbus sa Ocelul Galati koji igra trecu ligu a bili su prvak 2011., Unirea koja je u petoj ligi, a bili su prvaci 2009., Vitroul osnovana 2009. bili prvaci pre 3 sezone inace Hadzijev klub, pa Astra isto prvak pre par sezona koja je u zadnjih 10 godina promenila 5 imena, Rapid Bukurest je u jednom trenutku vezao 2,3 titule u moderno doba, znate vec svi kako je Steaua zavrsila, Dinamo Bukurest osvajac 14 titlua koji je vec odavno skrajnut iz vrha...

Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

tablica prihoda i rashoda od transfera igrača od 2010-2020:

moze li izvor za ovu zanimljivu tabelu

Link to comment

Da, ima logike. Ocekujem bombasticne naslove ovih dana, dok "novinar" provale.

 

Nisam obratio paznju na font, ja sam kriv™ sto bi rekao Vladar :D 

Link to comment
10 minutes ago, copkillah said:

pa transfermarkt, zar nikada nisi otvorio sajt? :D

 

A jak mi izvor 😂

ima i mene na transfermarktu, pa sad ti vidi kakav je to izvor.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...