Jump to content
IGNORED

Казус Теа Катаи


napadaj

Recommended Posts

25 minutes ago, adam said:

a zasto klub da rizikuje da izgubi ugled i prihode zbog toga sto mu je fudbaler zenjen rasistickom lujkom? ako neko treba da ispasta nek ispasta onaj ko je odlucio da s njom zivi.

 

da ja sutra odlepim i ozenim se nekom lujkom koja mrzi crnce, cigane, balije, siptare, ustase i dok radi pokuci pevusi noz-zica-srebrenica, ne bih imao na osnovu cega da se pobunim ako narod krene da me izbegava. jos ako bih bio neka javna licnost a zenica se docepa tvitera, naravno da bi mi karijera otisla u kurac. i to je, sto se mene tice, ok.

 

rasizam se ne iskorenjuje lepim citatima po fejzbuku i tviteru nego ciscenjem govana iz sopstvenog zivota. i ne samo rasizam. pa ako on ne cisti, nema sta da se buni sto drugi ne zele da trpe smrad jer to je ipak njegov izbor. da li on zapusi nos i trpi ili mu mirise ko smilje - nebitno.

 

a na sudu bi pukao samo tako. klub bi izasao sa stavom da zeli da se ogradi od rasizma i da ne zeli los publicitet i vrlo verovatan gubitak prihoda i zdravo dovidjenja. 

 

+1

 

jbt raspravljamo ovde ko da je iznela neke politicke stavove a ne "ubi govna, camuge" "pobite sva govna"...

malo odgovornosti nije na odmet

pritom, dobio je kintu i sporazumno su raskinuli ugovor, nije popio otkaz.

u cemu je tacno problem?

 

p.s. cigan sam :fantom:

Link to comment

Problem je u tome što raspravljamo čija je odgovornost?

Da li je Kataijeva?

Ako jeste, da li je Katai gospodar svoje žene, pa da treba da izgubi posao zbog njenih rasistickih stavova?

Meni je to duboko mizogin stav.

 

Edit: da se razumemo, pričamo o principu. Jasno da je fudbaler izašao iz ovoga s određenim obeštećenjem, ali da li je zaslužio da mu se ovo desi?

Edited by Filozof manijak
Link to comment
6 minutes ago, Filozof manijak said:

Jasno da je fudbaler izašao iz ovoga s određenim obeštećenjem, ali da li je zaslužio da mu se ovo desi?

ko se ženi na brzinu, kaje se natenane

Link to comment

Što je najgore, to je sasvim tačno. Sa te strane nemam primedbi. Trpiš posledice radnji svog supružnika na, recimo, životnom nivou. 

Link to comment
33 minutes ago, adam said:

a zasto klub da rizikuje da izgubi ugled i prihode zbog toga sto mu je fudbaler zenjen rasistickom lujkom? ako neko treba da ispasta nek ispasta onaj ko je odlucio da s njom zivi.

 

da ja sutra odlepim i ozenim se nekom lujkom koja mrzi crnce, cigane, balije, siptare, ustase i dok radi pokuci pevusi noz-zica-srebrenica, ne bih imao na osnovu cega da se pobunim ako narod krene da me izbegava. jos ako bih bio neka javna licnost a zenica se docepa tvitera, naravno da bi mi karijera otisla u kurac. i to je, sto se mene tice, ok.

dobro je sto si na osnovu jedne objave na instagramu znas sve i o zeni, i o coveku, i o njihovom bracnom zivotu.

 

ovo sto si ti napisao je izraz ciste prerasude, a predrasude nisu dobar saveznik pravdi. primeni istu logicku liniju da procenis situaciju u kojoj muz bije zenu, pa vidi sta mislis o tome i da li je ok. ili smo krivi za ponasanje svojih supruznika i zasluzujemo svoje sledovanje, ili nismo krivi. 

 

 

 

 

Link to comment
5 minutes ago, Jumanji said:


CUDA od nepotizma, najvise u Srbiji, KLIKNI I VIDI tvit iznad koja je, ako je uopste bitno emoji849.png
 

 

uh jebote kakva bedevija. moze bradom da ore.

 

 

Link to comment
12 minutes ago, Filozof manijak said:

@adam

 

 Prvo mi je problematičan stav da stavovi žene jednog fudbalera mogu uticati na ugled jednog kluba, pošto ona nije ni na koji način povezana sa tim klubom.

 

Drugo, ako taj stav i može nekako da se opravda, onda neka klub snosi odgovornost jer je uopste angažovao fudbalera koji je oženjen rasisitičkom lujkom (pošto jelte, nisu odradili dobru proveru backgrounda)

sve sto ima veze s klubom moze uticati na ugled i finansije tog kluba. i kako zena fudbalera nije povezana s klubom? one su odavno vec javne licnosti - ako zele, naravno. pune ih novine. gleda se gde kupuju, gde idu na rucak, s kim se druze, koje firme su im tasne, kakvi su im nokti i frizure, sta sve ne. naravno, obicno se radi o zenama poznatijih i bitnijih fudbalera al je zicer da ce prva nepoznata da uleti na naslovnice tabloida cim napravi neko sranje. nemoj sad da se pravimo naivni.

 

a ovo drugo - zabole klub s kim fudbaler zivi dok se to ne odrazi na njih. u ugovorima (bar ovde na zapadu) uvek imas klauzulu o tome da moras javno podrzavati klub i on u sta klub veruje te da ne smes ni na koji nacin ugrozavati ime i ugled kluba . ako fudbaler (nije bitno da li direktno ili indirektno) to narusi, naravno da ce snositi posledice. 

 

 

Link to comment

U ovom slucaju fudbaler ni na koji nacin nije uticao na ugled kluba. On je radio ono sto se tice njegovog posla, trenirao i igrao utakmice i nije izlazio u javnost ni sa kakvim stavovima. Ne verujem da njegova zena ima bilo kakav ugovor sa klubom o tome sta sme, a sta ne sme da radi. Ako je nekim svojim cinom prekrsila zakon treba da odgovara, ali to nema nikakve veze ni sa klubom ni sa njenim muzem. Ako je nanela stetu klubu moze klub da je tuzi, ali opet njene objave nemaju nikakve veze sa klubom za koji je igrao njen muz.

Link to comment
1 minute ago, Delija67 said:

U ovom slucaju fudbaler ni na koji nacin nije uticao na ugled kluba. On je radio ono sto se tice njegovog posla, trenirao i igrao utakmice i nije izlazio u javnost ni sa kakvim stavovima. Ne verujem da njegova zena ima bilo kakav ugovor sa klubom o tome sta sme, a sta ne sme da radi. Ako je nekim svojim cinom prekrsila zakon treba da odgovara, ali to nema nikakve veze ni sa klubom ni sa njenim muzem. Ako je nanela stetu klubu moze klub da je tuzi, ali opet njene objave nemaju nikakve veze sa klubom za koji je igrao njen muz.

meni u startu deluje popuno pogresno da se preposavi da se ovo radilo zbog zastite ugleda, a ne zbog jeftine reklame. sad je neko mozda i obratio paznju na njih kad su se procistili od rasista. komodifikacija borbe za ljudska prava, ni prva ni poslednja u americkom sportu.

Link to comment

Pričamo o klubu u kojem su igrali Bekam i Zlatan, što znači da već ima sasvim dovoljno marketinga.

Edited by napadaj
Link to comment
3 hours ago, copkillah said:

Naravno da nije, ali je ona napravila jezivu pizdariju u najgorem mogućem momentu da se ta pizdarija napravi. Bila je neodgovorna i prema sebi i prema svojoj porodici i posledice su bile daleko veće nego što bi bile u nekom drugom momentu. Da li je baš toliko teško da se razume ta vrlo prosta stvar? 

 

Dakle zadrži se na pojmu lošeg tajminga, da ne zalazimo u temu odgovornosti prema svojoj porodici jer vidim da je tek to komplikacija za pojedine, pošto njeni nastupi u javnosti ne predstavljaju samo nju već i njenu porodicu, tako to funkcioniše kada si porodica javne ličnosti.

 

 

cuj najgori moguci momenat, i neki drugi momenat. potpuno nebitno, niti postoji kategorija najgoreg moguceg momenta kada je nesto zabranjeno, niti nekog drugog momenta kada je nesto dozvoljeno. barem ako govorimo o demokratijama

jbt ljudi su bili u americi, najdemokratskijoj zemlji na svetu, tamo i predsednik drzave lupeta kojesta ne vodeci racuna o najgorem mogucem momentu ili nekom drugom momentu, a ovde se lupetanje jedne 1 tee katai uzima kao dovoljan razlog za otkaz njenom muzu. neverovatno.

glupaca je bila suvise opustena, pa je mislila da moze bilo sta da napise. da je njen muz igrao u saudijskoj arabiji verujem da bi imala tu svest. ali jbg, jebeni galaksi se poneo kao da je al hain iz dzede, steta sto ih ovaj nije tuzio. svakako bi dobio vise para nego kroz mutual agreement. ovako je samo priznao da su oni u pravu, legao na rudu i dozvolio im da pokupe neke jeftine marketinske poene, a nisu u pravu.

 

 

Edited by Nikodije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...