Jump to content
IGNORED

Казус Теа Катаи


napadaj

Recommended Posts

1 minute ago, radisa said:

Ne, ja uopšte ne pričam o Katievoj... Ona je rasista i tu je kraj... Više pokušavam da pomerim fokus da li se za politički stav, koji ne odgovara preovalađujućem pogledu u nekom društvi treba da se odgovara kroz otkaz... Obrati pažnju da pokušavam da dignem na univerzalni nivo i pitam se gde je granica tome... Jer ono što je u Srbiji poželjno u javnom prostoru, u Francuskoj nije... Ili Hrvatskoj... I obrnuto...

 

Ona linija rasprave sa žena je čovekova odgovornost čim su javnom pristoru je suluda, ali možemo i tako, ali, ajde oept  univerzalno... Moja žena je javni službenik u Srbiji, ja tvitujem prot AV, da li država treba da joj da otkaz, jer ja rušim imidž druga predsednika? Govorimo principijalno, ne o tome šta sam ja pisao, to nije ni bitno, bitno je da je to protiv preovlađujućih političkih stavova ovog društva, u kojem živimo...

 

 

 

Za politicki stav ne treba ali ovo nije dobro mesto da se o tome raspravlja jer stavovi koje je ona iznela nisu politicki.

Link to comment
 
Ne cvilim ja uopste. Naprotiv, vrlo sam zadovoljan sto si mi u ciglo nekoliko minuta dokazao pocetnu tezu.
A pocetna teza je bila: Precenjujes forum. Veliki broj ljudi koji pisu ovde su tankom pseudogradjanskom (da ne kazem malogradjanskom) skramom lose prikriveni seoski djilkosi, ova rasprava je to perfektno isterala na cistinu...
Link to comment
2 minutes ago, ObiW said:

Pa ako je kolektivni ugovor takav, onda nisu ni ludi ni posteni, nego su uradili po zakonu.

 

Jel znas da, recimo u NFL, kada HC izgubi posao njegov bivsi tim ima obavezu da mu isplati sve pare do kraja ugovora? Ako u medjuvremenu dobije novi posao, onda novi i stari tim popola dele njegovu novu platu. Ludo burazere, ludo.

Tako je bilo i u NBA... Kad je Dug Colllins popio pedalu u Čikagu 89, valjda us trebali da mu isplaćuju 6 godina platu... I on je komotno 6 godina ništa radio... :D

Link to comment
5 minutes ago, ObiW said:

Ja ne znam ni na koliko godina je on potpisao ugovor... ali sam siguran da su ga isplatili do kraja sezone.

 

 

da su ga isplatili do kraja sezone onda bi verovatno u saopštenju napisali da je igrač released. u fazonu koštao nas je ali bar treniramo strogoću do kraja.

ovo sa mutually agreed to part ways više vuče na kompromis. moguće da su imali neki leverage u odnosu na Kataija, pa mu dali samo deo novca.

ipak su tamo odigrali samo 2 utakmice u sezoni od ukupno 34 predviđene.

Link to comment
2 minutes ago, harper said:

 

Za politicki stav ne treba ali ovo nije dobro mesto da se o tome raspravlja jer stavovi koje je ona iznela nisu politicki.

Da, ok, to se slažem...

 

Pokušao sam da pomerim malo diskusiju, pošto milim da o njoj nema tu mnogo da se priča... Rasista, LA Galaxy uradio šta treba i to je to... ALi, da vidimo gde je granica tome?

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Ne, ja uopšte ne pričam o Katievoj... Ona je rasista i tu je kraj... Više pokušavam da pomerim fokus da li se za politički stav, koji ne odgovara preovalađujućem pogledu u nekom društvi treba da se odgovara kroz otkaz... Obrati pažnju da pokušavam da dignem na univerzalni nivo i pitam se gde je granica tome...

 

 

Ma shvatio sam, evo moj post iznad ovog tvog prica o tome.

 

Ako si drzavni sluzbenik tu je tanak led... moras da pretpostavis da kao drzavni sluzbenik predstavljas tu drzavu i da u skladu sa tim ne pises stvari koje mogu da se interpretiraju kao poziv na razbijanje drzave. Nanosenje dusevnog bola predsedniku ("ima krive noge kao da je jahao bure a i klempave usi") nije to... ali  "Svedimo Srbiju na pravu meru: beogradski pasaluk all the way" jeste...  

Link to comment

Jel on uopšte neki dobar igrač ili je otišao da pravi gužvu na klupi? Kontam da Bekama ne bi tako išutirali da je Viktorija nešto objavila.

Link to comment
4 minutes ago, djekson said:
10 minutes ago, harper said:
 
Ne cvilim ja uopste. Naprotiv, vrlo sam zadovoljan sto si mi u ciglo nekoliko minuta dokazao pocetnu tezu.

A pocetna teza je bila: Precenjujes forum. Veliki broj ljudi koji pisu ovde su tankom pseudogradjanskom (da ne kazem malogradjanskom) skramom lose prikriveni seoski djilkosi, ova rasprava je to perfektno isterala na cistinu...

 

Neman nista da ti kazem vise od onoga sto si sam o sebi napisao. Jebi ga, druze.

Link to comment
1 minute ago, Time Crisis said:

Jel on uopšte neki dobar igrač ili je otišao da pravi gužvu na klupi? Kontam da Bekama ne bi tako išutirali da je Viktorija nešto objavila.

E rodjace napisao sam slicnu stvar (samo sam spomenuo Runija) pre 3-4 dana, al' zagubi se u ovoj guzvi. 

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Ne, ja uopšte ne pričam o Katievoj... Ona je rasista i tu je kraj... Više pokušavam da pomerim fokus da li se za politički stav, koji ne odgovara preovalađujućem pogledu u nekom društvi treba da se odgovara kroz otkaz... Obrati pažnju da pokušavam da dignem na univerzalni nivo i pitam se gde je granica tome... Jer ono što je u Srbiji poželjno u javnom prostoru, u Francuskoj nije... Ili Hrvatskoj... I obrnuto...

 

Ona linija rasprave sa žena je čovekova odgovornost čim su javnom pristoru je suluda, ali možemo i tako, ali, ajde oept  univerzalno... Moja žena je javni službenik u Srbiji, ja tvitujem prot AV, da li država treba da joj da otkaz, jer ja rušim imidž druga predsednika? Govorimo principijalno, ne o tome šta sam ja pisao, to nije ni bitno, bitno je da je to protiv preovlađujućih političkih stavova ovog društva, u kojem živimo...

 

 

 

ako je u pitanju radni odnos, gde covek daje sebe kroz zivi tekuci rad, jer se samo tako funkcionise u zajednici i prezivljava u svetu - pojedinac mora biti prihvacen kao nesavrsen, mora biti zasticen i granica je nigde. prosto nije tema za mene. nema teorije da se nekome daje otkaz iz ideoloskih razloga. ni milimetar odstupanja. makar bio neonacista i radio u javnom sektoru. samo da nije funkcioner, i da predstavlja drzavu, to mi nije prihvatljivo. 

 

ako se radi o poslovnoj saradnji gde dva formalno i materijalno prilicno slicna subjekta gdledaju kroz neki zajednicki posao da ostvare sto je veci moguci profit, a oba imaju i druge opcije i generalno njihovo delovanje ne sluzi zadovoljenju stvarnih potreba, nego se ide u sfere kao sto je prestiz, popularnost, bogacenje itd, tada je laissez faire, stvar njihovog dogovora i koordinacije. to je neki njhov tango koji me aktivno ne interesuje. tu ne da mi je sve prihvatljivo, nego mi nije prihvatljivo da nekome nesto nije prihvatljivo. 

Link to comment

Naspram par likova koji su napisali da je “prosečan fudbalerčić”, neki čak i ispod prosečan, on je u stvari dobar za U.S standarde. Galaxy je baš njega hteo da im bude glavni šraf u sredini. Naravno, nije Rooney, niti je nekakva zvezda, ali je dobar. 

Link to comment
9 minutes ago, ObiW said:

Ma shvatio sam, evo moj post iznad ovog tvog prica o tome.

 

Ako si drzavni sluzbenik tu je tanak led... moras da pretpostavis da kao drzavni sluzbenik predstavljas tu drzavu i da u skladu sa tim ne pises stvari koje mogu da se interpretiraju kao poziv na razbijanje drzave. Nanosenje dusevnog bola predsedniku ("ima krive noge kao da je jahao bure a i klempave usi") nije to... ali  "Svedimo Srbiju na pravu meru: beogradski pasaluk all the way" jeste...  

 

Jos je tanji danas u SAD, usred nove eskalacije problema sistemskog rasizma koja je proizvela dosta radikalnog razmisljanja na svim stranama. Teoretski gledano, smatram da i ovaj stav sa "beogradskim pashalukom" ukoliko je intiman i ne utice na rad tog sluzbenika u okviru zakona i politicke strategije sistema u kojem radi ne bi trebalo da bude sporan. Ukoliko, pak, utice, onda je sut-karta i tu nema prevelike diskusije. Politicko misljenje je privatna stvar, politicko delovanje nije.

 

edit: Krosek bio i brzi i precizniji.

Edited by harper
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...