Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

Povratka može da ima, samo se zna koja je cena.

 

A jasno je i koja je cena (po ostatak zdravstva, po mentalno zdravlje i po ekonomiju) ako se vakcina ne desi u neko relativno dogledno vreme.

Link to comment
21 minutes ago, Filozof manijak said:

Valjda je jasno da, dok se ne pronađe efikasna vakcina ili lek protiv korole, nema povratka na stari način života?

Ili možda nije...?:huh:

pa evo na prošloj strani imaš da će pronalazak leka biti nemoguća misija

 

 

Link to comment
58 minutes ago, Filozof manijak said:

Valjda je jasno da, dok se ne pronađe efikasna vakcina ili lek protiv korole, nema povratka na stari način života?

Ili možda nije...?:huh:

 

popravio

 

doci cemo dotle da ce sirotilja masovno da glumi eksperimentalne kuniće, ne zato što neko mrzi sirotilju već zato što će to biti najbrži način da se "stari način života" vrati.

 

Mada mislim da vracanja na staro svejedno nema, jer desile su se (i desiće se) neke loše ali i neke dobre stvari po društvene odnose i društvenu dinamiku. Jedna od njih je što su i oni najuspavaniji videli koliko je demokratija krhka, koliko je "verovaje u nauku" (?) kod većinske ovce lako dovesti u pitanje i naravno koliko su mreže i poplava mediokriteta doprinele slabljenju demokratije i dovodjenju u pitanje neceg sto ocigledno funkcionise (nauka).

 

Mnogo sam vise naucio o ljudima od januara 2020te nego za sve godine pre toga.

 

Quote

Pročitao sam,ali više ne znam u šta da verujem....toliko oprečnih informacija od naučnika dolazi, da čovek više ne zna šta da misli.

 

Reče Sabato, kamen koji pada i mesec koji ne pada su manifestacije istog fizičkog zakona :D a jes oprečno

 

Zato što ljudi pipaju u mraku, takve su im metode, takva je procedura. Da se nešto utvrdi u medicini potrebno je vreme i iskustvo.

 

Mnogo je lakše otvoriti YT kanal i kenjati kako nas zaprašuju sarinom i kako maske ne štite i kako je virus, koji je napravljen u laboratoriji, izmišljen i ne postoji stvarno. A i ako postoji bakterija je.

 

Bukvalno kada čitam vesti o naučnim studijama i zaključcima, kao da mi neko bojažljivo svetlo pokazuje na delove slagalice. Sve ostalo je glasan, nepodnošljiv šum.

Edited by Caligula
Link to comment
Pročitao sam,ali više ne znam u šta da verujem....toliko oprečnih informacija od naučnika dolazi, da čovek više ne zna šta da misli.
zato shto ih bukvalno finansijski uslovljavaju da se neprekidno obracaju javnosti, animiraju javnost, upoznaju sa rezultatima, privlache djecu i omladinu, komuniciraju jednostavnim rechima na nivou koji za nauku ne znachi nishta, na tviteru, fejsbuku, instagramu, komshiluku. i shto je najvaznije da obavezno troshe projektne pare na to. a ozbiljan nauchni ciklus traje 3 do 5 godina. ali vec posle 6 meseci morash neshto da kazesh javno, da ti neko dolazi da gleda, da vuchesh za rukav nekog da je mnogo dobro neshto shto ti neko ionako vec placa da radish. i to u mirnodopsko vreme, zamisli sad i zamisli ovo!

sent from bubamoto

Link to comment
23 minutes ago, gospa buba said:



sent from bubamoto
 

Jel istina da je u Srbiji angazovana grupa istrazivaca da cita radove o koroni  sa interneta i da ih onda preprica  nekome u svrhu necega? 

Link to comment
Jel istina da je u Srbiji angazovana grupa istrazivaca da cita radove o koroni  sa interneta i da ih onda preprica  nekome u svrhu necega? 
ne znam nishta o tome.

mada, srbiji u celini je potrebno preprichavanje.

samo je pitanje ko preprichava.


i da se dodam na ono gore, kada se istrazivachu namene obaveza da komunicira sa javnishcu, mediji to nekad prenose. a zna se kako mediji prenose bilo shta...

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...