Jump to content
IGNORED

Corona vs. celebrities


omiljeni

Recommended Posts

5 minutes ago, Aleksija said:

bezveze.

preleteh malopre clanak nekog naseg imunologa o ocekivanom vremenu za stvaranje antitela. izgleda da su prikupili nesto podataka iz dosadasnje vakcinacije, kaze da su samo u 18% slucajeva  nasli produkciju anitela posle 7 dana od prvog kineza, a da tek 7 dana posle druge doze krece znacajniji skok. ne znaju kada se dostize maksimum, pretpostavljaju da je zaista posle tih famoznih 40 dana od prve vakcine.

 

Tih 18% bas pise u lancet-u, kad su objavili rezultate prve i druge faze, a da se kod 100% ispitanika javljaju antitela do 42. dana. Verovatno nasi zato pominju 40 dana. Bas sam sad nasao clanak i citao.

 

Evo link iz lancet-a

 

Prva/druga faza

 

 

20210224_234015.jpg

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, de Sisti said:

 

Tih 18% bas pise u lancet-u, kad su objavili rezultate prve i druge faze, a da se kod 100% ispitanika javljaju antitela do 42. dana. Verovatno nasi zato pominju 40 dana. Bas sam sad nasao clanak i citao.

 

Evo link iz lancet-a

 

Prva/druga faza

 

 

20210224_234015.jpg

e hvala, to sam potpuno previdela kad sam se probijala kroz taj clanak :)

pomislila sam da postoje neki podaci iz do sada izvrsenih testiranja u inep-u, recimo, s obzirom da se vise nasih strucnjaka poziva na njihovo (nesistematsko?) pracenje efekata vakcinacije u srbiji.

 

nista se ne prati, ipak je sigurnije zakljuciti.

Edited by Aleksija
  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, Aleksija said:

e hvala, to sam potpuno previdela kad sam se probijala kroz taj clanak :)

pomislila sam da postoje neki podaci iz do sada izvrsenih testiranja u inep-u, recimo, s obzirom da se vise nasih strucnjaka poziva na njihovo (nesistematsko?) pracenje efekata vakcinacije u srbiji. 

 E a sad tek vidim da pise da su antitela kod 100% ispitanika 42. dana od druge doze

Link to comment
7 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

čitam irenu grahovac na tw, dve nedelje posle revakcine sinofarma spike protein 53

:huh:

jbga, mozda se nije primila. mozda ce joj trebati vise vremena. mozda ni sa tim rezultatom ne moze da se  zarazi... usli smo u onu fazu kad treba da razmatramo posledice i dalje korake na osnovu necega sto ne znamo sta tacno znaci.

na kraju, pretpostavljam da uvek moze ponovo da se stane u red za drugu vakcinu.

Link to comment
23 minutes ago, de Sisti said:

 E a sad tek vidim da pise da su antitela kod 100% ispitanika 42. dana od druge doze

Mislim da je u pitanju 42 dan ukupno, pošto se to jasno vidi na grafiku na koji se poziva. Biće da je u pitanju nesrećna formulacija rečenice, a da su onda odatle i ovi naši povukli tih 40 dana

Edit. Evo i u zakljucku:

Interpretation The inactivated SARS-CoV-2 vaccine, BBIBP-CorV, is safe and well tolerated at all tested doses in 
two age groups. Humoral responses against SARS-CoV-2 were induced in all vaccine recipients on day 42.

Edited by yabadaba
Link to comment

čitam jedni kažu da se provera sinofarma radi sa spikom, a drugi sa igg-om, šta je tu tačno uopšte?

 

navodno bi 7 dana posle revakcine trebao da usledi značajniji skok antitela

 

 

 

 

 

jbt sad moram i vakcinologiju da izučavam

:isuse:

 

Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

čitam jedni kažu da se provera sinofarma radi sa spikom, a drugi sa igg-om, šta je tu tačno uopšte?

 

navodno bi 7 dana posle revakcine trebao da usledi značajniji skok antitela

 

 

jbt sad moram i vakcinologiju da izučavam

:isuse:

 

uradis i jedno i drugo, pa sta ti bude bolje :)

 

a ne moras nijedno, nije ni to lose.

  • +1 1
Link to comment

ozbiljniji skok mora biti u odnosu na neshto. da bi se znalo da je maksumum mora da postoji neki kontinuitet merenja, da bi se znalo da li neshto josh uvek raste ili vec pada. to nije posao za civile. a primamljivo je jer su nas ostavili sebi samima da se staramo o svemu. ali je besmisleno na tom nivou, posebno kod pojedinaca.

edip. zashto smo ovde? :rolf:

sent from bubamoto



  • +1 4
Link to comment
ozbiljniji skok mora biti u odnosu na neshto. da bi se znalo da je maksumum mora da postoji neki kontinuitet merenja, da bi se znalo da li neshto josh uvek raste ili vec pada. to nije posao za civile. a primamljivo je jer su nas ostavili sebi samima da se staramo o svemu. ali je besmisleno na tom nivou, posebno kod pojedinaca.

edip. zashto smo ovde? rolf.gif

sent from bubamoto




Tako je!
Loslušajte Popadića!

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

ozbiljniji skok mora biti u odnosu na neshto. da bi se znalo da je maksumum mora da postoji neki kontinuitet merenja, da bi se znalo da li neshto josh uvek raste ili vec pada. to nije posao za civile. a primamljivo je jer su nas ostavili sebi samima da se staramo o svemu. ali je besmisleno na tom nivou, posebno kod pojedinaca.

sent from bubamoto
 

a sve to opet nista ne znaci dok ne dobijemo nesto poput studije iz izraela, gde se vidi pad u hospitalizacijama i letalnim ishodima. 

antitela iz bilo koje faze mogu, ali ne moraju da dovedu do tog ishoda.

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

ozbiljniji skok mora biti u odnosu na neshto. da bi se znalo da je maksumum mora da postoji neki kontinuitet merenja, da bi se znalo da li neshto josh uvek raste ili vec pada. to nije posao za civile. a primamljivo je jer su nas ostavili sebi samima da se staramo o svemu. ali je besmisleno na tom nivou, posebno kod pojedinaca.

sent from bubamoto
 

 

A kad primamljivo postane levak kojim se lagano ali sigurno spustis u bunar dilema, strahova, brige i zakukavanja onda uvek imas one vase indijske dzidza-bidze za skidanje stresa.:D

Link to comment
Tako je!
Loslušajte Popadića!

.... Shiit has hit the fan!

naravno. da bi znao da je neshto na maksimumu, maksimum mora da prodje. bezmisleno je da radni ljudi i gradjani love maksimum.

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...