Jump to content
IGNORED

Corona vs. celebrities


omiljeni

Recommended Posts

Ne postoji preporuka da oni koji imaju rak pluca ne smeju da prime vakcinu. Odluku na kraju dana ionako donosi sam pacijent, a Lane je poznat kao neko ko prosipa kvazinaucne gluposti, tako da sam sklon da poverujem da je i sam protivnik vakcine..

  • +1 2
Link to comment

sve je to moguće, ali ja recimo znam da osobama koje su na hemioterapiji preporučuju da završe ciklus i tek posle par nedelja prime vakcinu. a i ne vidim uopšte razlog da mi o tome nagađamo...

  • +1 1
Link to comment

Hemio terapija iscrpljuje organizam i ubija imunitet, zato i mora da se ceka neko vreme. Svaka bolest je skoro pa jedinstvena, tako da je Dr taj koji odlucuje, a ne bilo ko drugi.

  • +1 1
Link to comment

U sustini odluka zavisi od opšteg stanja pacijenta i rezultata laboratorijskih analiza . Obicno se saceka par meseci da se sve vrati u normalu.

Majka je nedavno zavrsila hemio i zracnu terapiju i savetovali su je da saceka malo sa booster dozom.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, aram said:

 

Ja nisam doktor ali nije mi daleko od pameti da ako ima rak možda i ne sme da primi vakcinu...

Ne i ne. Stanja / bolesti koje sprecavaju primenu nekog leka/vakcine se zovu kontraindikacije. Za fajzera je jedina kontraindikacija jaka alergijska reakcija na neku supstancu leka (sto nema veze sa ostalim alergijama tipa na penicilin) ili jaka reakcija na prvu dozu. Apsolutno ništa više. U slučaju lečenja nekih autoimunih oboljenja nekim jakim imunosupresantima, može se desiti da je vakcina manje efikasna, ali ni tad nije kontraindikacija, vec se preporucuje davanje...

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Frile said:

@Spooky
da li si ti lekar?

Ne, ali znam pročitati preporuke relevantnih institucija. I znam da ne treba verovati svim lekarima (I Nestor je lekar, 40+% ih se nije vakcinisalo) - tipa onima koji preporučuju ženi mog kolege da se ne vakciniše jer hoće dete. Jbg, mnogi od njih posle faksa nisu imali puno dodira sa stručnom literaturom, osim eventualno iz svoje uže oblasti...

 

Ima sasvim dovoljno stručnih lekara kojima treba verovati.  Npr. ovo mi je najbolje domaće predavanje na temu

Kasnije kao odgovor studentima prolazi sve ove teme, tipa imunokompromitovani i sl...

Edited by Spooky
  • +1 1
Link to comment

OK, hvala na odgovoru.
Ja sam ipak za to da se sluša šta kaže lekar koji vodi hemioterapiju (svestan rizika to može biti prikriveni Nestorović ili neko ko je baš dibidus old school konzervativan)

Edited by Frile
  • +1 1
Link to comment

Danas sam cula pricu od prijatelja da je njegov kolega umro od korone, 45 godina, da nije bio vakcinisan jer su njegova supruga i on bili u procesu vantelesne oplodnje. Da l nisu hteli ili im je neko to savetovao ne znam

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...