Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

1 hour ago, Frank Pembleton said:

Na ovaj FB post...
Zašto sam čitao komentare ispod jbte...
Stoka sam radoznala!
Nije mi dobro...

 

Nisam citala ovo tvoje ali sam naivno bacila pogled na komentare teksta koji je devojka napisala pre nekoliko dana na temu mentalnog zdravlja, stvarno pozelis da uzmes pusku i krenes da ubijas te ljude.

 

 

Rekoh ovo drugarici koja je podelila taj tekst, i ona potvrdi da je tako jednom pregorela, samobanovala se sa FBa a posle kada se vratila, prestala da cita komentare osim ako su od njenih prijatelja i poznanika. (Sto i ja u principu radim, moj FB svet je jako mali, ali prosto covek nekad bude naivan i glup i ocekuje razum tamo gde mu mesta nema)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ajd da pitam ovde, nesto sam debil da nadjem konkretnu temu.

Oko vakcine za grip, jel postoji varijanta da se izbegne guzvanje po DZ , tj da se kupi vakcina, da se negde bez cekanja po hodnicima izvrsi vakcinacija?

Link to comment

Uz rizik da zvučim nadobudno ali zašto imati FB u 2020. godini? To je jedan stalni krug ubedjivanja i kvazi pametovanja, pa onda red političkih nebuloza, pa tura starijih ljudi koji su otkrili skoro internet i vidno se ne snalaze (pola potpuna naivnost, pola transfer neprijatnosti) i na kraju kontraši koji će lupati komentare samo da trigeruju neku od gornjih grupa. Tamo u početku si zaista mogao kod nekih ljudi da nadješ sjajne muzičke ili filmske preporuke, pa da pročitaš nešto duhovito. Sada je to jedan shit show koji služi za dizanje pritiska i zgražavanje. Od kad sam ga ugasio početkom 2018. nisam ni jednom imao utisak da nešto propuštam ili da mi nedostaje.  

Link to comment
2 minutes ago, Mos said:

Uz rizik da zvučim nadobudno ali zašto imati FB u 2020. godini? To je jedan stalni krug ubedjivanja i kvazi pametovanja, pa onda red političkih nebuloza, pa tura starijih ljudi koji su otkrili skoro internet i vidno se ne snalaze (pola potpuna naivnost, pola transfer neprijatnosti) i na kraju kontraši koji će lupati komentare samo da trigeruju neku od gornjih grupa. Tamo u početku si zaista mogao kod nekih ljudi da nadješ sjajne muzičke ili filmske preporuke, pa da pročitaš nešto duhovito. Sada je to jedan shit show koji služi za dizanje pritiska i zgražavanje. Od kad sam ga ugasio početkom 2018. nisam ni jednom imao utisak da nešto propuštam ili da mi nedostaje.  

 

Ja sam ga otvorila da bih bila jos uvek "blizu" nekih prijatelja i poznanika koji su od pojave FBa ili vremenom prestali da koriste mejl. :unsure:

I bas to, da razmenjujemo muziku, preporuke, da diskutujemo itd. Svasta se tu dobrog naslo, volim redovne updateove od Humans of New York, poneki od manjih bendova komuniciraju sa publikom, stavljaju najave i materijale. Takodje nije los nacin da se prate neka desavanja, tamo gde newsletteri ne rade posao. Ima i dobrih grupa, npr. imamo dve u nasem gradu, jedna je opsta, u drugoj se poklanjaju i djoraju stvari. Nikada mi nije bio javni nalog, bas je za neki moj krug ljudi, tako je i kod vecine mojih prijatelja. Zato i kazem da smo u nekom malom zacaranom krugu gde se retko nadje neka glupost.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Da se razumemo, account sa 20-30 ljudi koji se poznaju i druže svakako ima smisla. Meni su to konkretno zamenile grupe na raznim mobilnim aplikacijama. Ovo je više bilo upućeno Franku i ostalima da čuvaju nerve od FB trolova. 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Ajd da pitam ovde, nesto sam debil da nadjem konkretnu temu.

Oko vakcine za grip, jel postoji varijanta da se izbegne guzvanje po DZ , tj da se kupi vakcina, da se negde bez cekanja po hodnicima izvrsi vakcinacija?

 

Ja bih proverio telefonom da li je to tacno.

 

https://www.belmedic.rs/pregled/vakcinacija

 

https://www.medigroup.rs/usluge/kucno-lecenje-i-sanitetski-transport/pregledi-i-terapija-na-terenu/vakcina-vaxigrip-sa-uslugom-davanja

 

 

 

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

Aha.

Nego sam ja ove u domu kod keve razumeo:

Ako bude vakcinacija , vi donesete vakcinu mi cemo da vakcinisemo i to...

Link to comment
Just now, Milosh76 said:

Lose su ti rekli, Domovi za stare su top prioritet, nema sanse da ti nabavljas vakcinu za svoje pare, a da oni ne dobiju za dzabe od drzave.

Oni jos nisu nista dobili ni od ministarstva, tako da je razgovor tekao u tom pravcu...

Link to comment
1 hour ago, Mos said:

Uz rizik da zvučim nadobudno ali zašto imati FB u 2020. godini? To je jedan stalni krug ubedjivanja i kvazi pametovanja, pa onda red političkih nebuloza, pa tura starijih ljudi koji su otkrili skoro internet i vidno se ne snalaze (pola potpuna naivnost, pola transfer neprijatnosti) i na kraju kontraši koji će lupati komentare samo da trigeruju neku od gornjih grupa. Tamo u početku si zaista mogao kod nekih ljudi da nadješ sjajne muzičke ili filmske preporuke, pa da pročitaš nešto duhovito. Sada je to jedan shit show koji služi za dizanje pritiska i zgražavanje. Od kad sam ga ugasio početkom 2018. nisam ni jednom imao utisak da nešto propuštam ili da mi nedostaje.  

 

Uz rizik da i ja zvucim nadobudno, po jubilarni hiljaditi put, ja opet ne razumem politiku "ne idem tamo jer ima budala". Kao i svaki drugi alat, fejsbuk se moze koristiti udobno strogom selekcijom sadrzaja koji se alatom obraduje i ignorisanjem shuma koji se nekako promuva u taj sadrzaj. Nekada je to povlacenje pred budalama imalo smisla jer je em bilo dosta prostora za povlacenje, em je uvek bilo drugih, superiornijih sadrzaja za kompenzaciju. Sad su budale gde god se okrenes i agresivnije su nego ikad, ne mozes ni u Amazoniji vise da se sakrijes od njih. Mi samo jos uvek gajimo tu staru zabludu da ako nesto ne koristimo i negde se ne pojavljujemo lako cemo steci taj cuveni dusevni mir i okruziti se samo cvecem i drvecem.

  • +1 1
Link to comment

Da se ne uvrede ovi koji koriste fejsbuk, meni je  boravak tamo, i onda kukanje i nerviranje na budale koji tamo piskaraju, optirlike slicno gledanju rijailitija sa  gnusanjem, pljuvanjem i slicno..registrovao sam se odavno tamo jednom, potrajalo apr meseci, shvatio sam da  nije za mene, i cao..mada, kada vidim sta  sve twitter izvlaci iz ljudi..ko voli, nemam nista poritv, svi imamo svoja toksicna i gresna zadovoljstva, ali to bi i trebalo d abude, da od toga nalazimo korsti ili zadovoljstvo..ne vidim kaku korist neko ima ako se  nervira zbog drustvenih mreza..

Edited by Misko
Link to comment
1 hour ago, Misko said:

Da se ne uvrede ovi koji koriste fejsbuk, meni je  boravak tamo, i onda kukanje i nerviranje na budale koji tamo piskaraju, optirlike slicno gledanju rijailitija sa  gnusanjem, pljuvanjem i slicno..registrovao sam se odavno tamo jednom, potrajalo apr meseci, shvatio sam da  nije za mene, i cao..mada, kada vidim sta  sve twitter izvlaci iz ljudi..ko voli, nemam nista poritv, svi imamo svoja toksicna i gresna zadovoljstva, ali to bi i trebalo d abude, da od toga nalazimo korsti ili zadovoljstvo..ne vidim kaku korist neko ima ako se  nervira zbog drustvenih mreza..

 

Ali upravo rekosmo da FB moze da bude koristan i netoksican, ne vidim paralelu sa gledanjem tih emisija. Ja sam upravo zbog tog svog mikrosveta krenula da citam komentare na navedeni tekst, zarpavo neshvativsi da sam na originalnoj stranici kod autora teksta vec mislivsi da sam i dalje kod drugarice koja je podelila tekst, i tu se i zapitala "koji su joj ovo sad prijatelji?!". Naravno da sam svesna sta sve vreba i kakvih sve ima, za to mi internet ni ne treba, ali se to uspesno moze zaobici. Dobar krug ljudi na FBu dodje isto kao ovaj forum, cesto cak i bolje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...