Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

4 hours ago, Caligula said:

 

 

dobar

jeste dobar joj je status, kao i prethodni

al onda naletim na ovu kineskinju dr li-meng yan, koja tvrdi da je virus veštački tj da je biološko oružje

 

sad da li uopšte čitati vesti o koroni i izludeti ili odabrati stranu i čitati/pratiti samo jedno

ok, mondo klikbejt portal, al i ovo je fb

 

jedino preostaje da se čovek upusti posle svega pročitanog u lično istraživanje i potvrdu relevantnosti izvora

Link to comment
On 10.10.2020. at 14:34, napadaj said:

https://www.theguardian.com/world/2020/oct/09/brain-fog-the-people-struggling-to-think-clearly-months-after-covid

I mojoj drugarici se ovo dešava, kaže da je postala jako zaboravna otkako je zakačila covid.

Komplikacije nakon virusa su ozbiljne, od kardiovaskularnih poremecaja i neuroloskih problema, otkazivanja bubrega itd. do za sad nemerljivih ali teskih dugotrajnih simptoma, tzv. Long Covid. Juzna Koreja je nedavno objavila da oko 90% ljudi koji su imali Covid, cak i blagu verziju, oseca simptome i nekoliko meseci kasnije. Slicne cifre beleze i Svajcarska(33%), Italija, Holandija. Britanija na osnovu aplikacije Zoe, napravljene od strane Kings College of London procenjuje da oko pola miliona ljudi ima simptome duze od 3 meseca. 

Lista simptoma koje pacijenti prijavljuju je duga.

 

https://www.thesun.co.uk/news/12806187/full-list-170-long-covid-symptoms/

Link to comment
19 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

jeste dobar joj je status, kao i prethodni

al onda naletim na ovu kineskinju dr li-meng yan, koja tvrdi da je virus veštački tj da je biološko oružje

 

 

Ništa nama ne znači da li je prirodan ili veštački

Link to comment

Nemacka se bas crveni, Frankfurt dogurao do maltene 100 zarazenih na 100K stanovnika. Mi u Hohtaunusu se jos i nekako drzimo, ali ni to nije tako strava (35).

Krajem nedelje planiramo da pobegnemo par dana na severoistok koji se jos uvek "bledi".

https://www.coronazaehler.de/

 

Vestalija opako, Keln preko 160!

Link to comment
10 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

jeste dobar joj je status, kao i prethodni

al onda naletim na ovu kineskinju dr li-meng yan, koja tvrdi da je virus veštački tj da je biološko oružje

 

e jebi ga sad

 

odlucio sam da se osvetim svetu pa sam se ispishao sebi u kafu :isuse:

 

ko bi i zasto (aman!) pravio virus i slao ga na ceo svet, i kakvu korist od toga moze da izvuce

 

mislim, kapiram da moje oruzje treba da napada samo mog nekog neprijatelja

Edited by Caligula
Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

ko bi i zasto (aman!) pravio virus i slao ga na ceo svet, i kakvu korist od toga moze da izvuce

 

mislim, kapiram da moje oruzje treba da napada samo mog nekog neprijatelja

 

O svašta, pa prvo napraviš vakcinu i vakcinišeš svoje™ a onda pušćaš na neprijatelja. Ovo čak i nije teorija zavere, bio je deo planova velikih sila u prošlosti.

 

Ovde samo zajebo neki kineski laborant koji je pustio prerano. ;)

Link to comment
On 11.10.2020. at 0:08, gospa buba said:

kako je kod nas proshla ambrozija, kad smo vec kod toga, shta kaze nash narod, da li je maska pomogla shtogod, polen je krupna chestica :unsure:

 

 

 

Meni je pomogla toliko, da prvi put posle ne znam koliko godina nisam morao da pijem antihistaminike

  • +1 1
Link to comment

ja sprecavam tako sto se umivam svaki put kad perem ruke i iza usiju obavezno. plus sam kupila preciscivac vazduha u stanu i neki filter za grejanje/hladjenje koji je navodno odlican za sprecavanje alergija. i bogami ne pamtim kad sam slinila zadnji put

Edited by mustang
Link to comment

nije tema, ali koje preciscivace koristite? mene ce tek da unisti alergija na prasinu i grinje kad se ne bude moglo napolje cesto, vec je krenulo... jos kad se iskombinuje sa zagadjenjem, meni je svaka zima iskusenje.

Link to comment

mi koristimo dysone, od prosle zime. ove godine manje dramaticna alergija na  polen, ali verovatno ima veze i sto sam koristio maske kad sam izlazio i sto sam manje vremena provodio napolju (home office).

nisam ubedjen da zaista vrede.

Link to comment
3 hours ago, Aleksija said:

nije tema, ali koje preciscivace koristite? mene ce tek da unisti alergija na prasinu i grinje kad se ne bude moglo napolje cesto, vec je krenulo... jos kad se iskombinuje sa zagadjenjem, meni je svaka zima iskusenje.

mogao bih od gorenja da tražim neku kintu za promociju. po cenu da budem dosadan ja sam prošle zime nabavio gorenje optiair 203m i super je stvar, rabim ga zimi pogotovu kad je naplju zagušljivo, a i kad mi dođu gosti pušači

 

Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

mogao bih od gorenja da tražim neku kintu za promociju. po cenu da budem dosadan ja sam prošle zime nabavio gorenje optiair 203m i super je stvar, rabim ga zimi pogotovu kad je naplju zagušljivo, a i kad mi dođu gosti pušači

 

e hvala ti, sad cu da pogledam :)

Link to comment
4 hours ago, precog said:

mi koristimo dysone, od prosle zime. ove godine manje dramaticna alergija na  polen, ali verovatno ima veze i sto sam koristio maske kad sam izlazio i sto sam manje vremena provodio napolju (home office).

nisam ubedjen da zaista vrede.

hm, hvala, izgleda da cu morati ipak sama da se uverim, posto me prilicno plasi nekoliko narednih meseci u kojima necu moci cak n da provetrim stan kako treba zbog spoljasnjeg zagadjenja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...