Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Just now, theanswer said:

 

Episkop valjevski je u ovoj statistici što je Kon čitao, on je pacijent koji je preminuo na KBC Dragiša Mišović. Što se tiče čoveka iz Šapca, on nije u statistici. 

 

stvarno preminuo episkop?

 

Link to comment
30 minutes ago, harper said:

 

Kakve veze imamo "mi" sa ovim o cemu pricam? U pitanju je globalni problem. Deo naseg problema je i to sto nam mnogo kadra odlazi na zapad, a on tamo ne odlazi jer smo mi do jaja strucnjaci u odnosu na nemacke vec zato sto tamo nema dovoljno kadra pa popunjavaju jefitnijim iz zemalja kao sto je Srbija. Kad svuda bude dovoljno kadra smanjice se i profesionalna migracija, svesce se na profesionalne a ne egzistencijalne argumente. Sve su to posledice generalnog pristupa zdravstvu koje se bazira na ekonomskim, pre svega finansijskim cost-benefit analizama. Naravno da nogu treba da povuce tih nekoliko trendseting zemalja "koje to sebi mogu da priuste" o kojima desboy prica, nece sigurno ova inicijativa krenuti iz zemalja poput Srbije, ali i mi mozemo profitirati na vise nacina od onih uobicajenih mrvica koje padnu sa stola mocnih.

 

Ja nisam optimista da ce se sve to desiti, mislim da nece, ali tvrdim da nije nemoguce i da je neophodno. Ljudi se uvek dozovu pameti, samo nekada na vreme a nekada prekasno. A kad je prekasno onda dozivanje vise nema ko da cuje, pa je samim tim bespredmetno.

 

Upravo tako, topik se zove "Coronavirus u Mauritaniji" i trebalo bi da se priča o zdravstvu u Nuakšotu. U tvojim postovima se situacija menja kao na prvoj borbenoj liniji, čas si optimista i rat nije izgubljen, potom nisi optimista i misliš da jeste ali tvrdiš da bi mogao biti dobijen ukoliko ne bude izgubljen. S jednim čovekom se slažeš 100%, s drugim koji je na istoj liniji sa tim prvim se očito ne slažeš. 

Nije nemoguće ni da Srbija blizu kuće jednog od bivših predsednika sagradi Bajčonur i pošalje čoveka u svemir. Highly unlikely, ali mrvica šanse postoji pa treba aktivno da razmišljamo da je to moguće ostvariti. Naš problem počinje od slabe ekonomije, korumpiranog sistema i neodgovornosti u svim sferama društva. U zdravstvu bi trebalo urediti javne nabavke, modernizovati zdravstvene ustanove, postaviti odgovarajući kadar na pozicije od ključnog značaja... umesto toga lekari se bave izvlačenjem slamke ko će na koji miting i ko koliko može da skupi kapilarnih glasova, nezadovoljni su brojem pacijenata koje imaju, uslovima rada i (naravno) primanjima. Da li se bilo šta od toga može drastično promeniti dešavanjima u svetu? Možda to da će manji broj njih ići "na zapad", ali ovde nedostaje trupa da se odmene generacije koje odlaze u penziju. Za bilo kakvo poboljšanje zdravstva u Srbiji bi, pre svega, bile neophodne korenite promene u srpskom društvu a koliko je to verovatno sa profilom ljudi na vlasti i u opoziciji i generalno profilom tiplčnog Srbina?  

Link to comment
1 minute ago, Tasha_B said:

Oni ljudi na Košutnjaku čekaju rezultate testiranja od petka...u kojoj se oni statistici testiranih  pojavljuju i kad?

 

 

nigde, pojaviće se kad stignu rezultati

Link to comment

Ja bih voleo da su ove cifre realne, no nekako mi čudno...
Ali neka bude da smo mi ovde bespotrebno paničili, samo da bude što manje mrtvih.
Ali meni one cifre u ITA i ESP deluju tako hororično da...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

evo grafika mog kolege, ovaj "pad" u broju pozitivnih ama baš ništa ne znači. Naprotiv, tek ćemo da krenemo u porast. Ptica sam zloguka, znam, ali to je ono što je realno. Morao bi da se gleda prosek za nekoliko dana pa da se vidi kako se kreće kriva, a ne apsolutni brojevi ili procentualni odnos +/-

 

 

1.png

Link to comment

Jbt,ne postoji tacnija izreka od one,da je narod stoka,slusaju onu kockastu kutiju i debila koga tu postave da prica,i odma stampedo u prodavnice,panika.Mrzi ih da ukljuce malo mozdanih celija,danas zena kaze u redu,kako cemo ako uvedu 24 sata policijski cas da kupujemo hranu i lekove?I onda slavodobitno kaze,kupujem sve sto stignem.Stoka.

Link to comment
15 minutes ago, Haralampije said:

Nadam se da uzrok padu nije zastoj u cekanju na rezultat testiranja, samo da sutra ne bude 150 pozitivnih a onda pickousti proglasi 24 h karantin

Malo verovatno, uzrok pada je to što je prošlo više od dve nedelje od uvođenja prvih značajnih mera.

 

Hronologija najbitnijih mera:

 

15.3. Objavljeno vanredno stanje uz ukidanje škola, vrtića i fakulteta i molbu starijima od 65 da ne izlaze napolje.
18.3. Zabrana kretanja 20-05, a starijima od 65 u gradovima, a 70 u selima sve vreme
21.3. Ukidanje javnog prevoza, zatvaranje restorana, kafića i tržnih centara i zabrana kretanja 17-05

https://sr.wikipedia.org/wiki/Епидемија_вируса_корона_у_Србији_2020.

 

 

Link to comment
2 minutes ago, levi said:

 

nigde, pojaviće se kad stignu rezultati

Onda ispada da su i ovih 600 testiranih testirani ko zna kad...a sad su ime tek stigli rezultati..

Ništa ne verujem ovim njihovim statistikama...ko zna kako oni tu mešaju babe i žabe...

Link to comment

Izgleda da imamo problem u testiranju, odnosno brzini i organizaciji.

Danas se pojavila vest @Jumanji) da su zadržani u karantinu u Košutnjaku napravili pobunu jer već dva dana čekaju na rezultat testiranja. Neki oficir im je preneo da će ih obavestiti danas oko 18h.

Kon je izbegao da odgovori na direktno pitanje Sovilja na ovu temu (pitao je koje zapravo brojeve oni nama saopštavaju budući da se pojavila ova gore pomenuta vest), rekao je da oni dobiju brojeve pred KZM i to je to.

Takođe, politički komesar struke je izbegla direktan odgovor na pitanje da li su testovi ispravni (validni). To je bilo pitanje inspirisano onim kineskim testovima koje je neka zemlja (Norveška?) dobila pa vratila Kini kao neispravne.

SuS, sačekajte sa radovanjem.

Link to comment
6 minutes ago, Tasha_B said:

Oni ljudi na Košutnjaku čekaju rezultate testiranja od petka...u kojoj se oni statistici testiranih  pojavljuju i kad?

Ova njihova statistika mi je malo previše dobra da bi bila tačna...

 

oni ako imaju jednog, odna imaju još jedno 15

Link to comment

zapravo da, veliko pitanje je koliko testiramo

ne znam da li mi sada radimo quick testove ili one što treba rezultat po 2,5 dana?

 

da li su onda ovih 600 testova urađeni pre 3 dana zapravo?

Link to comment
2 minutes ago, Goranz said:

 

Upravo tako, topik se zove "Coronavirus u Mauritaniji" i trebalo bi da se priča o zdravstvu u Nuakšotu. U tvojim postovima se situacija menja kao na prvoj borbenoj liniji, čas si optimista i rat nije izgubljen, potom nisi optimista i misliš da jeste ali tvrdiš da bi mogao biti dobijen ukoliko ne bude izgubljen. S jednim čovekom se slažeš 100%, s drugim koji je na istoj liniji sa tim prvim se očito ne slažeš. 

Nije nemoguće ni da Srbija blizu kuće jednog od bivših predsednika sagradi Bajčonur i pošalje čoveka u svemir. Highly unlikely, ali mrvica šanse postoji pa treba aktivno da razmišljamo da je to moguće ostvariti. Naš problem počinje od slabe ekonomije, korumpiranog sistema i neodgovornosti u svim sferama društva. U zdravstvu bi trebalo urediti javne nabavke, modernizovati zdravstvene ustanove, postaviti odgovarajući kadar na pozicije od ključnog značaja... umesto toga lekari se bave izvlačenjem slamke ko će na koji miting i ko koliko može da skupi kapilarnih glasova, nezadovoljni su brojem pacijenata koje imaju, uslovima rada i (naravno) primanjima. Da li se bilo šta od toga može drastično promeniti dešavanjima u svetu? Možda to da će manji broj njih ići "na zapad", ali ovde nedostaje trupa da se odmene generacije koje odlaze u penziju. Za bilo kakvo poboljšanje zdravstva u Srbiji bi, pre svega, bile neophodne korenite promene u srpskom društvu a koliko je to verovatno sa profilom ljudi na vlasti i u opoziciji i generalno profilom tiplčnog Srbina?  

 

Bili su ljudi i u gorim sistuacijama nego sto smo mi danas pa eto tebe, pises na forumu, brines, zasnovao si porodicu, dakle, ocekujes da ce njima sutra biti bolje nego sto je tebi danas, kao sto je tebi bolje danas nego sto je tvojim precima bilo juce ili prekjuce. Odlicno si ti izanalizirao situaciju ali sta ces s tom analizom? Da shvatis kako je sve kurac i kako nema nade, uzmes pistolj i prekratis sebi brigu? Tome analize obicno ne sluze.

 

Jos jednom, nisam ni pesimista ni optimista, slazem se s vecinom turobnih analiza jer nisam ni lud ni glup, znam gde zivim. Koliko ce necija analiza biti sadrzajna, duhovita i koliko primera ce biti iskorisceno da se objasni u koliko postova, sve je to odavno nebitno. Tu manje-vise imamo konsenzus. Ono sto je pitanje nije kako jeste vec sta cemo s tim sto jeste.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...