Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 minutes ago, fren said:

Meni su rekli da svima vade krv da utvrde da li ima u krvi virusne infekcije, ako ima, onda dalja procedura... 

pa to sam i rekla

[htela da kazem:) ]

tj nije isto, pomenuli su neki test na E, iz krvi, a ne samo utvrdjivanje jel imas virusnu infekciju :?/

Edited by InvisibleLight
Link to comment

 

1 hour ago, Shan Jan said:

 

Malo sutra, ja bih pre rekao da su imali srece:

- drugarica ostala bez posla (hotelijerstvo)

- drugarica ostala bez oba posla (retail i IT)

- drug ostao bez posla (marketing)

- drug ostao bez posla (kruzer)

- sestri smanjili platu 10% (IT, ajd ovo nije u Srbiji, al svejedno)

- komsija ostao bez posla (prevoz robe)

- kolega druga ostao bez posla sa gomilom drugih (pukao IT startup)

 

Tebra, sa kakvim se ti luzerima družiš...

 

Spoiler

:Jova:

 

Link to comment

Mogu da slikam koje vrednosti u krvi gledaju, ako zelis. Zato sam zbunjena, leukociti, granulociti, nigde neke naznake antitela virusa.

Link to comment
13 minutes ago, fren said:

Mogu da slikam koje vrednosti u krvi gledaju, ako zelis. Zato sam zbunjena, leukociti, granulociti, nigde neke naznake antitela virusa.

pa verujem, to je valjda ono sto rade klincima da utrde  da li je virusna prehlada il bakterijska, da znaju da li davati antibiotike

leukociti su valjda poviseni kod bakterijske, snizeni kod virusne itd..

to ih kosta 5 dinara, ta analiza :D

Link to comment
51 minutes ago, Tihajeza said:

 

I baš niko se nije vratio da radi ono što je radio pre? Roba koju je drug prevozi se ne pravi više? IT više me radi?

Moj muž se sušio april i pola maja, a onda je počelo polako da se vrti i sada sve radi ko pre (marketing)

 

2008 je zglajzala jedna banka na wall streetu, pa je ceo svet bio u žešćem bedaku 5+ godina

nisam ekonomista, ali sam pre neki dan video naslov da Australija ima recesiju prvi put posle 29 godina. iz toga mogu da zaključim da je kod njih gore nego 2008-2009

i onda je za očekivati da će i kod nas biti gore, samo je pitanje vremena koliko će proći dok ne prelije do Srbije.

mi smo i pre 10 godina imali lag pa je kriza kod nas došla tek kasnije u 2009, ali smo imali još veći lag i kad je trebalo da se izađe iz krize. 

Link to comment

Novo žarište: Korona ušla u studentske domove u Beogradu

 

https://nova.rs/drustvo/novo-zariste-korona-usla-u-studentske-domove-u-beogradu

 

Kaže Radovanović da su pooštreni kriterijumi za testiranje kao na početku kad nije bilo dovoljno testova.

 

“Uz to, prema mojim saznanjima, odustalo se od testiranja kontakata zaraženih, što je opasno jer se tako zatvaraju “oči i uši” epidmiolozima, kada je reč o širenju zaraze”, rekao je za Nova.rs epidemiolog Zoran Radovanović.

 

A tek nas čeka derbi, mitinzi i izbori.

 

Link to comment

Ako nam je vlast debilna ne moramo i mi biti. Jel pod moranje ici na derbi ili miting, a ko izadje na izbore, njega i ne zalim ako fasuje virus :fantom:

Link to comment
6 minutes ago, Conspirator said:

 

 

Kaže Radovanović da su pooštreni kriterijumi za testiranje kao u kad nije bilo dovoljno testova.

 

 

E ovo je moj utisak danas. Sistem eliminacije im je krvna slika leukociti, granulociti... A onda maltretiranje s brisevima itd. Dakle, broj zarazenih u toku dana je zapravo broj od pre 5 dana jer tek posle xy provera i kriterijuma za testiranje na koronu, prodje bar 5 dana. Tako bar kazu ovi pozitivni ispred ambulante. Od prvog javljanja na simptome do papira pozitivni prodje 3-5 dana. A pritom svi oni s temperaturama cekaju ispred po 2 sata svaki put. 

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

 

I baš niko se nije vratio da radi ono što je radio pre? Roba koju je drug prevozi se ne pravi više? IT više me radi?

Moj muž se sušio april i pola maja, a onda je počelo polako da se vrti i sada sve radi ko pre (marketing)

 

Ne znam za ove iz druge ruke (drug druga). Moguce da su oni i pronasli nesto, ipak je to IT kao tvoj muz. Za ostale je i dalje isto. 

 

21 minutes ago, Filozof manijak said:

Ako nam je vlast debilna ne moramo i mi biti. Jel pod moranje ici na derbi ili miting, a ko izadje na izbore, njega i ne zalim ako fasuje virus :fantom:

 

Mislis da vlas namerno zeli da nas zaplasi pred izbore? Ono SNSovci moraju da glasaju po komandnoj duznosti a mi cemo da se cuvamo?

Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

 

Ne znam za ove iz druge ruke (drug druga). Moguce da su oni i pronasli nesto, ipak je to marketing kao tvoj muz. Za ostale je i dalje isto.  

 

Pa to i pitam, zar su svi baš morali da "traže nešto" posle korone?

Zar nije dovoljno da se nastavi tu gde se stalo?

Moj komšija drži kafić. Jeste, nije radio 2 meseca, ali nije zatvorio zauvek, eno kafić radi sada. Komšija frizer nije radio, sad radi.

Link to comment

U poslednja 24 časa u Srbiji na korona virus je testirano 4.308 osoba, njih 73 je bilo pozitivno, a preminula je jedna osoba.

 

na respiratoru isto, 15

 

Link to comment
7 minutes ago, InvisibleLight said:

U poslednja 24 časa u Srbiji na korona virus je testirano 4.308 osoba, njih 73 je bilo pozitivno, a preminula je jedna osoba.

 

na respiratoru isto, 15

 

 

Nekad bilo 5, pa 3, sad redjaju sa 1 umrlim dnevno..

Link to comment
9 minutes ago, Tihajeza said:

 

Pa to i pitam, zar su svi baš morali da "traže nešto" posle korone?

Zar nije dovoljno da se nastavi tu gde se stalo?

Moj komšija drži kafić. Jeste, nije radio 2 meseca, ali nije zatvorio zauvek, eno kafić radi sada. Komšija frizer nije radio, sad radi.

 

U prodaji je i dalje manja potraznja za radnom snagom, kruzeri i dalje ne rade kao ni hoteli. Verovatno ce se to vratiti u nekom trenutku na staro al kad ce to biti pitaj boga. Kosa mora da se sisa mnogo pre nego da se ide na more ili kupi nova haljina. 

Tvoja pretpostavka je da ce sve da se vrati na staro za par meseci? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...