Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

19 minutes ago, vathra said:

Пре 21 годину нама већ данима узбуне, измештања, стража, провера... На крају и сирене. 

Враћамо се са смене у стражару, на ТВу свуда партизански филмови. Мени прва мисао, јебо те стварно почео рат. 

 

Елем, пошто је и сад проглашено ванредно стање, хоће ли да пуштају филмове о епидемијама? Дало би се ту накупити доброг материјала. 

Него, јесу ли пуштали ових дана Вариола веру негде? 

 

Bio boj na kosovu na pinku, valjda juce

Identicno kao pred bombardovanje

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Nisam ispratio, jel su ulazili u detalje ovog boldrikovskog plana zabrane izlaska penzionera? Poput cinjenice da je populacija 65+ najnezdravija i da ih ima dosta koji moraju da idu van kuce zbog redovnih terapija, pregleda, kontrola i slicno? Ili opet, druge cinjenice, da u Srbiji jako veliki procenat domacinstava cine multigeneracijske zajednice gde je jedna od generacija ova 65+ kategorija. Kakav efekat ce imati njihov neizlazak iz kuce, ako nisu doneli neke znacajnije mere shirenja virusa na ostatak populacije (samim tim i druge clanove njihovog domacinstva)?

Link to comment
15 minutes ago, Chika Spale said:

Nisam ispratio, jel su ulazili u detalje ovog boldrikovskog plana zabrane izlaska penzionera? Poput cinjenice da je populacija 65+ najnezdravija i da ih ima dosta koji moraju da idu van kuce zbog redovnih terapija, pregleda, kontrola i slicno? Ili opet, druge cinjenice, da u Srbiji jako veliki procenat domacinstava cine multigeneracijske zajednice gde je jedna od generacija ova 65+ kategorija. Kakav efekat ce imati njihov neizlazak iz kuce, ako nisu doneli neke znacajnije mere shirenja virusa na ostatak populacije (samim tim i druge clanove njihovog domacinstva)?

 

Nema detalja, kako ko izoluje, donosimo, odnosimo, neko ce imati bolju neko losiju izolaciju

Link to comment
5 minutes ago, Frile said:

ne postoji nikakva zabrana izlaska starijih od 65, samo saveti

hvala, upravo došla ovo da pitam jer moji moraju kod specijalista na preglede.

 

ima li negde maski u beogradu?

adresa apoteke mi treba.

hvala.

Link to comment
2 hours ago, Have_Fun said:

Drugar salje
Apoteka u NSu248ac1b4944bf3f376605ec629774391.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Još više ljudi ispred apoteke u ulici gladnih, negde oko 21h. Obližnji Maxi očerupan, može se videti i poneka maska na licima. No, vožnja kroz grad je pravo uživanje...jedino što previše podseća na bombardovanje.

Link to comment
2 hours ago, Shaq said:

tesko, ove danasnje generacije nisu generacije, vec degeneracije.. gledao sam nekoliko anketa, bukvalno su svi u fazonu, boli me qrtaz, to i onako ne napada mlade, pri tom zaboravljajuci da nije rec samo o njima, zaboravljuci da imaju rodtinje, babe, dede etc..

 

To je to. Bice kafici puni kao 99. Samo sto se tada nije raznosio virus kroz njih. Ne znam jedino dal odmladina ne kapira koliki je rizik po stariju populaciju ili ih zabole.

 

Na zalost ne ocekujem da ce ovo doneti neko znacajno usporavanje virusa. Privatni sektor, koji je ipak najveci, je ostavljen na milost i nemilost jer drzava nece dati ni dinara da se pokriju gubici. To znaci da ce gooomila ljudi raditi na poslu i vozikati se tamo GSPom smanjenog kapaciteta. Klinci ce visiti po kaficima il gde vec nadju da vise. Ljudi ce i dalje svaki dan ici u prodavnice.

Rasirice se ovo samo tako. Mere su jednostavno preslabe, vise na nivou neke preventive kao da virus jos nije dosao. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...