Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Banjaluka je imala organizaciju dostave pomoci i lekova pre dve nedelje, sad verovatno ima jos bolju kontrolu

 

sns na gradskim nivoima ima od pre neki dan neku semu al ne znam kako to sada ide

Edited by villiem
Link to comment
2 minutes ago, Bambula said:

Samo plase, jer vojska ni u ludilu nema logistiku za to snabdevanje.To cak ni ona armija sa sve rezervom ne bi uspela da sprovede u delo. 

Naravno,ni volontera nemaju dovoljno

 

Inace,50 posto preminulih od korone su otisli na onaj svet zbog kompletnog haosa i neorganizovanosti.

Link to comment
7 minutes ago, renne said:

on realno rastura pametno od prvog dana

ja sam fascinirana. ima ekipa koja se vrlo povoljno izrazava o njemu iz doba dok ga nije obuzeo zao duh :s_w:

mozda mu izbilo nenadano.

 

6 minutes ago, renne said:

naravno da nema

ja objektivno nemam pojma, osim shto znam da smo kikiriki u ljudstvu i organizaciji u skoro svemu, i da se sve zasniva na odgovornom pojedincu. to sad bojim se nece moci.

 

jedino da se ne uplashe da ce prebrzo da se zavrshi, a josh nas nisu dosta terorisali, a imaju potrebu :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment
9 minutes ago, gospa buba said:

za to vreme mile medjed pustilo 65+ utorkom i petkom, pustio seljake da oru i josh neshto pustio, zaboravih.

 

 

seljaci mogu i ovde da oru i da rade nesmetano. imaju i posebne dozvole da mogu da rade do 20h

Link to comment

pa shto ne apsi narodna milicija bahate mlade beogradjane?

 

aaa. da. nema ljudstvo i tehniku. jedino da shalje bibliotekare i kustose na omladinu, i - posle kad ih prebiju, jebiga - ne moze ovo ovako.

Edited by gospa buba
Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

mislish ili znash? poshto ja nemam pojma.

Pa 18 godina sam bio u vojsci, pomalo znam kako funkcionise :D

 

Za to treba logisticki centar za svaki region, koji ne moze da se oformi za par dana, tj ukoliko su zeleli tako nesto vojska odavno treba da se primpremi za to.Treba da se zna tacno brojno stanje u domacinstvima jer ne moze isto da dobije troclana i sestoclana porodica npr.Onda treba zonirati grad pa da se po tim zonama deli, jer nemoguce je u istom trenutku svima deliti.

 

To je vojska vec radila u ratnim uslovima, ali na znatno manjim teritorijama, za celu Srbiju, neizvodljivo. 

Link to comment

"Danas ispred prodavnice staju policijska kola, izlazi mladi policajac. Prilazi deki koji krije lice kesom. Pa dobro deko, zašto kad znaš da ne smeš. Deka plače, nema nikog na svetu. Policajac mu uzima kesu i pita sta treba da kupi - 1/2 kg leba i 2 krompira.
Sedi deko u kola, ja ću da ti kupim i da te odvezem kući. I ja ću svaki dan da ti kupujem šta treba, kaže mu policajac. 
Ne treba sine ništa tri četiri dana, ovo mi je više nego dosta...
Prošlo je par sati, ne mogu da se sastavim...
*Beograd, Bežanijska Kosa, Idea"

 

Ovo cirkuliše po netu.

Tuga :cry:

Link to comment
2 minutes ago, dùda said:

"Danas ispred prodavnice staju policijska kola, izlazi mladi policajac. Prilazi deki koji krije lice kesom. Pa dobro deko, zašto kad znaš da ne smeš. Deka plače, nema nikog na svetu. Policajac mu uzima kesu i pita sta treba da kupi - 1/2 kg leba i 2 krompira.
Sedi deko u kola, ja ću da ti kupim i da te odvezem kući. I ja ću svaki dan da ti kupujem šta treba, kaže mu policajac. 
Ne treba sine ništa tri četiri dana, ovo mi je više nego dosta...
Prošlo je par sati, ne mogu da se sastavim...
*Beograd, Bežanijska Kosa, Idea"

 

Ovo cirkuliše po netu.

Tuga :cry:

sve je na 1 choveku. samo da se deka moli da naidje bash taj.

 

edip@bambula. kapiram.

Edited by gospa buba
Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

sve je na 1 choveku. samo da se deka moli da naidje bash taj.

 

edip@bambula. kapiram.

Da ali šta ćemo sa onim delom da mu je 1/2 leba i dva krompira dovoljno za 3-4 dana ?

Taj deo me je smorio :cry:

Link to comment
8 minutes ago, Bambula said:

Za to treba logisticki centar za svaki region, koji ne moze da se oformi za par dana, tj ukoliko su zeleli tako nesto vojska odavno treba da se primpremi za to.Treba da se zna tacno brojno stanje u domacinstvima jer ne moze isto da dobije troclana i sestoclana porodica npr.Onda treba zonirati grad pa da se po tim zonama deli, jer nemoguce je u istom trenutku svima deliti.

 

 

Logisticki centar se uvede sa internetom, brojno stanje po domacinstvima ima zavod za statistiku, ok zoniranje verovatno treba par dana, sajam i hale su dobra organizacija, tu se trenira

Mislim da bi to bilo izvedeno na 2-5 dana sa ipak nekim izlascima, jednog clana, odredjeni reon za nabavku, ih, ima tu igre

Link to comment
Just now, villiem said:

 

Logisticki centar se uvede sa internetom, brojno stanje po domacinstvima ima zavod za statistiku, ok zoniranje verovatno treba par dana, sajam i hale su dobra organizacija, tu se trenira

Mislim da bi to bilo izvedeno na 2-5 dana sa ipak nekim izlascima, jednog clana, odredjeni reon za nabavku, ih, ima tu igre

e, kod nas u vojnoj komandi nemaju internet, a ne koriste ni e -mail. salju faksom sve :)

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...