Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 minutes ago, Anonymous said:

 

Današnja vest.

 

SZO nije promenila stav, samo bolesni treba da nose maske. Jutros sam bio na sajtu.

Edited by Sammael
Link to comment
5 minutes ago, Anonymous said:

 

Današnja vest.

 

Na otvorenom  ili svuda ?

 

Nashao, e svasta, nem logike nich

Edited by villiem
Link to comment
1 minute ago, Anonymous said:

 

Današnja vest.

 

Ne protivi se samo SZO, ali ja i dalje ne kapiram zasto. Ako je period inkubacije tako dug, i ako ima tako mnogo asimptomatskih obolelih, meni je sasvim logicno da i obicna hirurska maska stiti okolinu od potencijalnog nosioca virusa.

Link to comment
Just now, Sammael said:

 

SZO nije promenila stav, samo bolesni treba da nose maske. Jutros sam bio na sajtu.

 

ok, al posto su sad vec svi potencijalni nosioci virusa sto ne bi svi nosili

Link to comment
Just now, Кристофер Лумумбо said:

Nemoguce je da je ovo dobar prevod, sto bi se protivili, da nece da skodi?

 

http://rs.n1info.com/Zdravlje/a583936/SZO-protiv-masovnog-koriscenja-maski.html

 

Quote

"Nema konkretnih dokaza koji bi upućivali na to da je masovno nošenje maski potencijalno korisno. Ali nepravilno korišćenje maske može doneti više štete nego koristi u borbi protiv širenja koronavirusa", rekao je direktor SZO-a za vanredne situacije dr Majk Rajan na konferenciji za novinare održanoj u Ženevi.

 

Ako laže N1 lažem i ja.

Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

:ph34r: nemam maskice i ne znam gde da ih nabavim.

 

 

Probaj u Benu apotekama ako imaš negde, sutra tek naravno. Rečeno mi je da ih je danas bilo... 

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Svojim merama, najavama, odlukama i procedurama ta famozna struka u suradnji sa Prvim Pacijentom Srbije direktno je odgovorna za porast broja novozaraženih, i nažalost, još direktnije odgovornija za smrt pacijenata obolelih od virusa.

 

Danas sam prisustvovao kolapsu u Rodi na Futoškom putu, bukvalno je stotine ljudi bilo u zatvorenom prostoru, više od pola bez maski i rukavica, kupci, radnici, kasirke, strašno....Ono je bilo kao stampedo. Da nije bilo te kretenske najave lockdowna 24/7, ne bi ovako ljudi nagrnuli da pustoše rafove.

 

 

Upravo to. Samo Vucicevo gostovanje na Prvoj od pre par dana napravilo je vecu stetu cak i od onog njegovog cerekanja s Nestorovicem o najsmesnijem virusu u istoriji.

Link to comment
2 minutes ago, Sammael said:

 

SZO nije promenila stav, samo bolesni treba da nose maske. Jutros sam bio na sajtu.

mi smo svi shredingerovi bolesni, ne znamo dok nas ne izvade iz kutije.

 

svako je svakog jutra ispochetka teorijski i zdrav i bolestan, dok se ne dokaze jedno ili drugo stanje.

 

ne mogu se meshati razlichiti principi na makroskopskom nivou tek tako.

Edited by gospa buba
Link to comment

Dakle, struka™ ne može da se dogovori sama sa sobom oko toga jesu li maske korisne, o čemu onda dalje uopšte da pričamo? Osim o tome da se svi zaključamo i sakrijemo pod krevet, je li. 

Link to comment
Just now, morgana said:

jebem mu mater, kako to da su cg i rs za klasu bolje odreagovale nego srbija?

o hrvatskoj da ne pricamo.

 

Zato što je, na primer, Milo Đukanović Čerčil lično u odnosu na ovog našeg ludaka. To je konačno shvatio i moj novski prijatelj koji se zaglavio ovde.

Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Totalno, besmisleno, apokalipticno ludilo jednog umisljenog kretena.

Prodavci bukvalno padaju. Uzasnuta sam!

+1

Svratila sam u Ideu posle posla...prepuno ljudi...čak i ne regulišu broj potrošača koji mogu biti unutra...Brašna nema, kao ni famoznog kvasca...Pitam se da li ti ljudi taj kvasac koriste...dal' znaju da on zaista ima rok trajanja? Totalno besmisleno pumpanje tenzije, dok sa druge strane i dalje mali broj testiranih. Pouzdano znam da kod nas nisu hteli da testiraju čoveka koji je bio u kontaktu sa osobom kojoj je potvrđen virus - kao nema simptome, mlad, zdrav...ajd ćao...

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...