Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

4 minutes ago, Mil@n said:

Ja ovima našim imbecilima apsolutno reč ne verujem ni na račun zaraženih, ni na račun testiranih, ni na račun umrlih. N-i-š-t-a. 

Znači ako se mi ovako provučemo u odnosu na Italijane i Špance npr, meni je to prosto nemoguće pošto su mere em zakasnele em labave em nam se vratio trilion miliona gastosa iz jezgra dakle iZ JEZGRA MILANA što bi rekao predsednik.


Daj bože naravno, ali meni je sve ovo jako čudno.

 

Slucajevi vecine zemalja u Evropi pokazuju da su primeri Italije i Spanije izuzetak a ne pravilo. Oni su tamo prosto prekasno reagovali i generalno se poneli neodgovorno, Vememah je u pravu. Premalo je dobrih vesti u poslednje vreme, ne morate bas odmah da se userete i u ovu jednu.:D

Link to comment
9 minutes ago, Mil@n said:

Ja ovima našim imbecilima apsolutno reč ne verujem ni na račun zaraženih, ni na račun testiranih, ni na račun umrlih. N-i-š-t-a. 

Znači ako se mi ovako provučemo u odnosu na Italijane i Špance npr, meni je to prosto nemoguće pošto su mere em zakasnele em labave em nam se vratio trilion miliona gastosa iz jezgra dakle iZ JEZGRA MILANA što bi rekao predsednik.


Daj bože naravno, ali meni je sve ovo jako čudno.

 

mislim da je vec jedno vrijeme jasno da nam italija ne moze biti reper ni na koji nacin. nema srbija taj intenzitet kontakata kao milano niti je tako dugo cekala da uvede mjere.

 

srbiju porediti sa slicnim zemljama.

 

 

Edited by morgana
Link to comment

Kinezi kažu da mora četiri dana da se povežu, pa da se smatra da je krenuo trend. Kako se kod nas sporo radi i kasni, mislim da bi bilo dobro da se gleda cela nedelja. Ali ohrabruje da je dva dana zabeležen pad. 

Link to comment
evo grafika mog kolege, ovaj "pad" u broju pozitivnih ama baš ništa ne znači. Naprotiv, tek ćemo da krenemo u porast. Ptica sam zloguka, znam, ali to je ono što je realno. Morao bi da se gleda prosek za nekoliko dana pa da se vidi kako se kreće kriva, a ne apsolutni brojevi ili procentualni odnos +/-
 
 
1.png.0f65ddd0d5a79425c188e7ecf7adeaa9.png
hvala pilence :D

sent from bubamoto

Link to comment

sam kon je rekao da se reuzltati cekaju i po 5 dana, a masovnijih testiranja i dalje na vidiku. razumem da su ljudima potrebne lepe vesti, ali u ovom stanju dnevne brojke ne znace nista. 

Link to comment
17 minutes ago, vememah said:

 

:isuse:

 

Gomila trućanja bez ijednog argumenta.

 

U kojoj su još zemlji su imali višegrbe krive dnevnog broja obolelih pa ti je verovatno da će naša biti takva? Gde se još pokazalo da je obaranje dnevnog broja slučajeva više dana zaredom lažni trend?

 

Na osnovu koje magije "vidiš" da ćemo tek da krenemo u porast, kad na skoro duplo više testiranih u odnosu na juče imaš skoro upola manje obolelih. To je više nego jasan trend.

 

Da se i dalje ubrzano širi, svakako bi danas bilo znatno više pronađenih nego juče.

 

polako, ima višegrbe krive i u HK i u Japanu, to je ono što smatraju za "drugi talas"

Mali je uzorak 2 dana, pri čemu je statističko iskakanje onih 131 od preključe, ja sam to povezao sa onim masovnim testiranjem po KOšutnjaku i ostalim centrima. 

VIdećemo sutra i prekosutra kako se sve to kreće

 

Nego, jel ovom sa Benchmarka potvrdiše virus na kraju? Ako je popio 2 kutije Hemomicina proliv je mogao i od njega da krene :unsure:

Edited by steins
Link to comment

Nema ovde nikakvog smislenog trenda jer sumnjam da nemamo direktan dnevni odnos testiranih/pozitivnih i negativnih.

Naime, već je jasno da se rezultati testiranja ne znaju unutar 24h od uzimanja uzoraka. To bi moglo da znači da se dnevno objavljuje stvaran odnos testiranih/pozitivnih i negativnih ali za nekoliko dana ranije.

Ovako glasi zvanično saopštenje sa sajta covid19.rs:

 

У Републици Србији је до 15 часова 30. марта 2020. године регистрованo укупно 785 потврђених случајева COVID 19.
 
Од последњег извештаја до 15 часова тестирани су узорци 622 особе од којих je 44 позитивнo и  578 негативнo на нови корона вирус.
 
Према јутрошњим подацима ( 9 часова), хоспитализовано је укупно 540 пацијената, а на респиратору је 62.
 
До 15 часова, 30. марта 2020.године, у националној референтној лабораторији Института Торлак тестирано је укупно 3084 особа које су испуњавале критеријуме дефиниције случаја.
 
Link to comment

Da vas obradujem:
Set ekonomskih mera za ublažavanje posledica corona virusa predstaviće Marko Čadež ii Siniša Mali!



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Zabrljali su, zadnja 3 dana u Hrvatskoj su: 657, 713, 790. Kriva je dvaput ažurirana danas, prvi put sa 713 na 715, a zatim samo sat kasnije na 790.

Edited by vememah
Link to comment
Da vas obradujem:
Set ekonomskih mera za ublažavanje posledica corona virusa predstaviće Marko Čadež ii Siniša Mali!



... Shiit has hit the fan...


Zar Mali nije u izolaciji?
Link to comment
3 minutes ago, vememah said:

Zabrljali su, zadnja 3 dana u Hrvatskoj su: 657, 713, 790. Kriva je dvaput ažurirana danas, prvi put sa 713 na 715, a zatim samo sat kasnije na 790.

Kako bre? Ne mogu da nadjem ništa na netu. 

Oni su mi bili favoriti u Evropi po rešavanju ovoga

Link to comment

@renne

 

Biće da nije...

BTW, Trivan bez problema prima novinare u kancelariji iako mu je državni sekretar pozitivan iz zbog njega su premestili ove kzš iz nemanjine...

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...