Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

 

1 hour ago, Bogotac said:

Ostale  bolesti nestale,divno.:covid19:

 

Pa to.

 

Meni najbolje sto ljudi po mrezama za to krive "PANIKU OKO KOVIDA" a ne svoju neodgovornost i kurcobolju.

 

Mada, ruku na srce, i drzava dosta pomogla da ovako bude.

Edited by Caligula
Link to comment
15 minutes ago, dùda said:

šta je danas ?

više nikoga ništa ne intesuje ?

đe su brojevi, izveštaji i ostale gluposti ? 

 

Quote

 

Prema zvaničnim podacima, u poslednja 24 sata preminula je 57 osoba od posledica korona virusa u Srbiji, pa je ukupan broj žrtava povećan na 1.891, saopštilo je Ministarstvo zdravlja.

Od poslednjeg preseka stanja u Srbiji, na korona virus su testirane 18.232 osobe i registrovana su 6.903 slučaja zaraze.
 
Na respiratorima je 279 pacijenata. Ukupno je 7.988 osoba hospitalizovano.

 

gospa bubo jeste li proučili rukovanje respiratorom izgleda da će vam trebati :happy:
Link to comment

Ovaj broj umrlih mi je upadljivo sumniv već danima. S druge strane, nema nešto indicija da sad strašno lažiraju brojeve kao proletos i letos... nisam pametan.

Link to comment

Nena sanse da je istinit,barem puta dva,kod keve vec tri nedelje svaki dan u restoranu imaju podele,nezabelezeno kod njih,tamo radi preko 10 godina,inace do sada poznajem 4 osobe koje su preminule u ovom talasu,umrlice na svakom koraku.

Edited by Bogotac
Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

 

gospa bubo jeste li proučili rukovanje respiratorom izgleda da će vam trebati :happy:

jedino ako necu na sebe da pushtam, to me valjda zaobishlo. za ostalo, ako mi lepo pokazu, snaci cu se, ako kosmos oce da gleda :unsure:

Link to comment
4 hours ago, Sammael said:

Ovaj broj umrlih mi je upadljivo sumniv već danima. S druge strane, nema nešto indicija da sad strašno lažiraju brojeve kao proletos i letos... nisam pametan.

 

Lazu kao psi.

 

Ova govna su vec tri decenije opcinjena smrcu i spinovanjem oko svojih zrtava. U ovome plivaju kao riba u vodi.

Link to comment
8 hours ago, Sammael said:

Ovaj broj umrlih mi je upadljivo sumniv već danima. S druge strane, nema nešto indicija da sad strašno lažiraju brojeve kao proletos i letos... nisam pametan.

 

Najnoviji podaci JKP Beogradska groblja, broj sahrana na teritoriji koje pokriva ovo JKP, W3 je aktuelna nedelja:

 

image.png.29bf9def64cde9baf5e9cefbcf7376ba.png

 

image.png.2d28e0b9a297edea2080d20111c86483.png

 

Znači - prosečan broj sahrana četvrtak-ponedeljak u normalnim okolnostima je 158, ove nedelje je 342. Prosečan nedeljni broj sahrana je 236, ove aktuelne nedelje je 471. Dakle, višak smrtnosti od 235 nedeljno, ili 34 dnevno na teritoriji koja obuhvata jednu osminu populacije Srbije.

 

Aktuelne brojke kažu da Beograd više nije značajno natprosečan po zaražavanju, tako da verujem da ni po smrtnosti sada više ne štrči previše. To znači da je dnevni višak smrtnosti u celoj Srbiji sada sigurno već prebacio 200 dnevno, moguće da se bližimo cifri od 250. A cele prethodne nedelje zvanične cifre su oko 4 puta manje.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
42 minutes ago, vememah said:

Moraš da vodiš računa o kojim mesecima je reč, u decembru u redovnim okolnostima može biti daleko više umrlih nego u mesecu s najmanje umrlih, npr. 2019. ih je bilo za 33%, a 2018. za 44% više.

 

Evo za prošlu i preprošlu godinu:

 

rvXVE05.png

 

https://publikacije.stat.gov.rs/G2020/Pdf/G20203003.pdf

 

eEaWoQe.png

https://publikacije.stat.gov.rs/G2019/Pdf/G20193003.pdf

 

Nisam poredio sa minimalnim već sa prosečnim vrednostima - iz ovih tabela koje si pokazao trebalo bi podeliti u 2018. 10269/8508 =+21%, ili u 2019. 9971/8511 = +17%.

 

Ovo koliko sada ima sahrana, to je npr. ove nedelje 116% više od proseka. Eventualno samo mali deo može da objasni sezonalnim skokovima koje navodiš (mada sam ja uzimao koliko kod je bilo moguće slične datume iz prethodnih godina, upravo da bi se izbegao uticaj sezonalnosti).

 

Takođe, u ovim podacima koje prikazuješ po mesecima vodi računa i o tome koliko mesec ima dana, to je uticaj od 3% kada npr. porediš decembar i novembar (čak i ako je dnevna smrtnost potpuno ista). Takav uticaj ne postoji kada porediš nedelje zato što one po definiciji imaju isti broj dana.

 

Inače trivia - uporedi broj smrti u decembru i januaru, nekako ljudi u redovnim okolnostima imaju veću tendenciju da umiru u decembru, iako oba meseca imaju isti broj dana. Izraženije nezdrave navike u decembru ili samoubistva to objašnjavaju?

Edited by Forest
Link to comment

Nije to, u Srbiji je u saobraćajnim nesrećama u 2019. ukupno poginulo oko 500 ljudi, ne može oscilacija te brojke da objasni razliku decembra i januara.

 

Meni ti mesečni pikovi u zimskim mesecima iz proslosti liče na nalete nekih, u odnosu na koronu, manje opasnih epidemija. Znam da je jedne godine bila priča o ludačkom broju sahrana u Bg u jednom periodu vremena tokom zime zbog neke jače sorte gripa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...