Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

14 minutes ago, SNARC said:

 

Mislio sam da je vazduh u Bg katastrofalan zimi..

 

A onda sam prosao kroz Pancevo...zatvaro sam ventilaciju u kolima da bi prezivija.

 

 

@Plajvi  Ne mora banat da ima vise nista..ja se plasim i ovog auto puta sto oce da izgrade, treba da pocnu Beogradajani da mi se doseljavaju tamo..

 

Drug koji se preselio iz Bg u Pa pre nekoliko godina kaže da razlika sigurno nije takva da je Pančevo zagađenije. A to mu je branša, fizika, čestice, mnogo toga što ja numem da izgovorim....pa sam mu poverovala.

Link to comment

Moja žena živi u Beogradu, a radi u Vršcu, i putuje na posao svaki dan i vraća se organizovanim privatnim prevozom (osim kada je dežurna, i tada se vraća vozom). Iako je to možda najudobnija od svih mogućih varijanti prevoza (dođu ti i vrate te na adresu, a ne voziš - praktično taksi), sam prelazak cca 160 kilometara i provođenje cca 3 sata dnevno u prevozu je mentalno vrlo iscrpljujući. Slično iskustvo su imale neke kolege koje su to radile u obrnutom smeru, tako da ne bih savetovao nikom - dok sam ja išao dvaput nedeljno na relaciji BG-VŠ imao sam utisak kao da se vozim liftom, a ne kolima, tj. da bi kola sama znala gde da idu kada bih pustio volan, mogu zamisliti kako to izgleda kada je svakodnevno.

  • +1 8
Link to comment
10 minutes ago, Svemir Zeka said:

 

Drug koji se preselio iz Bg u Pa pre nekoliko godina kaže da razlika sigurno nije takva da je Pančevo zagađenije. A to mu je branša, fizika, čestice, mnogo toga što ja numem da izgovorim....pa sam mu poverovala.

 

Kratko vreme sam radio u PA..leti je Ok, ne primeti se nista, cak mi je bilo i lepo da picim iz Bg za PA..

 

Ali zimi..jezovitost. E sad, za sastav i opasnost po zdravlje, nisam strucan..ali ako smrdi i vidi se golim okom..onda ne valja.

Link to comment

Ja sam u dobro ogranizivanom gradu od 300-400k stanovnika. Nema gužvi skoro nikad, svuda se stiže za 15 minuta uključujući parkove prirode oko grada. Pola sata javnim prevozom sa jedne periferije na drugu u špicu. Savršena infrastruktura za bicikle. Ima sve bolnice koje će ti zatrebati, sve univerzitete i akademije, dosta poslova u raznim oblastima. Fale vrhunski restorani i vrhunski kulturni sadržaji, tipa da imaš dobar koncert svaki vikend i slično.

 

Ne vidim zašto bi se selio u manji gradi osim želje da se ima ozbiljna površina zemlje i ogromna kuća. 

Edited by Heaviside
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Ja sam u dobro ogranizivanom gradu od 300-400k stanovnika. Nema gužvi skoro nikad, svuda se stiže za 15 minuta uključujući parkove prirode oko grada. Pola sata javnim prevozom sa jedne periferije na drugu. Savršena infrastruktura za bicikle. Ima sve bolnice koje će ti zatrebati, sve univerzitete i akademije, dosta poslova u raznim oblastima. Fale vrhunski restorani i vrhunski kulturni sadržaji, tipa da imaš dobar koncert svaki vikend i slično.

 

Ne vidim zašto bi se selio u manji gradi osim želje da se ima ozbiljna površina zemlje i ogromna kuća. 

 

Ovde si mogao i da zavrsis izlaganje.

Jasno je da nisi odavle :)

  • +1 2
  • Haha 7
Link to comment

Pa, dobro, ja shvatio kao generalnu diskusiju o velicini grada. Neke stvari, kao sume i brda na 15 minuta i centar grada i faks na isto toliko su u milionskim gradovima nemoguce bez obzira na organizaciju. Ali da, sto vezci grad to je organizovanost bitnija pa i nisu bitno razlicite drzave za poredenje.

Kakav je Novi Sad za zivot? Guzve, dziberluk, voda/vazduh?

Jel mnogo lepse i lakse u na primer Vrscu nego u NS-u?

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, Heaviside said:

Pa, dobro, ja shvatio kao generalnu diskusiju o velicini grada. Neke stvari, kao sume i brda na 15 minuta i centar grada i faks na isto toliko su u milionskim gradovima nemoguce bez obzira na organizaciju. Ali da, sto vezci grad to je organizovanost bitnija pa i nisu bitno razlicite drzave za poredenje.

Kakav je Novi Sad za zivot? Guzve, dziberluk, voda/vazduh?

Jel mnogo lepse i lakse u na primer Vrscu nego u NS-u?

 

Nisu uporedivi NS i Vrsac..

 

NS je grad u koji ce se mladi useliti iz Vrsca. Zbog obrazovanja, poslovnih prilika, svega sto mladom coveku moze da prija i odgovara.

 

Moj brat zivi u delu NS koji se zove nova Detelinara, znaju forumasi o cemu se radi..i gledajuci svu tu razjapljenu gradnju koja se tamo odvija gde god moze kramp da se zabode, moram da priznam da ja tamo ne bih zeleo da zivim.

 

Kako mi prolaze godine imam sve vecu potrebu da budem sto blize prirodi, da budem sto manje okruzen nepoznatim ljudima..da mi ljudi koje volim budu blizu i da ne moramo posebno da se organizujemo da bi ispili pivo ili odgledali tekmu..i sa te strane mi Vrsac odgovara. 

 

BG mi je kao grad pruzio vise nego sto sma se nadao i sto bih mogao da ocekujem..nikad necu moci da mu se oduzim dovoljno..ali prosto nismo jedno za drugo.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

nisam najbolje razumeo. pišete, između ostalog, o radu u BG/NSa življenju negde drugo?

ako radiš u BG, živi u BG, samo se potrudi da se skućiš bliže poslu ako ti  je taj posao stabilan.

 

EDIT: ako iako možete, planiraje za pod starije dane beg iz beograda.

Edited by djordje geprat
  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, SNARC said:

 

Nisu uporedivi NS i Vrsac..

 

NS je grad u koji ce se mladi useliti iz Vrsca. Zbog obrazovanja, poslovnih prilika, svega sto mladom coveku moze da prija i odgovara.

 

Moj brat zivi u delu NS koji se zove nova Detelinara, znaju forumasi o cemu se radi..i gledajuci svu tu razjapljenu gradnju koja se tamo odvija gde god moze kramp da se zabode, moram da priznam da ja tamo ne bih zeleo da zivim.

 

Kako mi prolaze godine imam sve vecu potrebu da budem sto blize prirodi, da budem sto manje okruzen nepoznatim ljudima..da mi ljudi koje volim budu blizu i da ne moramo posebno da se organizujemo da bi ispili pivo ili odgledali tekmu..i sa te strane mi Vrsac odgovara. 

 

BG mi je kao grad pruzio vise nego sto sma se nadao i sto bih mogao da ocekujem..nikad necu moci da mu se oduzim dovoljno..ali prosto nismo jedno za drugo.

Da, dobrim dijelom je do godina i porodice.

Generalno, kad si mlad i bez porodice, super ti je garsonjera u centru. Ionako ti stan služi samo da prespavaš.

 

Meni je bila muka kad moram kući.

Link to comment
Živeo sam u Sremčici godinu i po dana i putovao prevozom u grad na posao. Sremčica mi se dopala, ali tada sam imao 25 godina, pa nisam morao da razmišljam o vrtiću, školi, vođenju deteta na sport, engleski, u bioskop itd. Nemam pojma šta je od takvih aktivnosti uopšte dostupno u Sremčici i da li bi dete moralo da bude voženo u grad ili moglo svim tim da se bavi tamo.
 
Sremčica mi se dopala, verovatno bih tamo tražio kuću ako bih kupovao.

Sremčica će tek da "eksplodira" predviđam spajanje sa Železnikom vrlo skoro i to spajanje će da "izvedu" privatni investitori dakle biće stambene zgrade.
Onaj deo ka Lipovačkoj šumi sa vikendicama će sad već da košta...



....shiit has hit the fan.
  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Frank Pembleton said:


Sremčica će tek da "eksplodira" predviđam spajanje sa Železnikom vrlo skoro i to spajanje će da "izvedu" privatni investitori dakle biće stambene zgrade.
Onaj deo ka Lipovačkoj šumi sa vikendicama će sad već da košta...



....shiit has hit the fan.

 

U tom kraju bliže šumi sam i živeo, ali se ne sećam dela sa vikendicama, svuda su bile kuće za stanovanje.

Link to comment
28 minutes ago, SNARC said:

 

Nisu uporedivi NS i Vrsac..

 

NS je grad u koji ce se mladi useliti iz Vrsca. Zbog obrazovanja, poslovnih prilika, svega sto mladom coveku moze da prija i odgovara.

 

Moj brat zivi u delu NS koji se zove nova Detelinara, znaju forumasi o cemu se radi..i gledajuci svu tu razjapljenu gradnju koja se tamo odvija gde god moze kramp da se zabode, moram da priznam da ja tamo ne bih zeleo da zivim.

 

Kako mi prolaze godine imam sve vecu potrebu da budem sto blize prirodi, da budem sto manje okruzen nepoznatim ljudima..da mi ljudi koje volim budu blizu i da ne moramo posebno da se organizujemo da bi ispili pivo ili odgledali tekmu..i sa te strane mi Vrsac odgovara. 

 

BG mi je kao grad pruzio vise nego sto sma se nadao i sto bih mogao da ocekujem..nikad necu moci da mu se oduzim dovoljno..ali prosto nismo jedno za drugo.

Znam da nisu za poređenje nego sam ja napisao da ovde ne vidim razloge za život u gradu manjem od 300k, ako se uopšte želi živeti u gradu, pa me zanima da li je u Srbiji slično ili ima smisla razmisliti i o gradu od 50-100k. U smislu, da li je Novi Sad jedan prihvatljiv grad za život generalno ili su ljudi tamo zbog posla, škole i inercije jer su se tu rodili.

Link to comment
9 minutes ago, Heaviside said:

Znam da nisu za poređenje nego sam ja napisao da ovde ne vidim razloge za život u gradu manjem od 300k, ako se uopšte želi živeti u gradu, pa me zanima da li je u Srbiji slično ili ima smisla razmisliti i o gradu od 50-100k. U smislu, da li je Novi Sad jedan prihvatljiv grad za život generalno ili su ljudi tamo zbog posla, škole i inercije jer su se tu rodili.

Više ide priča u kontekstu da je cijena m2 stana u velikom gradu otišla u nebo.

Pa iz tog razloga da živiš u manjem mjestu gdje je nekretnina jeftinija a blizu si ozbiljnog grada.

 

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...