Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 minute ago, freakns said:

nema sanse za novim vanrednim stanjem dok ne prepunimo bolnice

Što će se desiti za par nedelja, čim smo digli sve četiri uvis (ako je sudeći po Italiji, od koje se očigledno jedini u Evropi baš ništa nismo naučili na greškama).

Link to comment

obavezno nošenje maski je skroz dovoljna mera da se R spusti ispod 1

koliko ono beše projekcija Imperial Collega gospe bube da ti treba novaca za to planinarenje? 40.000-50.000 din mesečno za porodicu sa dvoje maloletne djece?

 

 

Link to comment

Sve cetr u dalj metodom, vlas demonstrira "evo zasto smo vas zatvarali" i ajde da pokusamo opustenu varijantu "aj probajte sami"...

Vec 10og Marta su busevi bili prazni, a u pizza baru kod hrama je bilo vise od nekoliko ljudi, mahom konobara. Da je ovako bilo tih dana, predsednik bi def morao da sedne sam u avion i doveze 6 miliona respiratora. Za svakog ko se prijavi po 1. Caligula bi odbio na keca.

Link to comment
4 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

U narodnom muzeju se ponasaju kao da kuga vlada. Bio u setnji gradom i reko ajd da svratim do suvernirice da uzmem masku sa nekom replikom sto prodaju. Cim sam zakoracio unutra, cuvar me vojnicki docekuje "stani na sundjer, stavi masku" i vadi termometar iz dzepa. Reko nemam masku kod sebe, hteo bas da kupim tu, on u dobro poznatom postupi-po-naredjenju maniru jos odsecnije ponovi "stani na sundjer, stavi masku". Nakon sto sam mu ponovio da jedini razlog sto sam usao je da upravo kupim masku sto prodaje muzej, on mi odgovori "ma koga ti zajebavas, smesta da si izasao napolje".

 

Na stranu sto ne postoji propis o obaveznom nosenju maski, vec samo preporuka, ovo je tipicna apsurdna situacija kod nas. U drugim zemljama, ako bi zvanicno i postojala obaveza nosenja maski u zatvorenim prostorima, pa eto neko bez nje hoce da razgleda izlozbu, tamo bi ga lepo uputili da kupi kod njih masku, pa onda moze da razgleda do mile volje. Ali kod nas je izgleda ili vojnicka doktrina ili anarhija. Nema sredine..

Bas mi je zao, na to sam zaboravila da upozorim. Ja doduse nigde i ne ulazim bez maske, muz mi je u rizicnoj grupi. Ali nema razloga da budu neljubazni, pogotovo da psuju ljude, boze sacuvaj! Mogao je uostalom da ti donese jednu masku iz prodavnice, dva metra dalje, one su sterilne, spakovane u posebne kesice. Nisu ranije po ustanovama kulture radili bahati cuvari :-( Verovatno kadar vladajuce partije :-(

Link to comment
29 minutes ago, hefaca said:

Sve cetr u dalj metodom, vlas demonstrira "evo zasto smo vas zatvarali" i ajde da pokusamo opustenu varijantu "aj probajte sami"...

 

 

A sa ovim se ne slazem ako ozbijno mislis. Oni su neobjavljivanjem upozorenja da je bolest jos tu i da se treba paziti - da ne govorim o "derbiju" i tenisu - predstavili narodu da je epidemija gotova. I "struka" je tako govorila, ne racunajuci Nestorovica. Zatvaranje je bilo besmisleno (mislim na policijski cas i starije od 65), a ovo je cist bezobrazluk.

Edited by Lila
  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, Lila said:

Bas mi je zao, na to sam zaboravila da upozorim. Ja doduse nigde i ne ulazim bez maske, muz mi je u rizicnoj grupi. Ali nema razloga da budu neljubazni, pogotovo da psuju ljude, boze sacuvaj! Mogao je uostalom da ti donese jednu masku iz prodavnice, dva metra dalje, one su sterilne, spakovane u posebne kesice. Nisu ranije po ustanovama kulture radili bahati cuvari :-( Verovatno kadar vladajuce partije :-(

 

E da, ti si bila preporucila, znam da sam ovde prvo procitao. Mogli su sigurno to bolje da organizuju, cak i da postave stand ispred na trgu, ako su vec tako rigorozni oko ulaska unutra..

Link to comment
On 17.6.2020. at 11:23, Milošica said:

E ozbiljno,bez ikakve druge namere pitam,samo me zanima...Da li znate nekoga ili neko od vaše porodice/prijatelja zna nekoga ko je preminuo od korone?

 

Iskreno,ne znam da je iko i zarazan a ni da je preminuo.

Bilo je prica naravno od ovog druga pa od njegovog caleta ujak itd ali niko koga znam licno.

Link to comment
2 hours ago, vememah said:

Ovo za Mladenovac mogu da potvrdim i ja. Poznanica provela pola dana cekajuci na Infektivnoj, pozitivna, ima upalu pluca, srecom dobro se oseca i ima malu t. Rekli joj da nema mesta i da ide u Mladenovac. Njenim ukucanima uradjen brzi test, niko  pozitivan

Link to comment
2 hours ago, freakns said:

uradili ljudi matematiku, izracunali da ce 1000 mrtvih do kraja godine biti manja steta nego kompletni zastoj i to je to...

:ajde:

 

Ko je bre izračunao, Neša Slina ili neka slična režimska spodoba primenom multiple multivarijantne regresione analize?

 

Mi treba da proglasimo trodnevni nacionalni praznik ako Novu godinu dočekamo sa 1000 mrtvih bez zatvaranja.

Link to comment
15 minutes ago, vememah said:

:ajde:

 

Ko je bre izračunao, Neša Slina ili neka slična režimska spodoba primenom multiple multivarijantne regresione analize?

 

Mi treba da proglasimo trodnevni nacionalni praznik ako Novu godinu dočekamo sa 1000 mrtvih bez zatvaranja.

 

Pa ovako ako budu brojali kao do sad, ovo +1 po danu, do hiljade mogu da tjeraju do predsjedničkih izbora. 

Link to comment
3 hours ago, freakns said:

mi fabrike nismo gasili ni za vreme vanrednog stanja. necemo ih gasiti ni sada. vidjali smo slike gde se preko 100 ljudi okupilo ispred Jure, protestvuju, a vlast cuti i ignorise. nama je mesec ipo karantina i vanrednog stanja sluzilo kao lakmus test, da vidimo sta je virus i koliko je opasan. uradili ljudi matematiku, izracunali da ce 1000 mrtvih do kraja godine biti manja steta nego kompletni zastoj i to je to... i

Vememah brži. Ti stvarno veruješ u 1000 mrtvih do kraja godine? Ovakvim zabijanjem glave u pesak biće nekoliko hiljada mrtvih. Ja sam inače ubeđen da smo na 700-800 umrlih, samo kreativna tumačenja uzroka smrti, kao i izbegavanje testiranja obolelih nam daje trenutne bajke. Kod ove vlasti i njenih podguynih muva sve je laž.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...