Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

  • Redoran pinned this topic
1 hour ago, Lena said:

@Anonymous, kako ti je drugarica?

 

Na kratko sam se čuo, kaže da upravo hoće da isključi mobilni, ubiše je pozivi. Jedino sam uspeo da pitam da li treba nešto, ne treba, ima nekog iz familije u kući, bar to. Javiće se.

 

edit: Hvala.

Edited by Anonymous
Link to comment

@Anonymous

Držim palčeve da sve bude ok. Bojim se samo da, za slučaj da je zaražena, postoji velika verovatnoća da su zaraženi i ostali u kući, pa ipak ne bi smeli da izlaze i trebalo bi da im neko dostavi namirnice, lekove, ili šta im je već potrebno.

Nadam se da će na kraju ispasti da je bio običan grip.

Link to comment

mene juce gadno drmala anksioznost (a i inace sam anksiozna struktura) pa u potrazi za savetima, naisla na koristan razgovor psihologa i psihijatara.

odlican razgovor, odlican dragan, a i jedno :heart: zaznaseveckoga.

 

 

Link to comment

  

4 hours ago, Anonymous said:

 

СЗО препоручује седам корака:

 

1. Често перите руке

2. Немојте дирати очи, уста и нос

3. Кашаљ покријте савијеним лактом или папирном марамицом

4. Избјегавајте гужве и велика окупљања

5. Ако се осјећате лоше, останите кући - чак ако је то блага грозница или кашаљ

6. Ако имате грозницу, кашаљ или отежано дисање, што прије потражите медицинску помоћ - али прво позовите телефоном

7. Пратите најновије информације Свјетске здравствене организације.

 

Ja ću poštovati ovo, a ljudi nek' rade šta hoće.

 

e, i belojevic (prof. med. fak, higijena) je na rts rekao da moze da se koristi krpa koja se svaki dan iskuva. http s://www.youtube.com/watch?v=vXWufWppdq4&t=1m58s

Link to comment

Sta se desava sad ako je nekome hitno potreban lekar mimo korone? Za stariju pacijentkinju cije je stanje kriticno, ocigledno nije korona, hitna pomoc ljubazno oduvala poziv (prezauzeti smo, vanredno stanje,djate aspirin, blah, blah, javite se ujutru ako pacijentkinja prezivi). Ne moze da izadje, osoba sa kojom zivi je 65+, sta jebeno moze!?

 

Na broj umrlih od korone, ko zna koliko treba dodati onih koji ce umreti zbog korone.

 

Muka mi je od ovog raspada na sve strane.

Link to comment
6 hours ago, chandra said:

 

 

Na broj umrlih od korone, ko zna koliko treba dodati onih koji ce umreti zbog korone.

 

 

 

Užasno važno pitanje.

Link to comment
6 hours ago, chandra said:

Sta se desava sad ako je nekome hitno potreban lekar mimo korone? Za stariju pacijentkinju cije je stanje kriticno, ocigledno nije korona, hitna pomoc ljubazno oduvala poziv (prezauzeti smo, vanredno stanje,djate aspirin, blah, blah, javite se ujutru ako pacijentkinja prezivi). Ne moze da izadje, osoba sa kojom zivi je 65+, sta jebeno moze!?

 

Na broj umrlih od korone, ko zna koliko treba dodati onih koji ce umreti zbog korone.

 

Muka mi je od ovog raspada na sve strane.

Ako nije problem da das novac proveri sa medigrupom, privatnom bolnicom

Link to comment

Moj kolega "otvorio bolovanje" danas nevezano za simptome korone, na daljinu, nisu mu dali da dođe u DZ...
Ne znam kako papirološki, sve što znam je da je javio da je na bolovanju i da je sve telefonom...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

Jbg.. jedino da lazes hitnu pa da zbog toga dodju.. strasno!

 

Prezivela se noc. Nema sta da ih lazemo, situacija je mogla da biti fatalna. Odvratna situacija. Ne mozes ni da posaljes bolesnika u bolnicu, potrebna mu je posebna dnevna nega koju ne bi dobio tamo ni u ludilu, a da fasuje koronu ili obican grip, nema mu spasa.

Link to comment

Mene to isto uzasno muci, sta cu sa roditeljkom sa kojom bar jednom mesecno provodim 12 sati u urgentnom dok se ne stabilizuje. Je l uopste radi urgentni, je l mogu da je odvezem ako bude stani-pani? Na poziv nikad nisu fermali i dolazili

Link to comment
Moj kolega "otvorio bolovanje" danas nevezano za simptome korone, na daljinu, nisu mu dali da dođe u DZ...
Ne znam kako papirološki, sve što znam je da je javio da je na bolovanju i da je sve telefonom...



... Shiit has hit the fan...


moze to, nije problem, sve dok neko ne mora fizichki da te vidi.

sent from bubamoto

Link to comment
1 hour ago, Katikon said:

Mene to isto uzasno muci, sta cu sa roditeljkom sa kojom bar jednom mesecno provodim 12 sati u urgentnom dok se ne stabilizuje. Je l uopste radi urgentni, je l mogu da je odvezem ako bude stani-pani? Na poziv nikad nisu fermali i dolazili

 

Nemam pojma. :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...