Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

Pa sto se tice same efikasnosti i moraju biti sumljicavi jer se pretpostavlja da su po instrukcijama partije lazirali podatke.

Doduse Sputnik je skoro pa isti kao AZN stim sto su postupili pametnije sa drugom dozom pa ne moraju da cekaju 3 mjeseca da ljudi izgube imunitet na majmunsku prehladu.

Naravno kao oravi Sloveni nisu prakticno razmisljali da nije bas najbolje imati dva razlicita proizvoda u jednom pa ne mogu napraviti dovoljnu kolicinu ni za sebe. Ove vektorske vakcine uopste nisu lake za proizvodnju. 50 dana traje umnozavaje u bioreaktoru.

Kombo sa AZ kao druga doza poslije 3-4 nedjelje bi mogao biti pravi Bingo za Ruse

Link to comment
2 hours ago, Friend said:

Sta ima pametno da se kaze na temu: zasto je AZ izabrao majmunski adeno dok su rusi izabrali ljudski?

Ja sam svojevremeno razumela, da kod ljudskog adeno nosioca postoji veca mogucnost da ga imuni sistem unisti pre nego sto se formira antitelo, a kod majmuskog je to mnogo manja verovatnoca. Zato valjda Sputnjik i radi sa 2 razlicita ljudska adeno nosioca...

  • +1 1
Link to comment

Oui, postoji solidna verovatnoća da telo već poseduje antitela koja će prepoznati ljudski adeno virus, te će neutralisati ili oslabiti dejstvo vakcine. Zato je u drugoj dozi korišćen adeno virus majmuna, da se izbegne ta zamka. Ako sad pitaš zašto za obe ture nije korišćen majmunski, nemam pojma.

Link to comment
2 hours ago, Jozef K. said:

26 i 5. Ali mislim da nama ama baš ništa ne znače ti brojevi.

naravno da ne znace. sama se sebi smejem zbog toga sto mi je u glavi ta informacija (priblizno tacna).

 

ali je definitivno jako zanimljiva oblast. nekad se distanciram i citam sa uzivanjem o svemu ovome.

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, Kelt said:

https://news.sky.com/story/breakthrough-mrna-vaccine-developed-for-cancer-immunotherapy-by-chinese-scientists-12220758

 

Sve je ovo jos daleko od primene, ali super su mi ove vesti. Nekad najveci napredak dodje iz teske situacije. 

 

Jedva čekam budućnost 😊 samo da ne bude da sw ova terapija onda bude plaćala nedostižno za običnog smrtnika, onda smo propali na više osnova

Kao i sve, biće u početku skupo, dok se R&D ne isplati™, ali za neko vreme če biti dostupno i običnim smrtnicima...

 

Dotle će već nastati neke nove bolesti...

 

Nego, hoće mRNA možda moći i AIDS da leči, na isti fazon kao i rak? Uzmeš ćeliju sa AIDS-om i naučiš organizam da je ubije?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...