Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Krizni stab bi trebalo jasno i glasno, bez beskrajnog ponavljanja mantre da su oni protiv kontakata, da saopsti da ne dolazi u obzir nikakvo okupljanje u crkvama jer je to direktno ugrozavanje ljudskih zivota.

Mada, i ja, kao sto neko vec rece, mislim da ipak nece dozvoliti okupljanja za Uskrs. Previse bi to bilo u ovoj situaciji cak i za ovu bagru na vlasti. Nadam se da se ne varam.

Link to comment
1 minute ago, Nesh said:

Krizni stab bi trebalo jasno i glasno, bez beskrajnog ponavljanja mantre da su oni protiv kontakata, da saopsti da ne dolazi u obzir nikakvo okupljanje u crkvama jer je to direktno ugrozavanje ljudskih zivota.

 

Jeste, i da nastupe kao tim, a ne da najebe pojedinac što se usudio da kaže da je car go.

Link to comment
14 minutes ago, Krcun said:

Oprostajne reci hirurga iz Nisa koji je preminuo

 

 

bez ikakvog prethodnog saznanja o tom coveku, mogu da kazem da je ispunio i hipokratovu i patriotsku zakletvu

i kako to biva, ratovi (a i ovo je jedan vid rata) cesto odnose najbolje

fukara olicena u liku predsednika ce opstati iako je ona kriva za one istinske ratove, a u ovima nije u stanju da obezbedi minimalnu zastitu zdravstvenim radnicima

slava mu

Edited by cedo
Link to comment
Just now, Kelt said:

 

Ne, ali ga svejedno smatraju odgovornim i za to. Je l' tako?

 

Pa, u tome i jeste njegova muka, ne sporim. Ali takva mu je i specijalnost, jos je mator covek, mora toga da bude svestan.

 

Loncar ovde, kao doktor na politickoj funkciji, ima nemalu odgovornost da sve analizira, stavi na tas i donese koju vaznu odluku, u situaciji gde su sada sve oci uprte u Kona. A za to je i sam kriv i imao je mnogo prilika da na konferenciji bar jednom izjavi da je epidemiolog i da nije prava osoba za to pitanje. I tako vise puta u toku jedne konferencije. Ovako se i sam upleo u naprednjacko smece.

Link to comment
2 minutes ago, cedo said:

bez ikakvog prethodnog saznanja o tom coveku, mogu da kazem da je ispunio i hipokratovu i patriotsku zakletvu

 

Odgledaj ovo. Dobrovoljno je otišao na front i ostao tamo do kraja rata, uvek idući tamo gde je bilo najzajebanije.

 

 

Link to comment
21 minutes ago, Kelt said:

epidemiologija/javno zdravlje je grana gde oni koji vode nešto nadrljaju u svakom slučaju - ako pravovremeno reaguju i ne bude ništa onda bude "to nas je koštalo" i "čemu panika", a ako ne reaguju onda opet bude "pa, trebalo je na vreme". Post festum je lako biti general (ili rezervni potpukovnik).

 

I još kad se umeša politika i neko kaže "mora tako i tako", iako znaš da to nešto ne može i ne valja, moraš da se povinuješ, a tebe gledaju kao krivca. Kon apsolutno zna da su pričešćivanje i procesije tokom epidemije potpuni nonsens, ali politika kaže drugačije...

 

Problem je što treba biti drčan, beobrazan i narcisoidan da bi se izborio sa šljamom, a Kon je pristojan čovek kome na pamet ne bi palo tako nešto.

 

 

pa ne znam zasto bi trebao biti drcan i bezobrazan.

 

mogao je lepo da objasni situaciju uz napomenu da se jos uvek ne zna dovoljno o virusu pa postoji mogucnost greske i prilagodjavanja, zatim da jasno kaze koje mere i sankcije struka preporucuje i zasto i da kaze da je na vlasti da te mere prihvati i sprovede ili da ih prilagodi svojim potrebama. mrstenje, pravljenje grimasa, saputanje sebi u bradu i durenje po fejsbuku kad se s necim ne slaze su daleko nepristojnije ponasanje nego ovo sto sam naveo. 

Link to comment

Pomoćnik generalnog direktora i direktor Klinike za anesteziju i intenzivnu terapiju Radmilo Janković je rekao Srni da doktor Lazić, koji je zaražen virusom korona, nije na respiratoru već prima samo kiseoničku suplementaciju, odnosno povremeno dobija kiseonik preko maske.

 

To je bilo u vestima pre 5 dana

Link to comment

Imao bih potpuno razumevanje za Kona da je u bilo kom trenutku jasno i nedvosmisleno izjavio da je on samo epidemiolog i da je na njemu samo da daje svoje stručno mišljenje i preporuke bazirane na svom znanju i dosadašnjem iskustvu, koje zapravo i nije preveliko jer se o ovom virusu i svime što on nosi sa sobom zapravo zna jako malo, što je takođe trebalo jasno naglasiti; dok konačne odluke u stvari donosi neko drugi.

Ovako, uživeo se u svoju ulogu rockstara, nije se skidao sa TV-a dok je drugima poručivao da se zaključaju u kuću, vrteo jednu istu priču o dve ključne nedelje, predstavljao sebe kao nekog ko donosi odluke ("nijedna vlast na svetu nije ovako stala iza struke itd."), otvoreno hvalio i podržavao tu istu vlast dok je ova maltene objavila otvoreni rat sopstvenim građanima i tretirala ih maloumnike... Tako da, zaista ne mogu žalim zbog njegove teške sudbe. 

Link to comment
18 minutes ago, Nesh said:

Krizni stab bi trebalo jasno i glasno, bez beskrajnog ponavljanja mantre da su oni protiv kontakata, da saopsti da ne dolazi u obzir nikakvo okupljanje u crkvama jer je to direktno ugrozavanje ljudskih zivota.

Mada, i ja, kao sto neko vec rece, mislim da ipak nece dozvoliti okupljanja za Uskrs. Previse bi to bilo u ovoj situaciji cak i za ovu bagru na vlasti. Nadam se da se ne varam.

Suština. Šta više čekaju koj moj? Mogu da razumem da su bezmudi, da ne bi da se zameraju crkvi, ali nema više zajebavanja. Ili možda hoće da baš isture Kona pošto je Jevrej da saopšti neprijatne vesti?

Link to comment
20 minutes ago, Kelt said:

 

Ne, ali ga svejedno smatraju odgovornim i za to. Je l' tako?

 

1 minute ago, Kelt said:

 

Hajde opet pogledajte sliku gde se cerekaju Vučić, Nestorović i Pelemiš. Eto zato.

kon je posle ovog dogadjaja imao jako puno prilika (i obavezu) da sasvim pristojno i bez bezobrazluka objasni javnosti koje mere struka preporucuje kao i da objasni da struka samo i iskljucivo preporucuje a da je na vlasti da to sprovede ili ne. i da ne odustaje od mera koje struka nalaze a ne danas ovako, sutra onako da se, eto, ne bi zamerio nekom. 

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...