Jump to content
IGNORED

Казус Теа Катаи


napadaj

Recommended Posts

Neko je ovde ostavio ideju o advokatu. Sve vise sam za tu ideju...
Taman da vrati klubu ono što je dobio prilikom raskida ugovora?
Link to comment
Just now, copkillah said:
21 minutes ago, John Coltrane said:
Neko je ovde ostavio ideju o advokatu. Sve vise sam za tu ideju...

Taman da vrati klubu ono što je dobio prilikom raskida ugovora?

 

Sad ces da nam crtas™ kako si i doktor prava.

Link to comment
 
Sad ces da nam crtas[emoji769] kako si i doktor prava.
Pa ono, potpisao je SPORAZUMNI raskid ugovora, kako može da ih tuži ako je pristao na to? Osim ako ti nemaš neku insajdersku informaciju da je bio na nišanu dok je potpisivao, onda se izvinjavam.
Link to comment

Upravo. Malo ćakulamo. Da nije potpisao sporazmuni ne bi dobio manje para nego što je predvidjeno ugovorom plus bonusi. Da ih je tužio imao bi priliku da ih odere, a sve zbog govora mržnje /verbalnog delikta žene debilke.

 

Link to comment
Razglabamo sad hipotetički, ŠBBKBB da nije potpisao sporazumni raskid ugovora
Ono što je Koltrejnara napisao nije zvučalo hipotetički ali ok. I opet mislim da bi ispušio. Ponavljam, ispao je glup k'o kurac što nije uplatio pare u neki od pomenutih fondova, jer u SAD samo pare govore, njegovo izvinjenje nema nikakvu težinu
Link to comment

Ta uplata mu ne bi nužno pomogla. Neko je lepo rekao da je uprava Galaksije pre konačne odluke sve propustila kroz digitron jedno četiri puta i detaljno se konsultovala sa svojom pravnom i PR službom. Pa su, nagađam, pravnici rekli da sad može svašta da bude jer je situacija u društvu i u gradu naelektrisana i verovatno će još dugo biti tako. Šta ako neko prepozna ovu kokoš u šoping molu pa je iznabada, ili mučenom Kataiju zapale auto na parkingu ispred stadiona, ili ovo ili ono... Po ovom pitanju u SAD trenutno vlada mob rule i naelektrisana masa nema baš previše sluha za argument da Katai ne može i ne treba da odgovara za ponašanje rasističke kokoši koju je oženio.

 

PR služba je standardno klimala glavom da je svaki naredni dan koji Katai provede u klubu 1 PR kataklizma koju milioni dolara neće ispeglati. Sponzori, publika, prodaja viršli na stadionu... Još ako je u tom PR timu sedeo neki pronicljivi zloćko pa diskretno primetio da se PR kataklizma čak može preokrenuti u PR profit ako klub kaže: "Neka visi Pedro Katai" i tako uzjaše talas naelektrisanog nezadovoljstva i pokupi lake brending poene...

 

Kao rezultat svega toga, klub odlučuje da zamoli Kataija da ode. To je bukvalno žargon koji se koristi u korporativnom svetu. Kada firma uzme digitron i izračuna da je više koštaš nego što joj donosiš (razlog nebitan), ona te lepo zamoli da odeš uz obostrano uvažavanje. Ti na svojoj strani imaš neke mehanizme i to mogu biti kolektivni ugovor, zakon o radu, neka posebna odredba iz tvog ugovora o zaposlenju... i firma će sve te mehanizme da ispoštuje jer ne želi da se preganja sa tobom. Zbog toga je u većini ovakvih situacija relativno lako postići sporazum kojim će obe strane biti zadovoljne. Verujem da Kataiju prvom nije baš mila pomisao da ostane u klubu i narednih godinu dana provede na relaciji kuća-stadion jer će na svim javnim mestima biti izložen riziku da ga neko prepozna pa da krene hajka. Cenim da su se na tom sastanku dogovorili za pet minuta i da Katai sigurno nije u suzama potpisao sporazumni raskid.

 

Ostaje nam samo pitanje te njegove odgovornosti za postupke druge osobe ali to se standardno podvodi pod onu staru narodnu: "takva su vremena" kao i pod kategoriju korporativnog digitronisanja.

Link to comment

evo iskreno, žensko sam i to ne tlačeno i ne odgojeno u patrijarhatu pa molim da me se tako i shvati

 

elem, ne kapiram, ovde se u par postova govorilo i o nekakvoj mizoginiji ? ne vidim je nigde, zbilja

ne čini mi se da ovde gospoja treba da misli kao muž, već ne treba da misli kako rasistički skot

a to što muž najebava zbog takvog ženinog stava, pa objašnjavali su ljudi, javne su ličnosti

kad je slikati se, trošiti lepu lovu i uživati u statusu, onda je sve normalno i ok da je gospoja deo tog javnog života

a onda kada se zasere, onda smo svako za sebe, pa neće da može

sticajem okolnosti. muž i ja radimo  isti posao, pa mi se ne desi baš da lupam gluposti pred investitorima :D

ali razmišljam nešto, mi smo često u prilici da sa tim investitorima provodimo i nekakvo vreme u druženju

pa ne da mislim, nego sam sigurna, da sam neka glupača koja lupa šta joj padne na pamet, to bi sigurno uticalo na stav tih ljudi i prema mome mužu, kako on god da sjajan arhitekta bio

i to je mi je negde potpuno normalno, bilo bi čudno da je drugačije, isti smo mi our

Link to comment

Te tako (nadovezujem se na@dùda ) ne mogu da zamislim da imam partnera koji ima totalno suprotne stavove od mojih, po veoma bitnom pitanju kao sto je rasizam, pa ja nisam rasista, a on recimo jeste, apsolutno mi je neshvatljivo da opstanemo i jedan jedini dan. U suprotnom smo isti onda, zar ne?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

A ako se apstrahuje da je u pitanju rasizam?

Npr. vi ne podržavate naprednu vlast, a vaš partner podržava. ili je prosto apolitičan.?

I onda vaš partner zbog vaših stavova izgubi lukrativan posao.

Da li bi onda promenili mišljenje.

 

 

Gde je granica?

Link to comment

Da je neka druga situacija možda bi se to i ispeglalo nekako, ovako su u klubu sigurno već gomilu para izgubili zbog koronavirusa, još sad sve to oko protesta, bukvalno wrong time wrong place

Link to comment
A ako se apstrahuje da je u pitanju rasizam?
Npr. vi ne podržavate naprednu vlast, a vaš partner podržava. ili je prosto apolitičan.?
I onda vaš partner zbog vaših stavova izgubi lukrativan posao.
Da li bi onda promenili mišljenje.
 
 
Gde je granica?
Opet mešaš babe i žabe
Link to comment
7 minutes ago, Time Crisis said:

Da je neka druga situacija možda bi se to i ispeglalo nekako, ovako su u klubu sigurno već gomilu para izgubili zbog koronavirusa, još sad sve to oko protesta, bukvalno wrong time wrong place

 

devojka je bukvalno pisala pobij govna. znači ne bi ispeglali ni Viktoriju Bekam

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...