Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Pa ogroman je broj ljudi sa simptomima. Nije tacno da bas veliku vecinu odbijaju.Uspeva veliki broj mozda I vise od 50% kako tako da dobije pcr test.  Ako Sabac sa cca 100000 stanovnika testira 150-200 dnevno, racunaj da u Beogradu imas jedno 6-7 opstina sa vise stanovnika od Sapca (jednu I sa preko 200k ljudi) a svaki dan kroz nadlezne kovid ambulante prodje njih na stotine.

 

Samo I u Sapcu a i u BG broj pozitivnih se, uveren sam, uvek krece iznad 20%, a bilo je mozda dana i sa 50%

 

 

Link to comment

У Сремској Митровици челници СНС-а припретили медицинским радницима да ни случајно не објављују тачан број позитивних особа. Тако да ко зна колико је само позитивних.

Link to comment
1 hour ago, pufikaflafi said:

Ako imas obostranu upalu pluca (a recimo nemas temperaturu i ne kasljes), imaces recimo osecaj kratko daha ili zamaranja pri nekim uobicajenim aktivnostima- tipa penjane uz stepenice ili odlazak do toaleta. 

Tako je, krenem da udahnem ali me na pola udisaja preseče bol u plućima. 

Imala sam i bronhospazme, osećaj stezanja, grčenja u plućima, ne znam kako da opišem nekome ko to nije doživeo. Kao neka anksiozna teskoba koja nije samo neprijatna već pomalo i boli. 

Link to comment
5 minutes ago, Хетерија said:

У Сремској Митровици челници СНС-а припретили медицинским радницима да ни случајно не објављују тачан број позитивних особа. Тако да ко зна колико је само позитивних.

 

Za ovakve stvari treba objavljivati imena jer sve dok ti kojima je preceno ne izadju imenom i prezimenom i navedu ime i prezime onog ko im je pretio, a svi znaju da se to desava, mogu Dalaj lamu da stave na celo kriznog staba i opet ih niko nece jebavati ni za suvu sljivu. A onda s tim imenima u dzepu pozvati opet onu kokosku od Ane Brnabic i kad sledeci puta na pitanje zasto kriju podatke odgovori sa "zasto bismo mi to radili" navesti ta imena i reci "ne znam zasto to radite, ne zna niko ko ima malo mozga u glavi, zato vas i pitam da mi razjasnite".

 

Nisam pravnik i ne znam ali bi me zacudilo da ne postoji clan Krivicnog zakona koji tretira svesno i namerno prikrivanje podataka od javnog znacaja cije prikrivanje ugrozava javnu bezbednost i zdravlje gradjana.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, gone fishing said:

kaže infektolog iz kraljeva da su oni ovih dana imali 150-200 pregleda dnevno i čak 50-80% pozitivnih ljudi

- takođe po njegovoj proceni ulicama kraljeva hoda 6000-7000 rezervoara zaraze na današnji dan :unsure:

- ako je to tačno oni će za 2 najviše 3 nedelje postići imunitet krda :happy:

Ja računam za Kragujevac gde institut objavljuje tačne podatke sa koliko treba množiti. Ovde je preko 1100 ukupno pozitivnih. Svaki dan se uvećava. Mislim da je konzervativni način razmišljanja da pomnožimo sa deset. Verovatno je da je više. Ali ako je sa deset, to je tek 11-12,000, a ima 170,000 stanovnika. Mada do septembra ima vremena 😀

Ja sam doduše miran. I isto kao što ja nisam zarazio nijednog ukućanina, znam mnogo takvih slučajeva. Tako da će se teško do kolektivnog imuniteta do jeseni. A onda će zaista biti sve još mnogo gore.

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Za ovakve stvari treba objavljivati imena jer sve dok ti kojima je preceno ne izadju imenom i prezimenom i navedu ime i prezime onog ko im je pretio, a svi znaju da se to desava, mogu Dalaj lamu da stave na celo kriznog staba i opet ih niko nece jebavati ni za suvu sljivu. A onda s tim imenima u dzepu pozvati opet onu kokosku od Ane Brnabic i kad sledeci puta na pitanje zasto kriju podatke odgovori sa "zasto bismo mi to radili" navesti ta imena i reci "ne znam zasto to radite, ne zna niko ko ima malo mozga u glavi, zato vas i pitam da mi razjasnite".

 

Nisam pravnik i ne znam ali bi me zacudilo da ne postoji clan Krivicnog zakona koji tretira svesno i namerno prikrivanje podataka od javnog znacaja cije prikrivanje ugrozava javnu bezbednost i zdravlje gradjana.

Мислим да је у питању Војислав Мирнић, начелник Градске управе за здравствену и социјалну заштиту.

Link to comment

Od poslednjeg preseka stanja u Srbiji, na koronavirus je testirano 7.955 osoba, a registrovano je 396 novih slučajeva. Na respiratoru je 187 osoba, 11 osoba preminulo

Link to comment
5 minutes ago, Jozef K. said:

Ja računam za Kragujevac gde institut objavljuje tačne podatke sa koliko treba množiti. Ovde je preko 1100 ukupno pozitivnih. Svaki dan se uvećava. Mislim da je konzervativni način razmišljanja da pomnožimo sa deset. Verovatno je da je više. Ali ako je sa deset, to je tek 11-12,000, a ima 170,000 stanovnika. Mada do septembra ima vremena 😀

Ja sam doduše miran. I isto kao što ja nisam zarazio nijednog ukućanina, znam mnogo takvih slučajeva. Tako da će se teško do kolektivnog imuniteta do jeseni. A onda će zaista biti sve još mnogo gore.

 

Laicki, ako se imunitet stice od ovog jebenog virusa sve ovo sto sada prezivljavamo preko leta bi zapravo trebalo da nam pomogne da lakse preguramo jesen. Cini mi se da je sada manje-vise jasno da ce procenat stanovnistva koje nece biti zarazeno do pojave vakcine biti veoma mali, tako da je sada strategija samo da se covek ne zarazi dok su bolnice pod prevelikim pritiskom. To jest, da se to zarazavanje vremenski razvuce sto je moguce duze kako ne bi bilo pikova koji ce uciniti da nema zdravstvenog kapaciteta za lecenje. Ovo govno jednostavno nema nameru da ode a ne mozemo svi da zivimo kao pustinjaci.

 

Kinezi, jebem vam mater.:dry:

  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, theanswer said:

 

Zato što te ne testiraju ako nemaš određene simptome. Tipa da dođeš sa blagom temperaturom bez upale pluća npr neće te testirati. Testiraju samo kada ispuniš određene kriterijume i plus ove retestiranja i slično. Nisam siguran da je tačno ovo što kažeš da se testira trocifren broj dnevno u tim ambulantama. 

 

Moja tasta se pre dva dana testirala (pcr test). Nije imala upalu pluca, samo  blagu temperaturu. Negativan rezultat je sitigao za 24h. Ona zivi u Sokobanji.

Link to comment

jednostavno mi se cini da ne zele da prikazu podatke da ima vise od 400 dnevno zarazenih jer smo se taman navikli na ove brojke od 300-400.

Pred izbore je bilo normalno da je 0 ili 1 umro od korone a sada nas navikavaju da je oko 10 umrlo a ko zna koliko ih umire

Edited by svajcika
  • +1 1
Link to comment

za previse pozitivnih i hospitalizovanih cujem, pretpostavljam svako od vas isto, da bih slusao bilao kakvu statistiku, to je zavrseno, idemo na pravilnu raspodelu, ako moze 

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Laicki, ako se imunitet stice od ovog jebenog virusa sve ovo sto sada prezivljavamo preko leta bi zapravo trebalo da nam pomogne da lakse preguramo jesen. Cini mi se da je sada manje-vise jasno da ce procenat stanovnistva koje nece biti zarazeno do pojave vakcine biti veoma mali, tako da je sada strategija samo da se covek ne zarazi dok su bolnice pod prevelikim pritiskom. To jest, da se to zarazavanje vremenski razvuce sto je moguce duze kako ne bi bilo pikova koji ce uciniti da nema zdravstvenog kapaciteta za lecenje. Ovo govno jednostavno nema nameru da ode a ne mozemo svi da zivimo kao pustinjaci.

 

Kinezi, jebem vam mater.:dry:

Otprilike je sve tako.

 

Inače iako su bolnice pune i zaista je teška situacija po svemu sudeći leti je bolja klinička slika nego zimi. To se svuda govori. Šta je moj zaključak. Da je ovde predugo sakriveno i gurano pod tepih zbog izbora i eventualno ekonomije dok se nije potpuno izgubila kontrola. I na taj broj prokuženih koji je izgleda enorman i mogu da se složim sa infektologom iz Kraljeva, imamo ovoliki broj hospitalizovanih. Ali da je zimi ovako pušteno videli bi tek katastrofu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...