Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Inače ono kinesko tumačenje da nakon 4 uzastopna dana sa padom zaraženih nas čeka još metar dana pre nego što možemo da kažemo da je gotovo mi ima dosta smisla. Jedino što znači da nas čeka bar još dva meseca ovoga.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
Just now, *edited by mod said:

Inače ono kinesko tumačenje da nakon 4 uzastopna dana sa padom zaraženih nas čeka još metar dana pre nego što možemo da kažemo da je gotovo mi ima dosta smisla. Jedino što znači da nas čeka bar još dva meseca ovoga.

Sent from my H3213 using Tapatalk
 

 

I to u optimističnoj varijanti kako sam ih razumeo.

Link to comment
10 minutes ago, Anonymous said:

Mislim da su to instrukcije SZO-a.

 

?

 

Ne što sam ja pogođen, ali u čemu je štos? Inkubacija je u proseku 5-6 dana. 14 ajd, može još nešto razumom da se objasni. Ali zašto 28, wtf???

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Lupetaš, njih 5,6 ne stoje tako jer ih nema toliko u porodici u stanu, nego su eto izašli da se vide i da se izrazgovaraju kao ljudi...

A kako će policijski čas od 17-05 da ih spreči u tome? Virus se aktivira u 17:01 i umrtvi u 04:59?

Ili će možda veći broj ljudi da se nađe na istom mestu ako im je kraće vreme za koje mogu da obiđu ta mesta (samoposlugu, apoteku, lekara, pa i jebenu gvožđaru ako im je pukla slavina i nemaju vodu u stanu)?

Ili možda zamišljaš da je moguća potpuna zabrana kretanja 00-24 a da to ne izazove mnogo veće posledice od jebenog korona virusa koji je za (očigledno) više od mesec dana cirkulisanja po Srbiji ubio 10 ljudi, onoliko koliko u Srbiji od kancera umre na svaka 3 sata?

 

Link to comment
2 minutes ago, *edited by mod said:

Inače ono kinesko tumačenje da nakon 4 uzastopna dana sa padom zaraženih nas čeka još metar dana pre nego što možemo da kažemo da je gotovo mi ima dosta smisla. Jedino što znači da nas čeka bar još dva meseca ovoga.

Sent from my H3213 using Tapatalk
 

 

zavisi od toga koliko ljudi testiraju

koliko sam skapirao sada su se organizovali da vijaju klastere. vide ko je bolestan, sa kime je bio u kontaktu i onda njih testiraju i tako dalje

deluje da konačno imaju ideu šta rade kada su im kinezi šapnuli

 

evo i kurve radi tradicije

 

 

55a396d06eaff4ec19df61613d3de0812155bd7c.png

Link to comment
39 minutes ago, radisa said:

Ljudi, aprop samoposluga, bar za bg i ns, univer i maksi rade dostavu... Doduse ne bude 100% narudžbina, ali i to je bolje, nego se gurati u radnji...

 

Ja sam juce majci narucio neke stvari iz Maksija za isporuku danas.

 

Nije bilo svega iz porudzbine, ali su je zvali i ponudili alternative za neke (a nekih jednostavno nije bilo).

Link to comment
11 minutes ago, Bogotac said:

Ja koliko sam razumeo za lice i kozu generalno,samo ne dirati oci,usta i nos ili gresim?Prati ruke dosta puta dnevno i ne dirati lice ako su ruke kontanimirane.

Ne bi trebalo pipati lice uopšte.
To je osnovna mera, dobro prati ruke i ne pipati lice.
Ja se toga pridržavam. Izlazim samo kad moram i držim udaljenost koliko mogu.

Maske nemam, nisam imao gde da ih kupim.

Link to comment
1 minute ago, mraki said:

Ne bi trebalo pipati lice uopšte.
To je osnovna mera, dobro prati ruke i ne pipati lice.
Ja se toga pridržavam. Izlazim samo kad moram i držim udaljenost koliko mogu.

Maske nemam, nisam imao gde da ih kupim.

Zar moze preko koze virus da udje,nisam taj deo video?

Link to comment
A kako će policijski čas od 17-05 da ih spreči u tome? Virus se aktivira u 17:01 i umrtvi u 04:59?
Ili će možda veći broj ljudi da se nađe na istom mestu ako im je kraće vreme za koje mogu da obiđu ta mesta (samoposlugu, apoteku, lekara, pa i jebenu gvožđaru ako im je pukla slavina i nemaju vodu u stanu)?
Ili možda zamišljaš da je moguća potpuna zabrana kretanja 00-24 a da to ne izazove mnogo veće posledice od jebenog korona virusa koji je za (očigledno) više od mesec dana cirkulisanja po Srbiji ubio 10 ljudi, onoliko koliko u Srbiji od kancera umre na svaka 3 sata?
 
Samo sam čekao ovu logičku akrobaciju. Većina ljudi sluša pravila i kontroliše izlaske i širenje dok manjina glumi supermene. Kad sve ovo prođe sa nadam se što manje mrtvih, onda će ovi drugi da serendaju kako su znali da je to sve ionako bio lipov kurac a neće im pasti na pamet da je možda taj nizak broj mrtvih baš zbog ovih prvih...

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
A kako će policijski čas od 17-05 da ih spreči u tome? Virus se aktivira u 17:01 i umrtvi u 04:59?
Ili će možda veći broj ljudi da se nađe na istom mestu ako im je kraće vreme za koje mogu da obiđu ta mesta (samoposlugu, apoteku, lekara, pa i jebenu gvožđaru ako im je pukla slavina i nemaju vodu u stanu)?
Ili možda zamišljaš da je moguća potpuna zabrana kretanja 00-24 a da to ne izazove mnogo veće posledice od jebenog korona virusa koji je za (očigledno) više od mesec dana cirkulisanja po Srbiji ubio 10 ljudi, onoliko koliko u Srbiji od kancera umre na svaka 3 sata?
 
Odlična ti je ta komparacija sa kancerom!
Zajebao sam se što sa tobom uopšte ulazim u raspravu!



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...