Jump to content
IGNORED

krizna kujna. prehrambene navike prvog sveta, pa dok traje - traje.


gospa buba

Recommended Posts

8 hours ago, Skyhighatrist said:

Prošli tjedan su sprdali gradonačelnika Čakovca:

 

5Mu2Ifa.png

 

Kad ono, sistem proradio za manje od 7 dana:

 

¯\_(ツ)_/¯

 

Meni u startu nije bila jasna ta sprdnja, tj. postala je kad sam shvatio da u članku napadno piše 'SDP gradonačelnik'.

Link to comment

nabavio sam svezi kvasac, a secam se da ste nesto pominjali oko cuvanja. koliko dugo moze da se cuva u frizideru i da li moze da se zamrzne u zamrzivacu? 

Link to comment

 

 

 

 

 

 

nabavio sam svezi kvasac, a secam se da ste nesto pominjali oko cuvanja. koliko dugo moze da se cuva u frizideru i da li moze da se zamrzne u zamrzivacu? 

 U frizideru dokle mu je rok trajanja, pise na njemu, a u zamrzivacu do 6 meseci, ali meni je "uginuo" jednom mnogo pre. 

 

 

Mmm @dùda domaci lebac, ovo sa nekim integralnim brasnom?

 

Prave mi se princes krofne [emoji7] mislim jedu mi se, a onda se setim ...jajaa :(

 

Najvise trosim jaja i rernu za pecenje, mislim struju. Ne secam se kada sam je ovoliko izrabljivala u kontinuitetu.

 

Danas belo pilece iz mlacenice (casa mleka + kasika limunovog soka/belog sirceta), uvaljano u prezle, parmezan i dimljenu papriku, peceno u rerni, sa kari sosom.

Bice i salata od mladog kupusa i rukole.

 

f09d3323476bd3fbbbdab4fa4209d589.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, Jumanji said:

 

Danas belo pilece iz mlacenice (casa mleka + kasika limunovog soka/belog sirceta), uvaljano u prezle, parmezan i dimljenu papriku, peceno u rerni

 

 

 

 

 

Deder, razradi ovo malo, ne bilo ti teško. Posebno deo sa mlaćenicom. Thnx :)

Link to comment

E, a sada malo o online pijacama, narudžinama i ostalim vratolomijama dovijanja.
Ovo sam prikupila:

1. Kod njih na fb strani imate svasta, i neke druge ponude https://www.facebook.com/groups/258042968536494/

2. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYHH29JdsZwL6xUOR8be-vcLySdHiQnkMK6g0G4IPNiKv_NA/viewform?fbclid=IwAR3VrgH-m2bq1JtUw0NpYs7Jpx7R4uPt4uvfJAkphCjscm1CHf1atjKt8sQ

3. https://www.gajbica.rs/

Link to comment
35 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

nabavio sam svezi kvasac, a secam se da ste nesto pominjali oko cuvanja. koliko dugo moze da se cuva u frizideru i da li moze da se zamrzne u zamrzivacu? 

oko 20 dana u frižideru

šest meseci u zamrzivaču

Link to comment
 
Deder, razradi ovo malo, ne bilo ti teško. Posebno deo sa mlaćenicom. Thnx [emoji4]
U 240ml mleka dodam kasiku limunovog soka ili belog sirceta, promesam i ostavim 10 min na sobnoj temperaturi. To je kolicina za celo belo, bez kozice. Moze i jogurt, ali postoji razlika, bolje je sa mlekom i kiselinom.
Ostavim na sat-dva u frizideru, moze i na sobnoj ako nije mnogo toplo.

Pomesam prezle (najbolje su sveze od sredine hleba, isitnim ih sitno u secku, ali nisam imala ovog puta), dodam narendan parmezan i zacine po ukusu: so, biber i dimljenu papriku. Sve kolicine su odokativne.

Viljuskom vadim belo, koje sam presekla na 2 polovine ocistila od onih zilica i masnice (ako ih ima), dobro ocedim, uvaljam sa svih strana u smesu prezli, poredjam po plehu, par kapi ulja na svaku polovinu i ispecem u prethodno zagrejanoj rerni. I to je to. Brzo se sprema i jako je socno.
Link to comment
received_1461783780659100.thumb.jpeg.95f2de6eaa1e2afb82ace0e402631727.jpeg
 
Danas ne kuvam, Deki Ćevap radi dostavu. Sastavio i stomakliju i dva piva, sad samo uzdišem. 
Još gledam sliku i mislim se kako napravi gurmansku da je ista kao kod Dekija :D

On topic umislio da su mi ostale speltine kore za pitu, ispostavilo se da su ostale kore za lazanje pa je pala improvizacija. Mešani kozij-kravlji sir, bio preslan pa sam ga razblažio sa jogurtom, propržio paradajz sa lukom i sve to pomešao sa delezovim pestom. Ispalo odlično, stukosmo već preko pola pleha.

999241641e1fdea9d5e4e52ece92414d.jpg

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
On 2.4.2020. at 7:25, Skyhighatrist said:

Kaže Vesić prebacuju na onlajn + dostava. Uskoro na bgpijace.rs

 

zYUt8By.png

 

Čuo u redu ispred prodavnice da se na fejsu već diluje povrće iz bašti...

Rešio Vesara problem:

Quote

САЧУВАЈМО НАШЕ МАЛЕ ПОЉОПРИВРЕДНЕ ПРОИЗВОЂАЧЕ

САЧУВАЈМО БЕОГРАДСКЕ ПИЈАЦЕ

ЈКП „Градске пијаце“ у циљу помоћи грађанима и малим пољопривредним произвођачима, покрећу нови начин снабдевања суграђана.

Evo vam telefoni, pa ih zovite :lolol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...