Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

21 minutes ago, Tale said:

Juče su iz ove Covid bolnice porodici preminulog od COVID-19 uručili sve njegove lične stvari jer nemaju gde da odlažu infektivni otpad.

Valjda dotična komunicira sa virusom na više različitih nivoa ne bi li ga navela da nauči da živi sa ljudima.

 

Ovo sto je izjavila na javnom servisu je potpuno na liniji percepcije ove vlasti kada je u pitanju virus - pobedicemo ga bas kao i opoziciju, televizijom i medijima. Dacemo mu ljudske osobine, zatim cemo ga staviti na stranu zla a onda se boriti protiv virusa postenjem i radom. Jer ne moze on da bude toliko zao i da krade koliko mi mozemo da radimo i budemo posteni.

  • +1 5
Link to comment

Hajde da stavim i ovde, koga zanima, kompletna procedura za testiranje na Covid-19 u Srbiji (Beograd) na sopstveni zahtev; skraćeno, rezultat se dobija u manje od 24h.

 

PS

 

Testirao sam se u Torlaku.

 

  

12 hours ago, Laki21 said:

 

Evo ja sam danas u 13h bio da se testiram jer putujem u četvrtak. Bio sam JEDINI, nigde žive duše. Dao sam mejl, rezultat bi trebao dobiti tokom sutrašnjeg dana na taj mejl.

 

Potrebno je pre toga uplatiti 6k i sa UPLAĆENOM UPLATNICOM doći tamo. Znači isključivo i samo hard copy, ništa online uplata i sl.

 

eqgP6PF.jpg

 

 

  

3 minutes ago, Laki21 said:

 

Hajde da dopunim informaciju, da sve bude na jednom mestu;

 

Jutro smi je na mejl koji sam dao stiglo OBAVEŠTENJE da je moj rezultat gotov;

 

H9ws0g0.jpg

 

Dakle, morate biti prijavljeni odnosno napraviti nalog na portalu e-zdravlje da bi mogli preuzeti potvrdu. Bez toga je NEMOGUĆE preuzeti istu. Kada se ulogujete, čeka vas rezultat testa u PDF-u. Jedina manjkavost je što ne piše tačno vreme testiranja već samo datum, ali se nadam da neće praviti problem oko toga.

 

Skeniranjem QR koda dobijaju se isti rezultati.

 

lqQqWkk.jpg

 

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

@Dankan Ajdaho 

Bio si jedini jer si dosao u 13h, verovatno su vece guzve ujutru. Koliko sam shvatio Torlak prima do 250 uzoraka u toku dana od onih koji se testiraju na sopstveni zahtev. Ako si dobio rezultat za manje od 24h to znaci da se sad definitivno manje ljudi testira nego kad sam ja isao. U pricnipu to nije cudno jer su mnoge zemlje zabranile ulazak nama iz Srbije cak i sa negativnim PCR testom. 

Link to comment
15 hours ago, freakns said:

to je odgovornost drzave, samo i iskljucivo.

uhapsiti govno, podici svaku mogucu tuzbu i natovariti mu sto vecu kaznu. jeste, zatvorice fabriku, ali bolje i to nego da prave robove od celog drustva. na nasu zalost, reklama ove drzave su niske plate, nulta zastita radnika i maksimalna zastita robovlasnika.

ali avaj, jos jedna od misterija na koju nikada necu imati odgovor je kako smo dosli do toga da uzivamo da nas neko ponizava... 

Zapravo, kad čovek bolje razmisli, nije ovo od danas , nego se to gajilo nekoliko generacija. Treba se setiti svih onih radnika koji su čučali po razrušenim fabrikama koje nisu radile, mi im se čudili, a kada bi ih neko pitao zašto sede tu, a ne primaju platu 3,4,5 godina, svi bi oni rekli, obećali su nam da će da nam isplate zaostale tople obroke i regres, i da uplate staž, pa eto......

  • +1 3
Link to comment
Jel postoji uopste neka uredba o formiranju kriznog staba? Ja ne mogu da nadjem
Mislim da je neko kačio kad smo se pitali ktkud 40 članova...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, de Sisti said:

Jel postoji uopste neka uredba o formiranju kriznog staba? Ja ne mogu da nadjem

Sumnjam, ali ovde sigurno ima neko ko zna.

A siguran sam da u nekom od vazecih zakona RS postoji telo, sa imenom i prezimenom, zaduzeno za ovakve i slicne situacije.

Inace, takozvani krizni stabovi su jedna od novokomponovanih izmisljotina, dusu dala da se mulja na sve zamislive nacine i da se pokrivaju svakojake politicarske bljuvotine: formiraju se po potrebi, nemaju nikakva zakonska ovlascenja, u njih se imenuju podobni, odmerava se njihova pre svega podobnost, a ne strucnost, a dobro dodju - ako stvari krenu kako ne treba - da se nadje zrtveni jarac ili da se takozvanoj javnosti, kao sto vidimo, podmetne predmet za pricu i zamajavanje.

Koliko znam, a pravnici ce sigurno bolje znati, svaka mera ili 'mera' koju takozvani krizni stab predlozi je samo - predlog.

Koji neko drzavno telo prihvata ili ne, propisuje mere i nacine za sprovodjenje, eventualne sankcije, itd, itd...

Opet za pravnike: mislim, cak, da je tu obavezna i forma kao sto je objavljivanje u raznim Sl. glasnicima i slicno...

 

Ovako, sve je dusu dalo za razvodnjavanje, obaska sto je neefikasno, u praksi se svodi se na pojedinacne izjave clanova takozvanog kriznog staba...

  • +1 1
Link to comment

Ne vredi, ne možemo mi da se ratosiljamo tih ludaka pa to je...
Meni je spektakl kako su zemlje sa mnogo boljim zdravstvenim sistemom, koje bi mogle da rade razne finese u merama, insistirale na uprošćenim porukama u javnosti.
Meni ortak poslao oglas iz Danske:
Maska na mom licu štiti tebe od mene.
Maska na tvom licu štiti mene od tebe.

Ti brineš o meni ja brinem o tebi!
Samo zajedno smo zdravi!


A ne, mi filozofiramo....

.... Shiit has hit the fan!

  • Hvala 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...