Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

Guverner Sao Paola je juce rekao da se kineska vakcina koju testiraju tamo odlicno pokazala do sada.

98% pacijenata starijih od 60 godina je dobilo antitjela bez ikakvih nuspojava (po njemu).

Ovi kinezi su majstori tajminga.

 

Treba napomenuti da je guverner protivnik onog ludaka Bolsonara koji je kritikovao tu vakcinu.

 

 

Link to comment

Pronađen krivac za najteže simptome zaraze koronavirusom?

 

Ljudski peptid koji se zove bradikinin možda je odgovoran za raznolike i ponekad smrtonosne simptome koji su viđeni kod pacijenata zaraženih novim koronavirusom.

Lijekovi za kontrolu bradikinina već postoje, a trenutačno se provode njihova testiranja na pacijentima oboljelima od COVID-19 u svrhu potencijalne terapije protiv te bolesti, piše New Scientist.

Bradikinin inače pomaže u reguliranju krvnog tlaka, a kod nekih ljudi, novi koronavirus, čini se, gura proizvodnju bradikinina "u petu brzinu". To može dovesti to svojevrsne "oluje bradikinina" u ljudskom tijelu, koja pak rezultira nizom simptoma koji su učestali kod bolesti COVID-19.

 

izvor

We are finally unravelling the mystery of what causes severe covid-19

 

 

Link to comment

Jbga, meni već ide na onu stvar ovo ulaženje u sitna crevca kliničkih ispitivanja za vakcine. 

Pa jbte na centralnim vestima se razglaba kako se radi, šta kad jednom pacijentu se pojave simptomi, kako onda ovi reaguju, da li zaustavljaju sve ili ne trt mrt... 

I onda na kraju tog ogromnog priloga jedan od lekara kaže:

"Ali možemo mi sad da pričamo koliko hoćemo jer pored ovih za koje znamo ko zna koliko ima vakcina za koje ne znamo..." 

Prosto ulazi se u sitna crevca, a ovamo imaš ove antivaksere koji haraju... 

Link to comment

Ja bih dao odmah vakcine svima preko 70god i ostavio samo restrikcije tipa nocni klubovi, kontakt sportovi ... i tome slicno.

I tako cekao dok se ne pojavi 100% sigurna vakcina negdje u 2022.

Jednostavno, ovako se vise ne moze zivjeti i odrzavanje svih restrikcija ce veoma brzo dovesti do totalnog raspada sistema u cijelom svijetu.

Link to comment
1 hour ago, Moracikus said:

Ja bih dao odmah vakcine svima preko 70god i ostavio samo restrikcije tipa nocni klubovi, kontakt sportovi ... i tome slicno.

 

 

 

ALI KAKO CE LJUDI ZA ZIVE, ZAR JE TO ZIVOT BEZ NOCNIH KLUBOVA I KONTAKT SPORTOVA???

 

Mislim, jasno je sta su neophodne mera ali qratz, necemo mere za 10% privrede jer ljudi moraju da ZIVE a onda zbog tog ZIVLJENJA idemo u lokdaun na nekoliko meseci gde strada 90% privrede.

 

I nije srpski ekskluzivitet, tako se politicarska bagra uvlaci u dupe glasackom telu na svim meridijanima.

 

 

 

Link to comment

treba otvoriti sve i na pojedincu da bude kako i gde ce da se krece i sa kim hoce da mlati i da li hoce vakcinu, masku...

 

al sloboda ne postoji 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
3 hours ago, mustang said:

treba otvoriti sve i na pojedincu da bude kako i gde ce da se krece i sa kim hoce da mlati i da li hoce vakcinu, masku...

 

al sloboda ne postoji 

 

Osim što će taj veseli pojedinac da usput zarazi i nekoliko iz ugrožene grupe, koji će potom da umru.

Link to comment
44 minutes ago, Skyhighatrist said:

Jaobre... aj' nemojte je citirati ako baš nije super neophodno, ovako ignor nema nikakvog smisla...

 

imas me na ignoru? :laugh:

 

koliko vas je u tom klubu da mi je znati haahhahaha

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...