Jump to content
IGNORED

Казус Теа Катаи


napadaj

Recommended Posts

8 minutes ago, harper said:

 

Ovo prvo je ta malogradjanska skrama o kojoj sam govorio, drugo ti je ono sto je ispod skrame. U normalnoj porodici koju sacinjavaju odrasli ljudi se diskutuje o svemu ali se stavovi clanova porodice ne dovode u pitanje ulogom koju neko u toj porodici ima. Ovde se uopste ne radi o tome da li muz treba ili ne treba nesto da pusti ili da li je sposoban ili nesposoban da to sto "pusta" pusti ili ne pusti. Niti je to njegovo pravo, niti njegova obaveza. U Kanonu Leke Dukadjinija, srednjovekovnom kodeksu ponasanja kod Albanaca koji je u nekim delovima Albanije i Kosova jos uvek veoma ziv, postoji jedna zanimljiva recenica koja glasi "muz poseduje zenino zivljenje ali ne i njen zivot". Ocigledno je taj kanon jos uvek jak i u nekim drugim krajevima Balkana.

 

ne vredi da se prica o trebanju kad je ceo dogadjaj jedno jestenje - kompanija nece *ni mogucnost* da primi neku kritiku na račun svojih nazovi vrednosti. sistemom slobodnih asocijacija, spojenih sudova, cega god sto je daleko embrionalnije i od malograđanskog poimanja sveta, zaključili su da im se najviše isplati ovako. jedna kalkulacija bazirana na njihovom korporativnom instinktu za samoodrzanjem. kompanija je kao zivotinja. stroga mehanika. sve sto se desilo je unapred zadato, tu nema razuma ni emocija. prirodni događaj maltene.

 

a ta "priroda" je društveni poredak gde kompanije imaju ljudske vrednosti i otelotvoruju društvene vrednosti. kao što su i pera i žika pozvani od odredjenih grupa, sad već šire zajednice, da se razvrstaju u tekućem konfliktu, tako je i DOO "Mika" pozvan... 

 

Link to comment
1 minute ago, djekson said:
18 minutes ago, harper said:
 
Citirao bih ti post u kojem si me nazvao bolesnikom i isprovocirao ovu reakciju ali je vec obrisan. Posto cenim da je obrisan samo s foruma ali ne i iz tvoje glave razumeces (valjda) da cu ovo tvoje pitanje shvatiti iskljucivo kao pokusaj vica.

Svaki poust, bez obzira da li stoji javno ili obrisan od strane moderacije ima redni broj, i on je arhiviran, znaci postoji i vidljiv je. Sutra, da zelim, ja bih Braci napravio problem jer bih te tuzio za neosnovane tvrdnje koje olako prosipas. Moras da razumes da svaka izrecena proizvoljna laz snosi konsekvence. Tvoje optuzbe su neutemelhene jer nikakve veze nemam sa Cankom i generalno me iritiraju opasne glyposti kohe siris po mrezi. Nisam siguran da li si pijan svaki put ili radis ovo po cistoj svesti.

 

Pa, odluci se jesam li bolestan ili pijan. To su dve razlicite tvrdnje koje zasluzuju razlicit nivo odgovora. Obrati paznju na ovo - odgovor.

Link to comment
 
Pa, odluci se jesam li bolestan ili pijan. To su dve razlicite tvrdnje koje zasluzuju razlicit nivo odgovora. Obrati paznju na ovo - odgovor.
Pa sta si? Ako si pijan, onda je olaksavajuca okolnost.
Link to comment
17 minutes ago, napadaj said:

 

Baš me zabole za to što je igrao u Zvezdi.

 

"Opšti instagram stavovi", lol kakva razvodnjena retorika, kao da je iznela svoje stanovište u pogledu prostornog planiranja okoliša, pa joj se nakačili tree-huggeri, a ne da je pisala krvožedne rasističke gadosti usred ogromnih protesta zbog sistemskog rasizma.

 

On 1.6.2020. at 14:04, napadaj said:

dindu nuffin

 

 

inače dindu nuffin, isto ovo što je pisala Tea Katai, samo u nazi slengu

Link to comment

Nije frajer dobio otkaz nego je prekinuta saradnja kroz klauzulu ugovora. Klub se stiti i radi kontrolu stete.

 

Svirate kurcu al mnogo :fantom:

Link to comment
1 minute ago, Krošek said:

 

ne vredi da se prica o trebanju kad je ceo dogadjaj jedno jestenje - kompanija nece *ni mogucnost* da primi neku kritiku na račun svojih nazovi vrednosti. sistemom slobodnih asocijacija, spojenih sudova, cega god sto je daleko embrionalnije i od malograđanskog poimanja sveta, zaključili su da im se najviše isplati ovako. jedna kalkulacija bazirana na njihovom korporativnom instinktu za samoodrzanjem. kompanija je kao zivotinja. stroga mehanika. sve sto se desilo je unapred zadato, tu nema razuma ni emocija. prirodni događaj maltene.

 

a ta "priroda" je društveni poredak gde kompanije imaju ljudske vrednosti i otelotvoruju društvene vrednosti. kao što su i pera i žika pozvani od odredjenih grupa, sad već šire zajednice, da se razvrstaju u tekućem konfliktu, tako je i DOO "Mika" pozvan... 

 

 

Ja nigde nisam sporio pragmaticnost i celishodnost odluke LA Galaxy da iz kluba ukloni fudbalera cija zena ima ovako bolesne stavove i "hrabrost" da ih iznese. Samo kazem da ni pravno ni sustinski Aleksandar Katai ne snosi nikakvu odgovornost za te stavove iz veoma jednostavnog razloga - nisu njegovi. Verujem da je on isplacen u celosti ili u vecem delu i da je odluka koja je doneta najbolja za sve aktere ove sapunice.

Link to comment

Najbolje ce biti ako je sve ovo proracunato: lik rekao zeni da bulazni, pa da dobije pare a da nista ne radi do kraja sezone : D

 

Utupiste ga svetski

 

 

Link to comment
4 minutes ago, djekson said:
6 minutes ago, harper said:
 
Pa, odluci se jesam li bolestan ili pijan. To su dve razlicite tvrdnje koje zasluzuju razlicit nivo odgovora. Obrati paznju na ovo - odgovor.

Pa sta si? Ako si pijan, onda je olaksavajuca okolnost.

 

Simpatican stos, negde do sestog razreda osnovne, kada ga zamenjuju neki kreativniji i sadrzajniji stosevi. Nije valjda da ne umes bolje od ovoga?

 

Pozdravio te Misa Vacic. To je taj nivo inteligencije i duhovitosti. Kako ste svi nepodnosljivo isti, kao da vas prave na nekom kalupu u Kanjizi ili tako nekako.

Link to comment
Just now, I*m with the pilots said:

Najbolje ce biti ako je sve ovo proracunato: lik rekao zeni da bulazni, pa da dobije pare a da nista ne radi do kraja sezone : D

 

Utupiste ga svetski

 

 

mali problem je sto je ovako verovatno dobio 1/500 sume koju bi zaradio da ga skot nije zajebo.

 

Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Ja nigde nisam sporio pragmaticnost i celishodnost odluke LA Galaxy da iz kluba ukloni fudbalera cija zena ima ovako bolesne stavove i "hrabrost" da ih iznese. Samo kazem da ni pravno ni sustinski Aleksandar Katai ne snosi nikakvu odgovornost za te stavove iz veoma jednostavnog razloga - nisu njegovi. Verujem da je on isplacen u celosti ili u vecem delu i da je odluka koja je doneta najbolja za sve aktere ove sapunice.

+1000

Link to comment
 
Simpatican stos, negde do sestog razreda osnovne, kada ga zamenjuju neki kreativniji i sadrzajniji stosevi. Nije valjda da ne umes bolje od ovoga?
 
Pozdravio te Misa Vacic. To je taj nivo inteligencije i duhovitosti. Kako ste svi nepodnosljivo isti, kao da vas prave na nekom kalupu u Kanjizi ili tako nekako.
Ne, nego ce mi neki kosovar soliti pamet. Idi bre...
Link to comment
1 minute ago, levi said:

pravno suštinski, shvatio je da ne može više da igra za taj klub, i prihvatio raskid ugovora

 

Bilo je savrseno jasno odmah nakon rasistickog ludjenja njegove zene da je on zavrsio u SAD sa fudbalom. Nije pomogla ni ona "njegova" izjava na kojoj su advokati i PR menadzeri kluba okapali da bi je doterali. Da ironija bude veca, upravo je njegova zena insistirala da odbije sve ponude iz Evrope jer joj se dopalo da zivi u SAD.:laugh:

Link to comment
7 minutes ago, harper said:

 

Kako sam ja razumeo Radishu, poenta nije u sadrzaju stavova vec u tome ko ih iznosi. Pogledacu ponovo taj post. Sto se tvoje analogije tice, ona svakako ne stoji.

 

 

Ti i radisa verovatno mislite da je bolje uporediti sa bakljadom jer je u oba slucaja neka rulja koja pali nesto, pa je tu ta neka slicnost.

 

To nije dobro poredjenje jer kontekst nije "ubij ove govnare kriminalce sto pljackaju" nego "ubi crnce". Zena je, ako je uopste bilo nedoumice oko toga dal prica o kriminalcima ili o crncima, u sledecem instagram postu postavila sliku crnkinje sa patikama sa natpisom "black Nikes matter". Cisto rasisticko smece. Cak i da je neko u Srbiji napisao "ubi ova govna sto pale baklje" tu nikakvog rasizma ne bi bilo. Zato je to poredjenje lose, banalizuje sta je Kataijeva zena rekla. 

 

Ja ne mislim da je poredjenje sa bilo cim u Srbiji odgovarajuce, ali ako vec inistiras da nekako na misice nadjes nesto sa cim ces da ga poredis, bolje gledaj kako je ispalo kad je kosarkas, zbog nepopularnog stava o Kosovu, izbacen iz reprezentacije. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...