Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

Just now, Braća Strugacki said:

Ako je 96% uradi kako je napisalo @ Taihoskopija  i to ti je.

 

ok, ali jedno dodatno pitanje: da li mogu sa 500ml alkohola da napravim to, buduci da bih pola litre ostavio za kasnije, sta god da je to? ako bih se prostom matematikom i logikom koristio, to samo prepolovim, odn. 185ml?

Link to comment
12 hours ago, maharaja said:

Mi Mudl koristimo kao pomoćno sredstvo na svakom kursu. Preko mudla ide literatura, prezentacije i preko mudla šalju eseje. Tu automatski ide i provera na plagijarizam preko turnitin.

 

Za predavanja sad hoće da nas uteraju na Zum. Ja sam rekao prošle nedelje da ne držim ništa i da se studenti raspuste. Ako fakultet ne obezbedi svim studentima računare i besplatan internet, onda ne mogu predavanja da idu. Plus, imaju studenti pametnija posla, pogotovo međunarodni studenti koji su u limbu.

 

Kod mene (Birkbeck) je Moodle standardni za ovo sto i ti kazes (plus TurnItIn za predaju radova), a u subotu za poslednju nastavu u ovom semestru treba da imamo prvi online cas (pominjao se i zoom i Teams i YT, ali se jos ne zna sta ce biti). Negde videh da ce mozda i ceo letnji semestar ici online.

Link to comment

N7S7KmU.jpg

 

Ovo sam danas kupio u privatnoj apoteci, PRODAVAČICA mi je rekla da se rastvara vodom. Kada sam je pitao u kojoj razmeri, rekla mi je da potražim na internetu.

 

Na moju primedbu da je ona (valjda) farmaceut i zašto bih tražio po internetu, rekla mi je "da ni ona sve ne zna" nakon čega sam napustio objekat.

 

Evo, slušam njen savet, tražim pomoć na internetu.

 

U kojoj se razmeri ovo meša? Koristio bih ga u prskalici.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
2 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

N7S7KmU.jpg

 

Ovo sam danas kupio u privatnoj apoteci, PRODAVAČICA mi je rekla da se rastvara vodom. Kada sam je pitao u kojoj razmeri, rekla mi je da potražim na internetu.

 

Na moju primedbu da je ona (valjda) farmaceut i zašto bih tražio po internetu, rekla mi je "da ni ona sve ne zna" nakon čega sam napustio objekat.

 

Evo, slušam njen savet, tražim pomoć na internetu.

 

U kojoj se razmeri ovo meša? Koristio bih ga u prskalici.

 

Сведи га на 1%

Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

Evo, slušam njen savet, tražim pomoć na internetu.

 

U kojoj se razmeri ovo meša? Koristio bih ga u prskalici.

 

Uputstvo za primenu asepsola 5% sa sajta jednog od njegovih najpoznatijih proizvođača u Srbiji, Jasvela.

 

97pWZQc.png

 

Piše i ovo:

Quote

 

Dezinfekcionu efikasnost proizvoda kontroliše Institut za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut″.

 

 

Izvor: http://jasvel.co.rs/index.php/sredstva-za-dezinfekciju/asepssol-5/

Edited by vememah
Link to comment

interesantan video, ali i komentari:

 

 

Like this video, I’m not suggesting this works great but in an emergency you can also use feminine pads or diapers. When we fit test N95 masks at work (I’m a nurse) to see if the fit is correct, we put the mask on and secure it around the nose and chin, then we are exposed to a smell such as an orange or vanilla, anything really but have another person mist the smell towards your face without you knowing what it is. Otherwise our brains can “think” we smell it. If you cannot smell the mist your mask passes the fit test ! This is just meant to help people with making sure they have the best fit possible in case of emergency but is not full proof !! Stay safe everyone !!!

 

+ jedan smesan:

 

Rubber band now sold out after this upload

Link to comment
22 hours ago, Tresko said:

Vredi, koristi je. Samo, opet menjaj filter ako imaš rezervne na svakih par dana.

 

Nažalost nemam rezervne filtere. Što se tiče dezinfekcije površina, slučajno vidim da imam od ranije neki sprej protiv buđi. http://www.stopkondenz.com/sr/sk-cleaner-odstranjivac-budji/ Piše natrijum hipohlorit 4.7%. To bi trebalo da je OK za podove i kvake recimo? Da li treba da se rastvori možda? Pretpostavljam da je pominjano već ali nije mi hemija jača strana :D

Link to comment

Kakva je procedura donošenja osnovnih stvari zaraženim? Sad se čuo sa dobrom drugaricom ima sve simptome. Da li ti simpromi mogu da se zamene za obični grip?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...