Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Danas u poreskom portiri vracali ljude koji nemaju maske hi hi

 

Jedan se buni kaze "zvanicno je receno za gradski prevoz samo da je obavezno" ali ovi ne poopustaju, odgovaraju mu da je nacelnik sishao licno jutros da zahteva od portira da ne pustaju bez maske hi hi

 

in ader njuz, odo kod berberina prvi put posle 4 meseca :isuse:

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
20 minutes ago, Caligula said:

 

in ader njuz, odo kod berberina prvi put posle 4 meseca :isuse:

 

 

samo obazrivo, znaš da su frizerski saloni najrizičnija mesta

:fantom:

 

ma u stvari šta ja tebi pričam

 

Link to comment
54 minutes ago, I*m with the pilots said:

Koliko je moguce da ce se posle izbora vlast "setiti" da je stanje lose, tj. pogodno za uvodjenje jos jednog kruga mucenja ljudi sa policajskim casom?

 

Ekonomija je na izdisaju. Ovaj paket pomoci privredi se zavrsava sa izborima, kao i odlaganje placanja racuna. Posle izbora ima da ekonomija tresne samo tako. Umirace ljudi od korone ali to ce za svakog biti manji problem. Cenim da nas ceka bas zajebana druga polovina godine. 

Link to comment

vratio se od frizera i ja ga nisam viđao kao i kaligula 4 meseca :happy: računam da rade već mesec dana i da su do sada već mogli da se zaraze i da nisu više virusonoše

- izgleda da se samo ovde na forumu ljudi brinu o ekonomskoj krizi :D opšti konsenzus među mušterijama je bio da se ništa loše u ekonomskom smislu neće desiti, sve optimisti kao da ih je nestorović pravio :happy:

Link to comment

 I ti bi bio optimista da se napajaš optimizmom na nacionalnoj frekvenciji gde smo lideri u rastu u vasceloj Jevropi :D

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Teško, lično ne verujem da će uvoditi mere i policijski čas kao u martu i aprilu, jer naša ekonomija ne bi mogla da izdrži još jedan krug zatvaranja. Misim da će se balansirati sa ublaženim merama socijalne distance i fingiranjem broja zaraženih/obolelih, dok corona ne postane "virus sličan običnom gripu, sa kojim može da se živi".

 

52 minutes ago, Shan Jan said:

 

Ekonomija je na izdisaju. Ovaj paket pomoci privredi se zavrsava sa izborima, kao i odlaganje placanja racuna. Posle izbora ima da ekonomija tresne samo tako. Umirace ljudi od korone ali to ce za svakog biti manji problem. Cenim da nas ceka bas zajebana druga polovina godine. 

 

To nije bas tako protivurecno, dosta naroda ipak radi preko dana, pa mogu da uvedu da se zatvaraju kada zavrse. Ili da uvedu nesto po smenama, mislim raznih distopicnih ideja ima na pretek :D

 

Link to comment
42 minutes ago, gone fishing said:

vratio se od frizera i ja ga nisam viđao kao i kaligula 4 meseca :happy: računam da rade već mesec dana i da su do sada već mogli da se zaraze i da nisu više virusonoše

- izgleda da se samo ovde na forumu ljudi brinu o ekonomskoj krizi :D opšti konsenzus među mušterijama je bio da se ništa loše u ekonomskom smislu neće desiti, sve optimisti kao da ih je nestorović pravio :happy:

 

Malo sutra, ja bih pre rekao da su imali srece:

- drugarica ostala bez posla (hotelijerstvo)

- drugarica ostala bez oba posla (retail i IT)

- drug ostao bez posla (marketing)

- drug ostao bez posla (kruzer)

- sestri smanjili platu 10% (IT, ajd ovo nije u Srbiji, al svejedno)

- komsija ostao bez posla (prevoz robe)

- kolega druga ostao bez posla sa gomilom drugih (pukao IT startup)

 

Link to comment
22 minutes ago, Shan Jan said:

 

Malo sutra, ja bih pre rekao da su imali srece:

- drugarica ostala bez posla (hotelijerstvo)

- drugarica ostala bez oba posla (retail i IT)

- drug ostao bez posla (marketing)

- drug ostao bez posla (kruzer)

- sestri smanjili platu 10% (IT, ajd ovo nije u Srbiji, al svejedno)

- komsija ostao bez posla (prevoz robe)

- kolega druga ostao bez posla sa gomilom drugih (pukao IT startup)

 

 

I baš niko se nije vratio da radi ono što je radio pre? Roba koju je drug prevozi se ne pravi više? IT više me radi?

Moj muž se sušio april i pola maja, a onda je počelo polako da se vrti i sada sve radi ko pre (marketing)

Link to comment

Ja sam sad dosla s covid ambulante, dobila kijavicu pa me poslali tamo s posla. Posle 2 sata cekanja, ipak imam samo kijavicu. Al naslusah se svega. Prica jedan, platila im firma test na antitela, dosta njih pozitivni u firmi, a nikakve simptome nemaju. Dok ovi koji dolaze bolesni, s temperaturom i svim simptomima, cekaju 3 dana da stignu do tog pcr testa. Prvo ide neki brzi test krvi, pa rendgen pluca, pa bris nosa (kazu gurnu ti do mozga stapic), pa tek onda pcr test cije rezultate cekas 2 dana. A kad me posle pola sata jos nisu prozvali, usla sam unutra da se bunim i zaticem neku frku, pricaju telefonom, zovu infektivnu, sta da rade, jednoj pacijentkinji jedan test ili bris pozitivan a drugi nije... 

Link to comment

pa rekli su da od danas rade seroloski test na antitela, ako imas aktivna antitela, infekcija u toku, onda dalje

nema vise odmah pcr

Link to comment
Just now, InvisibleLight said:

pa rekli su da od danas rade seroloski test na antitela, ako imas aktivna antitela, infekcija u toku, onda dalje

nema vise odmah pc

Meni su rekli da svima vade krv da utvrde da li ima u krvi virusne infekcije, ako ima, onda dalja procedura... 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...