Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

25 minutes ago, Jozef K. said:

Nije ovaj virus tako smrtonosan da zahteva toliku pažnju.

Kako te bre nije sramota: Svedska, serem joj se u model, sudeci po podacima koje daje Worldometar (Vememah me naucio :sleep:) ima vise mrtvih od 1 Kine, Amerika, zemlja obecana jos malo pa ce da uknjizi 200,000....

Za cirka 6 meseci: u Vijetnamu je za cirka 15 godina izgubila mozda 60,000, u celom WW2 nepunih 300,000...

Ne zahteva paznju virus koji je poremetio sve sto se poremetiti moze i to planetarno :isuse: 

I ti koji si nosio masku da ne preneses virus nikome, ali je nosis zbog nekog opsteg nacela...

I po koga bre to nije toliko smrtonosan?

Jebote, jebote....

Fuj bre...:puke:

Link to comment

Ali koliko se ljudi nenormalno ponasaju ja ne mogu da verujem, posmatram danas u trznom centru, kad udju maska je na bradi, i tako setaju, idu gore-dole, a kad udju u neki lokal tipa dm stave masku, pa kad izadju opet skinu na bradu :isuse: ali i dalje si u trznom centru somino! To mu ja u sebi kazem...

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Ovde već pominjana moja sestra je sinoć dobila cirkularni sms od nekog načelnika, koji počinje sa: "S obzirom na sve goru epidemiološku situaciju, molimo vas..." i ide uputstvo kako da raportiraju slučajeve na taj i taj broj, kako da se budu dostupni tad i tad, znači neki organizacioni detalji. 

  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, gospa buba said:

mene je malo sramota da se slabi i stari tako pushtaju niz vodu, kao shto su oni uradili odmah.

A sto da te sramota, pa na brdovitom Balkanu to smo imali kudikamo pre Svedske u kojoj ides u zatvor ako popreko pogledas sopstveno dete, toliko su, mislim, танкоћутни i osetljivi...

Samo sto smo mi to zvali лапот i nismo se bas nesto hvalili da nam je sistem najbolji na svetu, kad ono vidis svi su dosli na te pozicije...:fantom:

Link to comment
Ovde već pominjana moja sestra je sinoć dobila cirkularni sms od nekog načelnika, koji počinje sa: "S obzirom na sve goru epidemiološku situaciju, molimo vas..." i ide uputstvo kako da raportiraju slučajeve na taj i taj broj, kako da se budu dostupni tad i tad, znači neki organizacioni detalji. 
oni znaju neshto shto mi ne.znamo...


da. srecno ljudi.

sent from bubamoto


Link to comment
6 hours ago, gospa buba said:

koje su to pozicije?

Da nema lockdown. Svako je otvorio zemlju manje ili više. Odustalo se od tih mera, koje su vladale proletos.

 

6 hours ago, Frank Pembleton said:

Koji je njihov rezultat na kraju koliko mrtvih?
Jer samo se to broji.
Realno.

.... Shiit has hit the fan!
 

Između 5 i 6 hiljada. Samo treba biti oprezan sa brojkama. Nije isti način brojanja svuda, nije isto da li se broji samo kovid žrtve ili treba računati sve koji su umrli u datom periodu, jer je ovde suština da li funkcioniše zdravstveni sistem. Imamo primer Srbije gde je u julu umrlo dve hiljade više ljudi nego što je normalno u julu mesecu, a zvanično je umrlo za sve vreme epidemije 700. Šta su cifre i da li je pobeda ako je od korone zaista umrlo u julu na primer trista, a od svega ostalog zbog toga što ne postoji ništa drugo osim korone još 1,700 ljudi, koji bi možda bili živi da su dobili adekvatnu pomoć. I realno nije kraj, jer pandemija traje. Mnoge zemlje koje su izbegle u prvom talasu sada imaju jak udar. Balkan, centralna Evropa. Problem je što su kinezi pustili virus i on je tu među nama i ostaje. Nije moguće biti zaključan dokle god se ne iskoreni, jer to je nešto sa čim se mora živeti. Znači neki nemački model stezanja i popuštanja u zavisnosti od epidemiološke situacije.

 

6 hours ago, namenski said:

Kako te bre nije sramota: Svedska, serem joj se u model, sudeci po podacima koje daje Worldometar (Vememah me naucio :sleep:) ima vise mrtvih od 1 Kine, Amerika, zemlja obecana jos malo pa ce da uknjizi 200,000....

Za cirka 6 meseci: u Vijetnamu je za cirka 15 godina izgubila mozda 60,000, u celom WW2 nepunih 300,000...

Ne zahteva paznju virus koji je poremetio sve sto se poremetiti moze i to planetarno :isuse: 

I ti koji si nosio masku da ne preneses virus nikome, ali je nosis zbog nekog opsteg nacela...

I po koga bre to nije toliko smrtonosan?

Jebote, jebote....

Fuj bre...:puke:

Ionako sam do sada tvoje baljezgraije skrolovao, taman si mi dao razlog da odeš na il

Link to comment

Cekaj, kako pet-sest hiljada, u Italiji i Shpaniji sa lockdownom je bilo vise?

 

Ocigledno ne vaze ista pravila za sve, ima nesto i do genetike (i zdravstvenog sistema)

 

@Tale
Drzte se, srecno sa testovima

Edited by Caligula
Link to comment
4 minutes ago, Jozef K. said:

Ionako sam do sada tvoje baljezgraije skrolovao, taman si mi dao razlog da odeš na il

 

7 hours ago, Jozef K. said:

Nije ovaj virus tako smrtonosan da zahteva toliku pažnju.

 

Mrs bre...:puke:

Link to comment
3 minutes ago, Caligula said:

Cekaj, kako pet-sest hiljada, u Italiji i Shpaniji sa lockdownom je bilo vise?

 

Ocigledno ne vaze ista pravila za sve, ima nesto i do genetike.

Mislim da je suština gustina, mobilnost, a kod Italije i Španije i to što su najbolje turističke destinacije u februaru. Francuska je izbegla prvi, prvi udar iako je isto odlična destinacija, jer su bili aktivni žuti prsluci, pa je to odbilo goste.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...