Jump to content
IGNORED

Казус Теа Катаи


napadaj

Recommended Posts

18 minutes ago, Filozof manijak said:

A ako se apstrahuje da je u pitanju rasizam?

Npr. vi ne podržavate naprednu vlast, a vaš partner podržava. ili je prosto apolitičan.?

I onda vaš partner zbog vaših stavova izgubi lukrativan posao.

Da li bi onda promenili mišljenje.

 

 

Gde je granica?

pa ja sam upravo pričala o tome šta je brak. our jbg, hteo ili ne hteo

nema tu jasne granice, svo što ja pričam, daje boju i mome mužu, sad bilo to nekome logično ili ne

takođe, važi i obrnuto, zato mislim da ovo nikakve veze sa mizoginijom nema

ljudi su subjektivni, i sama sam takva, nađem se takođe ponekada u situaciji da je moje mišljenje o mužu/ženi, obojeno i mišljenjem o partneru

pa to je potpuno logično i nomarlno

i onda kada to imamo, naravo da će to uticati i na poslovne odluke tog nekog, da ne pričam tek u ovako drastičnoj situaciji

Link to comment

JA brak ne shvatam kao interesnu zajednicu ili OUR,  moja partnerka može imati svoje mišljenje o nekoj stvari koje je dijametralno suprotno mojem, ali moj poslovni život ne bi smeo da trpi zbog mog privatnog ili stavova moje partnerke.

Očigledno živim u nekom La La Lendu :unsure:

Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

JA brak ne shvatam kao interesnu zajednicu ili OUR,  moja partnerka može imati svoje mišljenje o nekoj stvari koje je dijametralno suprotno mojem, ali moj poslovni život ne bi smeo da trpi zbog mog privatnog ili stavova moje partnerke.

Očigledno živim u nekom La La Lendu :unsure:

kad sam rekal OUR, nisam mislila na interesnu zajednicu, moja greška, mislila sam pre svega na uticaj jednoga na život onoga drugoga

imam i ja, po raznoraznim pitanjima drugačije mišljenje od svoga muža

ali ovde pričamo o bazičnim stvarima, jbt, pa nemoj da glumiš sada francusku sobaricu

jedno je ako se tebi recimo u književnosti sviđa jedan žanr, a ženi sasvim drugi

ali ne verujem da bi baš lepo živeli da su vam temeljni moralni principi dijametralno suprotni

Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

moja partnerka može imati svoje mišljenje o nekoj stvari koje je dijametralno suprotno mojem

Antivakserka? Ravnozemljašica? Die hard Levijatan fan?

Link to comment
3 minutes ago, Skyhighatrist said:

Antivakserka? Ravnozemljašica? Die hard Levijatan fan?

 

Navija za Zvezdu, obožava Vučića, gleda Pink i Zadrugu

Link to comment

Znači uleteo si čeripikingom u raspravu iako sam jasno napisao da pričamo o principu ovde, i da probamo da apstahujemo da je u pitanju rasizam.

jbg, pomažem ti u sprdnji

Edited by Filozof manijak
Link to comment
15 minutes ago, Filozof manijak said:

JA brak ne shvatam kao interesnu zajednicu ili OUR,  moja partnerka može imati svoje mišljenje o nekoj stvari koje je dijametralno suprotno mojem, ali moj poslovni život ne bi smeo da trpi zbog mog privatnog ili stavova moje partnerke.

 

 

Ma jasno.

 

Ali rekoh vec, problem je kada u pricu udje treca strana, kapital, PR te trece strane, steta koju ta treca strana moze da trpi zbog tvoje zene. Jer ne moze svojoj publici da objasnjava "to je njegova zena, nije on, ovo nema veze sa nama" narocito u situacijama koje su nabijene emocijama i iracionalnim postupcima.

 

Ali isto tako, valjda zakon stiti tog muza od materijalne stete koju PR odluka njemu nanosi.

Link to comment

Američki sportski klubovi mnogo ulažu u vaspitanje i obrazovanje svojih igrača, pomažu njihove porodice i uopšte trude se oko vaspitanja dece generalno raznim akcijama. Ne znam koliko su u obavezi da to rade ali svi klubovi vode računa o slanju dobrog primera deci. Gotovo sam siguran da postoji klauzula u ugovoru da su igrači odgovorni za ponašanje svoje porodice u javnosti.

Malo sam iznenađen da postoje ljudi koji osuđuju klub zbog ovog poteza.

Link to comment
2 minutes ago, maheem said:

 Gotovo sam siguran da postoji klauzula u ugovoru da su igrači odgovorni za ponašanje svoje porodice u javnosti.

 

 

Razmišljao sam o ovom. Ako je postojala ova stavka u ugovoru onda je svaka rasprava suvišna.

Link to comment
14 minutes ago, Filozof manijak said:

 

@dùda

Dakle, ti pretpostavljaš da je i sam fudbaler rasista, pošto mu žena rasistička glupača, da li sam te dobro shvatio?

jeste, pretpostavljam itekako

 

pa sa svojim mužem ne bih živela da sluša turbofolk 

da glasa žvalavog recimo :D

a ovde pričamo o rasizmu

 

a ti ako bi lepo živeo sa svojom ženom rasistom, a sam nisi taj, pa onda nemam šta da ti kažem osim - aferim prijatelju, daleko ti lepa kuća

Link to comment
3 minutes ago, maheem said:

Malo sam iznenađen da postoje ljudi koji osuđuju klub zbog ovog poteza.

ja baš naprotiv, nego je smešno kako se cedi suva drenovina da bi se taj potez osudio, a situacija je krajnje jednostavna

 

24 minutes ago, Filozof manijak said:

JA brak ne shvatam kao interesnu zajednicu ili OUR,  moja partnerka može imati svoje mišljenje o nekoj stvari koje je dijametralno suprotno mojem, ali moj poslovni život ne bi smeo da trpi zbog mog privatnog ili stavova moje partnerke.

Očigledno živim u nekom La La Lendu :unsure:

Ne samo ti, već više ljudi sa foruma, kao da su tek sad izašli iz pećine i videli neke stvari prvi put i nije im jasno šta je to i kako to

 

Ja napišem da ljudi imaju odgovornost prema svojoj porodici, dobijem odgovor da je porodica prevaziđen pojam. Saberite se ljudi.

Link to comment
8 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Razmišljao sam o ovom. Ako je postojala ova stavka u ugovoru onda je svaka rasprava suvišna.

Ovo bukvalno mora da se podrazumeva kada si javna ličnost, pogotovo u sportu gde predstavljaš neki klub, bilo to na papiru ili ne. Bukvalno pitanje zdravog razuma.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...