Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

6 minutes ago, Sludge Factory said:

BTW, ovde ima programera, da li je toliko tesko napraviti sistem™ u koji se unosi LBO broj, ime, prezime i ostali licni podaci (ako nije povezan ili ne moze da se povezesa bazom RZZO ili kako se vec zove), zatim podaci o tome da li je pacijent testiran i kakvim testom, kog dana, kakav je rezultat testa i kog dana je stigao, da li je pacijent hospitalizovan ili ne i da li je ziv ili ne? 

 

Potpuni sam laik, ali jbmmtr ne deluje kao mnogo podataka. 

 

U klasičnom relacionom modelu baze ovo može da se reši sa 2 tabele: pacijent i događaj (test, pregled, hospitalizacija). Treba onda pored toga nekoliko šifarnika, nekakav sistem za autentikaciju korisnika, dobar sistem za revizijski sled da bi se videlo i ko je unosio i ko je gledao podatke. Srednji sloj za rad s ovim je trivijalan pošto nikada ne ažuriraju 2 osobe iste podatke istovremeno. Front end sa 1 formom (unos) i 2 pregleda (pretraga, detaljan prikaz). Odokativno, ako neko ima srednji sloj spreman, ovo može u nekom obliku da se napravi za 2 nedelje. 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, fandorin said:

    Ja bih je baš to i pitao, da sam na mestu novinara sa nezavisnih medija. Da li sada, pred kamerama, preuzima moralnu i pre svega krivičnu odgovornost za stvari koje je izgovorila u prethodnih sat vremena i mesecima unazad. I ako je odgovor da, da li je svesna da će ukoliko se u budućnosti dokaže da je sve bila laž i obmana završiti na teškoj robiji. Ako je odgovor ne, tim bolje. I ostale bih isto pitao. 

O tome sam i ja razmišljala pre neki dan, kada je izjavila da je bila neodgovorna, da neko treba da je pita smatra li da treba da snosi neke posledice za tu neodgovornost... Isto pitanje i za šefa joj kada izjavi da je on kriv...

Link to comment
9 minutes ago, Halvard said:

Oni jebeno nisu u stanju da nakon skoro mesec dana trtljanja o tome uvedu nošenje maske kao obaveznu meru, mada bi Brnaba to volela. :mellow: O čemu da se priča dalje. 

ali shta je objektivno sprechava, ne razumem. shal na nos, kapu na glavu, u chemu je problem :blink:

 

7 minutes ago, Frank Pembleton said:

Meni ovo sa protokolom i serološkim testom nije jasno.
Više puta se dokazalo da negativan (ili pozitivan) test nije nikakva garancija da će PCR test biti negativan, pa imamo realno da nam covid+ bolesnici šetaju okolo...

da nisu interno pristali na seroloshke testove niko ne-kovid ne bi ushao u redovan zdravstveni sistem. ja ne znam da su nekom za ulazak u bolnicu za druge bolesti radili pcr. sad mozda i rade, ali neposredno po otvaranju nisu ni pokushavali da rade, valjda znali da nema, shta li...

Link to comment
3 minutes ago, Sammael said:

U klasičnom relacionom modelu baze ovo može da se reši sa 2 tabele: pacijent i događaj (test, pregled, hospitalizacija). Treba onda pored toga nekoliko šifarnika, nekakav sistem za autentikaciju korisnika, dobar sistem za revizijski sled da bi se videlo i ko je unosio i ko je gledao podatke. Srednji sloj za rad s ovim je trivijalan pošto nikada ne ažuriraju 2 osobe iste podatke istovremeno. Front end sa 1 formom (unos) i 2 pregleda (pretraga, detaljan prikaz). Odokativno, ako neko ima srednji sloj spreman, ovo može u nekom obliku da se napravi za 2 nedelje. 

 

Gde dve nedelje, moglo bi za dva dana, ali pošto se radi o projektu ogromne važnosti* ajde da kažemo 5 dana maks.

 

* verovatno su ga oni uradili za dan i po.

Link to comment
Just now, Lena said:

O tome sam i ja razmišljala pre neki dan, kada je izjavila da je bila neodgovorna, da neko treba da je pita smatra li da treba da snosi neke posledice za tu neodgovornost... Isto pitanje i za šefa joj kada izjavi da je on kriv...

to. kad je na rtsu kod one olivere rekao, ja sam kriv... izgleda da nema ko da ih pita.

Link to comment
2 minutes ago, de Sisti said:

"Zaista neverovatna epidemioloska situacija u Sapcu", a pre nekoliko dana su lajali da se namerno i lazno uvodi vanredna situacija

Olosh

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...