Jump to content
IGNORED

Razno


Sludge Factory

Recommended Posts

22 minutes ago, namenski said:

Ne treba ti bre nikakav uvid, ja cu da ti kazem: kadrovi i onako vise nisu ili su sve manje potrebni, obaska sto stalno prave probleme - takozvana AI radi pos'o bas onako kako je koncipiranatm - da beskonacno razmnozava Kena i Barbiku... :fantom: 

Nasla rupa zakrpu, svaki lonac poklopac, taj rad...

neozbiljan si.

  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Uglavnom pratim ovaj kanal zbog arhitekture al hvala bogu da je neko rekao da i mi koji sporo citamo nismo nesposobni nego se samo vise udubimo. Ceo zivot slusam savete kako procitati 43 knjige za nedelju dana dok radis na poslu, cistis kucu, trcis ili cesljas psa...

 

 

Link to comment
  • 1 month later...

embed?resid=30485E1F704BB219!29718&authk

 

Video u izlogu radnje koja se zatvara i rasprodaje robu i pazario. Pre svega zbog Rejmonda Čendndlera, iako Sestricu već imam baš ovo izdanje (Spektar, Zg 1984.), dok je Dugo opraštanje (ono iz Fabrike knjiga ako se ne varam) našlo svoj put dalje.

 

 

Edit.

E, da.

Otvorim maločas knjigu sa vrha da pročitam naziv izdavača kad me prepade nečija porodična fotografija koja se nalazila tu na prvoj, drugoj strani!

Ne znam zbog čega mi je pronalazak ove fotografije izazvao nelagodu, kao da dodirujem stvari mrtvih. Sama fotografija priakzuje tada mlade i vedre osobe i nije neprijatna sama po sebi.

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Pominjali smo Draska Sikimica na nekoj temi, ne znam vise kojoj, mozda Ninova nagrada.

 

Sad citam na njegovom FB:

 

"Ja se ne bih mnogo brinuo za budućnost književnosti nakon pojave raznih AI mogućnosti generisanja teksta. Vještački, ali ne i inteligentno generisana književnost odavno postoji. Pročitao sam ovih dana nekoliko odlomaka iz Stojiljkovićevog romana o Branku Miljkoviću, i to je upravo tekst kakav možemo da zamislimo da bi neživi AI generator mogao stvoriti, s tim što kompjuterima ipak dajem veću šansu da jednog dana nauče da pišu tekst sa više stila i poetskog umijeća, odnosno sa više krvi i mesa. Ta beskrvna literatura odavno vlada u beznačajnim kućnim bibliotekama, a da li će je predvoditi kompjuteri ili ljudi, to stvarno nije važno."

 

Car!

 

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment

[Bostan sade, more, bostan sade]

 

Bostan sade, more, bostan sade,
mome, more, krivorečke, 
posejaše dinje po ledine,
po ornice šamke lubenice,
uvatiše momče rabadžiče
pa turiše primke ibrišimke.
Prva veli: „Tugo, daj ga mene,
da ga nosim u ladne košare,
da ga koljem s moju ostru sablju!”
Druga veli: „Tugo, daj ga mene,
da ga nosim u sobe džamlije,
da ga besim o svileno (j)uže!”
Treća veli; „Tugo, daj ga mene,
da mu vadim srce iz nedara!”
Progovara momče rabadžiče:
„Ne kolji me s tvoju ostru sablju,
no me kolji s tvoji biser-zubi,
ne besi me o svileno (j)uže,
no me besi oko belo grlo.”

 

Pevao Trajko Stojanović-Stošić, crkvenjak {Gnjilane, 1947).

(Tekst dopunjavali Trajko Stojanović, Dragoljub Dičić iz Gnjilana, Stana-Nuša Milošević iz Kosovske Kamenice i grupa pevača u selu Požarane (kod Gnjilana).

 

koliko je lepa srpska tradicionalna poezija sa kosova, nemam reči

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...