Jump to content
IGNORED

Казус Теа Катаи


napadaj

Recommended Posts



Жена фусбалера није јавна личност. Ни јавне личности не могу бити одговорне за поступке трећих лица, осим ако нису у питању деца или пословно неспособна лица под њиховим надзором.
 


Ti si se poslednji put apdejtovao jedno 2005. vidim ja [emoji38]
Link to comment

nije uopste bitno da li je javna licnost, moze biti nepoznata javnosti, da smo tek sada culi za nju pa da se ista stvar desila fudbaleru (valjda sam ubo sport)

Link to comment

Jel se pravi neki papir kao raskid ugovora iz bilo kojih razloga, i šta tamo piše: "Zbog žene idiota, gdin Katai više ne može da nosi dres našeg kluba"...

 

Da nisu okolnosi kakve jesu, provuklo bi se to, ali ovako se završilo logično.

Al nema te novčane kazne koja može biti gora od života sa takvim debilom. 

Edited by Mil@n
Link to comment

sta ima veze sta pise, to je izmedju njih i njega, njihova privatna tema

 

edit: ne pise nista verovatno, nego oni mogu da raskinu kad im se cefne iz bilo kog razloga samo sto to njih malo kosta onda

Edited by Krošek
Link to comment
16 minutes ago, Krošek said:

sta ima veze sta pise, to je izmedju njih i njega, njihova privatna tema

 

edit: ne pise nista verovatno, nego oni mogu da raskinu kad im se cefne iz bilo kog razloga samo sto to njih malo kosta onda

Pa to. Profesionalni sportisti uglavnom imaju kolektivne ugovore gde se precizira pod kojim uslovima je plata (za tu sezonu) garantovana. Ako si na spisku na pocetku sezone, plata ti je garantovana u slucaju povrede ili "sporazumnog raskida". Nisu ga oni svakako zajebali za pare, to bi se na sudu zavrsilo.

Link to comment
53 minutes ago, copkillah said:

 

 

 

 

 

Zar ni ti ne vidiš razliku između tebe i mene i neke javne ličnosti? Odgovornost i pravila su drugačija u odnosu na ostale

 

Edit: I ona je odgovorna prema njemu, potpuno je besmisleno što priču okrećete na to "nije ona njegovo vlasništvo". Ona je njegova supruga i šalje sliku o njihovoj porodici, nije mi jasno kako to bilo ko može da ignoriše i negira.

 

Porodica je kao jedinka i društvena ćelija toliko u kurcu da ju je potpuno passe prizivati kao bilo kakav faktor i osnov odgovornosti. Ja bih recimo možda donekle i prizivao to u pogledu roditelja, tu kao i postoji neka odgovornost (vaspitanje i uticaj na razvoj istog), npr. da se raščini i da se bilo kakve izjave zabrane ocu Baka Praseta, jer je sebe diskvalifikovao kao sagovornika i pastira™ time što nije uspio da vaspita ni rođeno dijete, ali opet, to su predjeli moralne odgovornosti. Pravno gledano, snositi bilo kakve posljedice zbog moralno diskutabilnih činjenja supružnika je jednostavno potpuno pravno-filozofski neodrživo. I u pravnoj teoriji komandna odgovornost (gdje je hijerarhija mnogo izraženija, kao i uređenost pravilima) je diskutabilna, a ovo "porodica-supružnik" je relikt jednog potpuno pregaženog koncepta. Kažem, ako bismo širili, zašto se zaustavljati na supružniku, što ne pozivati na odgovornost roditelja, djecu, sveštenika, kuma, predsjednika opštine, države... Ako napustimo koncept individualne odgovornosti, ulazimo u opasne terene, gdje povući granicu. 

 

Mislim, jasno je da je ovdje kapitalističko-marketinški aspekt priče u datom trenutku prevazišao ove pravno-teorijsko-filozofske koncepte, no moglo se kvočki zabraniti ulaz na teren, ali jasno je meni da bi Katai bio izložen linču rulje koja ne vidi dalje od svog nosa sad sva u pravdoljubivom licemjernom amoku, i da je njegov dalji angažman tamo besmislen. Ali i dalje smatram da je pao kao žrtva licemjerstva koje se sad pokušava pravdati nekim nategnutim logičko-pravnim konstrukcijama koje su produkt baš te intelektualne zakržljalosti i pozivanja na arhaične institute kao što je "porodica" i "slika porodice". Jasno je da SAD izjeda ta krivica tih primarnih grijeha koje su počinili preci pa sad pokušavaju nepravde da iznivelišu drugim vrstama nepravde, pa su zabrazdili u kontru.  

Link to comment
On 6.6.2020. at 15:00, Hamlet Strašni said:

Razmišljao sam da ti odgovorim nešto ozbiljno. Ali kad bolje pročitam neću

:isuse:

Ne, stvarno, treba biti talenat pa shvatiti da je to bilo upuceno tebi licno, a ne generalno pitanje. A ja se jos jadan potrudio da bude gender neutral...

Link to comment
On 7.6.2020. at 4:02, Nikodije said:

Btw pre par meseci gm Houston Rocketsa je izblebetao neka sranja spram Kine, što je dovelo do žestoke reakcije Kineza, pa su otkazivali neke ugovore sa NBA ligom jer Hjuston nije hteo ovoga da smeni, i čitava NBA je stala iza njega i zaštitila ga uprkos velikim finansijskim gubicima. Obrazloženje je bilo da se ne može čovek smenjivati samo zato što je rekao ono što misli. Ali se može skloniti Katai jer njegova nebitna žena lupeta. Stvarno ne razumem tu selektivnu demokratiju.

Aj daj da vidimo sta su bila ta blebetanja naspram Kine, nemoj tako ovaj reko ono ne secam se tacno sta, a ovaj drugi isto nesto rekao pa je to isto a ipak se razlicito tretira.

 

 

Link to comment
3 minutes ago, ObiW said:

:isuse:

Ne, stvarno, treba biti talenat pa shvatiti da je to bilo upuceno tebi licno, a ne generalno pitanje. A ja se jos jadan potrudio da bude gender neutral...

Нисам ни мислио да си питао за мене лично. Него ти је питање снисходљиво. Као, ја не знам шта је дискриминација и не правим разлику између тога и уплитања у приватни живот запослених.

Link to comment
Just now, Hamlet Strašni said:

Нисам ни мислио да си питао за мене лично. Него ти је питање снисходљиво. Као, ја не знам шта је дискриминација и не правим разлику између тога и уплитања у приватни живот запослених.

Pa stvarno nije mi bila namera da se to tako tumaci, i zao mi je ako je to tebi tako zazvucalo.

 

Mene stvarno zanima kako je to (veze medju zaposlenima) reseno u Srbiji, cak sam ti naveo i primer kako se to resava u Americi, da ne bude da samo nesto zapitkujem a ne kazem kako je to reseno u zemlji o kojoj trenutno pricamo. 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, ObiW said:

Mene stvarno zanima kako je to (veze medju zaposlenima) reseno u Srbiji,

U državnim preduzećima nema veza između zaposlenih, svi su familija.

Link to comment
1 minute ago, ObiW said:

Pa stvarno nije mi bila namera da se to tako tumaci, i zao mi je ako je to tebi tako zazvucalo.

 

Mene stvarno zanima kako je to (veze medju zaposlenima) reseno u Srbiji, cak sam ti naveo i primer kako se to resava u Americi, da ne bude da samo nesto zapitkujem a ne kazem kako je to reseno u zemlji o kojoj trenutno pricamo. 

 

 

Ок, Извињавам се и ја, на неразумевањеу.

 

Елем. То је решавано за маеричког послодавца. Максимум који смо могли да ставимо је - ако су различитог ранга да мора да се пријави ХР и ако раде заједно да могу да се разместе у друга одељења на одговарајуће послове.

 

Злостављање на раду, сексуално узнемиравање и дискриминација су покривени законима и свакако су забрањени. Наравно питање је у пракси како се то све завршава. Што мања радна средина, то горе. Али и разне Јутке на крају се некако процесуирају, видећемо са каквим исходом.

 

Генерално гледано, код нас постоји право на рад као загарантовано право. Ово је нарочито важно у смислу да ни једно радно место, колико год приватно, није препуштено послодавцу на потпуну диспозицију. Нема усменог отказа, морају да постоје опревдани разлози и слично. Имали смо случај да су радници у граду пребили неког пословођу који их је малтретирао у фабрици. Рекли смо послодавцу да не могу због тога да буду отпуштени, пошто су се побили око неких ван-пословних ствари...

Link to comment

Primljeno izvinjenje, hvala na odgovoru.

 

Evo da ti ja kazem kako ja kao laik razumem ovo sto si ti meni napisao: U Srbiji, po srpskom zakonu pisanim za srpske firme, ja kao sef mogu da unapredim ljubavnicu u svoju zamenicu (iako recimo nije kvalifikovana za to), ali ne mogu da je otpustim kad se posvadjamo, a ne mogu ni da je premestim na neko drugo radno mesto. 

 

Jesam pogodio? 

Link to comment
1 minute ago, ObiW said:

Primljeno izvinjenje, hvala na odgovoru.

 

Evo da ti ja kazem kako ja kao laik razumem ovo sto si ti meni napisao: U Srbiji, po srpskom zakonu pisanim za srpske firme, ja kao sef mogu da unapredim ljubavnicu u svoju zamenicu (iako recimo nije kvalifikovana za to), ali ne mogu da je otpustim kad se posvadjamo, a ne mogu ni da je premestim na neko drugo radno mesto. 

 

Jesam pogodio? 

За унапређење, практично да, теоријски и не баш. Али ако си у својој фирми можеш да унапредиш кога хоћеш. За деградирање је проблем, то мора да буде образложено. Исто је и за отпуштање. За друго радно место -  ако постоје оправдани разлози з апремештај а он(а) одбије, то је разлог за октаз.

 

Било би занимљиво када би неко покушао да тужи за дискриминацију у смислу - унапредио је швалерку а ја сам бољи радник. Ја бих то заступао и за џабе (тог неког ко би тужио). Питање је како би се то завршило.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...