Jump to content
IGNORED

Казус Теа Катаи


napadaj

Recommended Posts

4 minutes ago, Filozof manijak said:

Uopste nije poenta da li smo Srbi i da li nas mrze, nego u marketinskoj vrednosti i vidljivosti.

Onaj fazon, šta je dozvoljeno Jupiteru nije i volu, a Katai je ovde vo

 

Jupiter Marion Jones je bila milion puta marketinški vidljivija od vola Dragutina Topića, pa je ona zbog doping skandala na kraju robijala u zatvoru, a Dragutinu se priredilo oproštajno veče na Spensu i sad je neko mudo u Savezu.

Ukratko, ti imaš dosta pogrešnu predstavu o stvarima o kojima se ovde priča.

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Dakle, javna licnost nije izjavila nista niti uradila nista lose, ali je supruga javne licnosti, koja i sama nije javna licnost, napravila sranje svojom izjavom na instagramu. I onda javna licnost najebe zbog zbog svoje supruge debilke. 

Meni je to tesko sranje i nikako me ne mozes ubediti da je ok potez uprave kluba.

Supruga javne ličnosti, kada nije javna ličnost, ima odgovornost prema svom mužu koji jeste javna ličnost i svojim nastupima u javnosti (ne)posredno utiče na imidž svog muža. Vrlo jednostavan princip kada su javne ličnosti u pitanju, koji postoji oduvek. 

Link to comment

 

1 minute ago, omiljeni said:

 

Jupiter Marion Jones je bila milion puta marketinški vidljivija od vola Dragutina Topića, pa je ona zbog doping skandala na kraju robijala u zatvoru, a Dragutinu se priredilo oproštajno veče na Spensu i sad je neko mudo u Savezu.

Ukratko, ti imaš dosta pogrešnu predstavu o stvarima o kojima se ovde priča.

Ala si izabrao primer, k'o prstom u bulju. Nide veze :D

Link to comment
3 minutes ago, copkillah said:

Supruga javne ličnosti, kada nije javna ličnost, ima odgovornost prema svom mužu koji jeste javna ličnost i svojim nastupima u javnosti (ne)posredno utiče na imidž svog muža. Vrlo jednostavan princip kada su javne ličnosti u pitanju, koji postoji oduvek. 

 

Meni je ovo neprihvatljiv stav.

Svako treba da odgovara za svoje postupke i snosi posledice za svoje postupke, bio javna ili nejavna ličnost.

Ne može se odgovarati za glupost svoje supruge. Ali ocigledno da zivimo u svetu dvostrukih arsina.

Dakle, trebalo je Tea da najebe zbog napisanog, a ne njen muz

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Meni je ovo neprihvatljiv stav.

Svako treba da odgovara za svoje postupke i snosi posledice za svoje postupke, bio javna ili nejavna ličnost.

Ne može se odgovarati za glupost svoje supruge. Ali ocigledno da zivimo u svetu dvostrukih arsina.

Dakle, trebalo je Tea da najebe zbog napisanog, a ne njen muz

Dobro je da si tek 2020. to otkrio :D

 

Link to comment

zena je po profesiji zena fudbalera, i ide sa njim u paketu, ima smisla sto su najebali oboje. 

cuj najebali, sporazuman raskid ugovora, big fakin dil.

Link to comment
20 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Meni je ovo neprihvatljiv stav.

Svako treba da odgovara za svoje postupke i snosi posledice za svoje postupke, bio javna ili nejavna ličnost.

Ne može se odgovarati za glupost svoje supruge. Ali ocigledno da zivimo u svetu dvostrukih arsina.

Dakle, trebalo je Tea da najebe zbog napisanog, a ne njen muz

 

Ona zapravo i odgovara za slucaj i snosi posledicu koja je: otpustanje muza koji je neki bitan lik.

 

 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

I to je ok. Ali u svetu gde vladaju kulture casti, krvne osvete, vendete i slicne stvari. U civilizovanom svetu se odgovara za sopstvene postupke, a zena se ne smatra produzetkom muza. 

Link to comment

U stvari, ako su raskinuli ugovor tako da je Katai plaćen za sve i dobio je "čiste papire", i to se desilo sporazumno onda to dokazuje tezu da niko ne može da odgovara za drugog. 

 

Ja sam shvatio da su njega otpustili potpuno mimo njegove volje. 

 

Osim ako u ugovoru nemaju neku odredbu tipa -

Klub može u svakom trenutku da otpusti igrača bez navođenja razloga, otpuštanje zbog nečega što je rekla njegova žena bi ličilo na ono - u čijem ataru je neko opljačkan, to selo kaznite. Kao neki zakonik iz doba Karla Velikog. 

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Sve je to vrlo razumljivo i jasno.

Ono što mi je nerazumljivo i nikako ne ide u glavu zašto njena porodica mora ispaštati zbog njenih jebenih objava na instagramu, meni to nikako ne ide u glavu. 

 

Da sam na Kataijevom mestu, ne bih pristao na sporazumni raskid ugovora nego bih se ganjao po sudovima do Sudnjega dana i probao da ih oderem zbog duševne boli, ali kapiram da njemu nije bilo do toga i da je shvatio da treba mirno da  ode, pogovoto što je isplaćen, 

 

 

 

a zasto klub da rizikuje da izgubi ugled i prihode zbog toga sto mu je fudbaler zenjen rasistickom lujkom? ako neko treba da ispasta nek ispasta onaj ko je odlucio da s njom zivi.

 

da ja sutra odlepim i ozenim se nekom lujkom koja mrzi crnce, cigane, balije, siptare, ustase i dok radi pokuci pevusi noz-zica-srebrenica, ne bih imao na osnovu cega da se pobunim ako narod krene da me izbegava. jos ako bih bio neka javna licnost a zenica se docepa tvitera, naravno da bi mi karijera otisla u kurac. i to je, sto se mene tice, ok.

 

rasizam se ne iskorenjuje lepim citatima po fejzbuku i tviteru nego ciscenjem govana iz sopstvenog zivota. i ne samo rasizam. pa ako on ne cisti, nema sta da se buni sto drugi ne zele da trpe smrad jer to je ipak njegov izbor. da li on zapusi nos i trpi ili mu mirise ko smilje - nebitno.

 

a na sudu bi pukao samo tako. klub bi izasao sa stavom da zeli da se ogradi od rasizma i da ne zeli los publicitet i vrlo verovatan gubitak prihoda i zdravo dovidjenja. 

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

 

Ala si izabrao primer, k'o prstom u bulju. Nide veze :D

primer je takav da bi video kako vodu drži ta teorija o jupiteru i volovima.

posmatraš situaciju kroz srpske naočare gde jupiter večno ostaje jupiter  (osim ako se ne zakači sa političkom elitom), ali tamo sve to često može da zalomi na skroz drugu stranu.


 

Link to comment
5 minutes ago, adam said:

a zasto klub da rizikuje da izgubi ugled i prihode zbog toga sto mu je fudbaler zenjen rasistickom lujkom? ako neko treba da ispasta nek ispasta onaj ko je odlucio da s njom zivi.

 

da ja sutra odlepim i ozenim se nekom lujkom koja mrzi crnce, cigane, balije, siptare, ustase i dok radi pokuci pevusi noz-zica-srebrenica, ne bih imao na osnovu cega da se pobunim ako narod krene da me izbegava. jos ako bih bio neka javna licnost a zenica se docepa tvitera, naravno da bi mi karijera otisla u kurac. i to je, sto se mene tice, ok.

 

rasizam se ne iskorenjuje lepim citatima po fejzbuku i tviteru nego ciscenjem govana iz sopstvenog zivota. i ne samo rasizam. pa ako on ne cisti, nema sta da se buni sto drugi ne zele da trpe smrad jer to je ipak njegov izbor. da li on zapusi nos i trpi ili mu mirise ko smilje - nebitno.

 

a na sudu bi pukao samo tako. klub bi izasao sa stavom da zeli da se ogradi od rasizma i da ne zeli los publicitet i vrlo verovatan gubitak prihoda i zdravo dovidjenja. 

Evo, čovek je sve lepo objasnio i obrazložio, ko ovo ne razume, treba da odustane od razmišljanja i diskutovanja na ovu temu neko vreme.

Link to comment

@adam

 

 Prvo mi je problematičan stav da stavovi žene jednog fudbalera mogu uticati na ugled jednog kluba, pošto ona nije ni na koji način povezana sa tim klubom.

 

Drugo, ako taj stav i može nekako da se opravda, onda neka klub snosi odgovornost jer je uopste angažovao fudbalera koji je oženjen rasisitičkom lujkom (pošto jelte, nisu odradili dobru proveru backgrounda)

Link to comment
21 minutes ago, Hamlet Strašni said:

U stvari, ako su raskinuli ugovor tako da je Katai plaćen za sve i dobio je "čiste papire", i to se desilo sporazumno onda to dokazuje tezu da niko ne može da odgovara za drugog. 

 

Ja sam shvatio da su njega otpustili potpuno mimo njegove volje. 

 

Osim ako u ugovoru nemaju neku odredbu tipa -

Klub može u svakom trenutku da otpusti igrača bez navođenja razloga, otpuštanje zbog nečega što je rekla njegova žena bi ličilo na ono - u čijem ataru je neko opljačkan, to selo kaznite. Kao neki zakonik iz doba Karla Velikog. 

 

Nisu objavljeni svi detalji, ali u kratkom saopštenju kluba stoji "The LA Galaxy have mutually agreed to part ways with midfielder Aleksandar Katai", što znači da je došlo do sporazumnog raskida ugovora.

 

Nema šanse da imaju takvu odredbu.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...