Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

5 minutes ago, adam said:

 

kon je posle ovog dogadjaja imao jako puno prilika (i obavezu) da sasvim pristojno i bez bezobrazluka objasni javnosti koje mere struka preporucuje kao i da objasni da struka samo i iskljucivo preporucuje a da je na vlasti da to sprovede ili ne. i da ne odustaje od mera koje struka nalaze a ne danas ovako, sutra onako da se, eto, ne bi zamerio nekom. 

 

 

 

slazem se.

Link to comment

Imam utisak da će današnja KZN, sa ili bez novinara, biti cirkus a ne isključujem ni neko vanredno gostovanje glavešina na TVu, samo je pitanje ko će da vadi trnje?!
O pozadini Konove ostavke će nam dosta reći i ekipa koja bude držala KZN.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
7 minutes ago, adam said:

 

kon je posle ovog dogadjaja imao jako puno prilika (i obavezu) da sasvim pristojno i bez bezobrazluka objasni javnosti koje mere struka preporucuje kao i da objasni da struka samo i iskljucivo preporucuje a da je na vlasti da to sprovede ili ne. i da ne odustaje od mera koje struka nalaze a ne danas ovako, sutra onako da se, eto, ne bi zamerio nekom. 

 

 

 

https://i.imgur.com/O9IsBYQ.jpg

Link to comment
1 hour ago, steins said:

ne verujem da je ovo igrokaz - pre će biti da je Konari puko film je je neko™ pokušao da ga ispreslišava ili/i uštroji oko cirkusa u staračkom domu juče 

i drugo, verujem da su imbecili™ pokušali da modifikuju predstojeći karantin za vikend da se ne zamere popama. 

Ja jedva čekam da jednog dana izadju njegovi memoari, to će biti ultra zanimljivo štivo :fantom:

 

PS to je onaj isti Radovanovic koji je neverovao™ da će doći do epidemije polovinom februara :fantom:

 

Kon je vec danima upadljivo izostajao s konferencija za stampu, nesto se tu ozbiljnije desavalo na relaciji izmedju njega i vlasti. On je bukvalno jedini covek iz tog tima koji se usudjivao da bude kritican (a da nije kritika na racun glupog i neodgovornog naroda) i samokritican. To je trajalo vec neko vreme i pretpostavljam da je Brnabinom sefu odavno islo na kurac.

 

Za memoare se slazem, bilo bi zanimljivo to citati.

Link to comment

Elem, on im je problematičan od početka jer je realno previše mator i previše iskusan da pusti da ga vozaju ovi glupani, a opet nema tu dozu sujete kao npr Pelemiš i onaj kreten Nestorović, da bi morao da bude važan� po cenu katrana i perja.
On je verovatno rad da napravi neki ustupak pre zbog vojničkog načina razmišljanja nego zbog eventualnih beneficija, a ne sumnjam da u 4 oka itekako da svoje mišljenje zbog koga predstavnici iz vlasti dobijaju napade migrene.
Vlast pak nema koga da angažuje osim njega, pošto su im ostali kandidati uglavnom partijski imbecili, a svesni su da iz ovog sranja ne mogu da se izvuku retorikom i spinovanjem koliki god da su majstori u tome, pa moraju da trpe.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

Link to comment
21 minutes ago, Halvard said:

Imao bih potpuno razumevanje za Kona da je u bilo kom trenutku jasno i nedvosmisleno izjavio da je on samo epidemiolog i da je na njemu samo da daje svoje stručno mišljenje i preporuke bazirane na svom znanju i dosadašnjem iskustvu, koje zapravo i nije preveliko jer se o ovom virusu i svime što on nosi sa sobom zapravo zna jako malo, što je takođe trebalo jasno naglasiti; dok konačne odluke u stvari donosi neko drugi.

Ovako, uživeo se u svoju ulogu rockstara, nije se skidao sa TV-a dok je drugima poručivao da se zaključaju u kuću, vrteo jednu istu priču o dve ključne nedelje, predstavljao sebe kao nekog ko donosi odluke ("nijedna vlast na svetu nije ovako stala iza struke itd."), otvoreno hvalio i podržavao tu istu vlast dok je ova maltene objavila otvoreni rat sopstvenim građanima i tretirala ih maloumnike... Tako da, zaista ne mogu žalim zbog njegove teške sudbe. 

 

Da. Osim sto je ovo sto si napisao izjavio jedno pet ili sest puta da sam ga ja cuo. Poslednji put na Prvoj kod one Joksimovicke bukvalno ovim recima koje sam boldovao. Takodje je jedno desetak puta jasno izneo svoj licni stav, da ne sme biti nikakvog kontakta izmedju ljudi koji nije apsolutno neophodan, ali da njegov licni stav ne znaci mnogo jer nije on taj koji donosi odluke. Da li je mogao brze, jace, bolje, ne znam, mozda je i mogao. Mozda je trebalo na konferencije za stampu da dolazi u majici s Djilasovim likom. Siroke su mogucnosti da se zadovolji minuciozna PPP javnost a gos'n potpukovnik u rezervi nije iskoristio nijednu.

Link to comment
19 minutes ago, steins said:

ne isključujem ni neko vanredno gostovanje glavešina na TVu, samo je pitanje ko će da vadi trnje?!

 

Pa Vladar, ko drugi. Mora da objasni narodu zasto ih (ne)pusta u crkve za Uskrs!

Link to comment

Vi zaboravljate stalno negde gde zivimo i ko nam plete sudbinu i vuce apsolutno sve konce. Mnogi vidim, ne samo ovde, prebacuju Konu da je imao prilike ovo, ono, da kaze da uradi... Hmmm zanimljivo.

I ne slazem se sa takvim stavom, plus sto blage veze nemamo sta se zapravo iza brda valja. Sve je puko nagadjanje i tumacenje neko izmedju redova.

 

 

 

 

Link to comment
ajte ljudi, mante se vise corava posla... otisao, vratio se, ni prvi ni poslednji za vreme vlasti ovog pajaca. neka radi sta mu je posao, a nadam se da ce novinari da ignoriisu ovu papazjaniju i postave lepo pitanja
1. sta je sa naprednjakom iz Nisa sto je odgovoran za zarazu 150 mahom starijih ljudi. da li je po hitnom postupku poslat u Zabelu kao i Jovana Popovic i da li ce mu hitno biti presudjeno putem skype?
2. zasto je Milovan Bojic i dalje upravnik kardio vaskularnog instituta na Dedinju i da li se protiv njega vodi istrazni postupak?
 
hajde da se jednom manemo Vucicevih igrarija i makar jedno govno oteramo u zatvor gde mu je i mesto, umesto da se ko majmuni pecamo na njegove spinove
E to pri tome ovo u Nišu može biti vrlo bitno (da smo normalno društvo).
Pogotovo posle izjava rodbine stanara doma da je njima proglašen karantin odavno i da su do vrata donosili pelene i ostalo. Jasno su pitali :
Kakve posete, o čemu pričate!




... Shiit has hit the fan...

Link to comment
10 minutes ago, Frank Pembleton said:

E to pri tome ovo u Nišu može biti vrlo bitno (da smo normalno društvo).
Pogotovo posle izjava rodbine stanara doma da je njima proglašen karantin odavno i da su do vrata donosili pelene i ostalo. Jasno su pitali :
Kakve posete, o čemu pričate!




... Shiit has hit the fan...
 

 

Jos nesto, ako moze neko od upucenijih da prokomentarise detalj da je u domu za stare u Nisu 77 zaposlenih negativno, a 4 pozitivno. Vise od pola korisnika pozitivno (ako sam dobro cuo juce, onaj sekretar ili sta je vec je pomenuo da se cekaju rezultati za ostale - posle se to nije pominjalo u medijima...nadam se da nisam dobro cuo, neka me neko ispravi), a osoblje, osim tog manjeg broja, uspelo da se zastiti od zaraze. Ispada kao da se virus sirio maltene samo medju korisnicima doma.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...