Jump to content
IGNORED

Državna pomoć od 100 evra svim punoletnim građanima (koji se prijave)


Milosh76

Recommended Posts

Tri su najčešća pitanja kada govorimo o novčanoj pomoći države građanima. Kada ću dobiti novac, u kom roku moram da ga podignem, i da li država ukoliko to ne učinim u narednih nekoliko meseci, ima pravo da ga povuče sa računa.

 

Odgovori su sledeći - ukoliko ste ispravno popunili prijavu novac možete očekivati najkasnije do 7. juna kada je i poslednji rok države za isplatu. Redosled isplate ne zavisi od toga kada ste se prijavili, već od banke u kojoj imate račun. Praktično, država odlučuje o bankama na čije će račune puštati novac danas, sutra ili neki drugi dan.

Takođe, moguće je i da se novac na račune jedne banke pušta u nekoliko turnusa tokom nekoliko dana, što je i odgovor na pitanja poput "zašto sam ja dobila sto evra, a nije moj suprug koji je u istoj banci i koji se prijavio za pomoć isti dan kao i ja".

 

Odgovor na pitanje u kom roku moram da podignem novac i da li država, ukoliko to ne učinim u narednih nekoliko meseci, ima pravo da ga povuče sa računa, dobar je iz ugla mnogih građana - i onih koji žive u inostranstvu i onih koji nemaju račune u bankama, a dobiće namenski, ali i najstarijih koji novac dižu isključivo lično.

Kako su nam potvrdili u Ministarstvu finansija "novac stoji na računu dok ga vlasnik ne podigne. Praktično, rok za podizanje novca ne postoji i država ne može da ga povuče.

 

"Važna informacija je i to, da ako je lice preminulo, novac će se naći u njegovoj ostavinskoj masi", potvrdili su nam u resornom ministarstvu.

Novac, u prevodu ne može niko da vam "otme".

Link to comment
Just now, Sammael said:

ručno rasknjižava.

savrsheno, kao i uvek.

 

pre neki dan me baba pita a zar to nije sad sve elektronski. jeste, ali ruchno :hihi:

Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:

savrsheno, kao i uvek.

 

pre neki dan me baba pita a zar to nije sad sve elektronski. jeste, ali ruchno :hihi:

Srpski robot, posle kazu Japan, tamo nesto...

Link to comment

otišla da pogledam preko mobi aplikacije, intesa - ništa

kad ono, na jednom deviznom računu legla malo veća svotica :D

poslalo izbosne

 

'ebe mi se se za pare od žvalavog, realno :violin:

ed.

mislim, svotica malo veća od 100 jura, nije da je prevelika :sad:

Edited by dùda
Link to comment

mi smo likovi

za svaki euro vraticemo dva ili tri

pitanje samo kojim tempom, sto zavisi od ekonomske situacije za dva meseca

a nismo trazili lovu, ni da cekamo deset dana

nista sto njih dotice ne moze izaci na dobro

uzecu pare naravno, vec sam potrosio, samo necu vise da proveravam, cekam da na ovom topiku ne bude vise definicije slucaja i da nema upisa

Edited by villiem
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...