Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

3 hours ago, Tsai said:

nije mi jasno kako tih 10-20% prelezanih u populaciji bar na neki nacin ne uspore kretanje virusa po svetu, on pichi sad opet ko u martu jbt.

 

Zapravo se širi daleko sporije nego u martu - uporedi sadašnji nagib krive sa martovskim. Problem je u tome što je broj novozaraženih ogroman, daleko veći nego u aprilu (trenutno 350.000 dnevno, u aprilu oko 100.000 dnevno).

 

NLQ8RWi.png

 

Pritom dnevni broj umrlih stagnira i još uvek je manji od aprilskog pika.

 

kqCLTVf.png

 

https://covid19info.live/

Edited by vememah
Link to comment
6 hours ago, gone fishing said:

ne mogu se porediti april kada su testovima hvatali 10% obolelih, jer ih nije bilo dovoljno kao ni bilo gde drugde u svetu u tom trenutku i današnja situacija kada imho pronalaze 2/3 okuženih

- tada je bilo 50k zaraženih dnevno, sada 6k, to se vidi i po broju preminulih u danu i po broju na intezivnoj nezi, ne samo u švabiji već i u drugim evropskim državama

+1

ovo pogađa suštinu

brojevi zaraženih isti ili veći nego u prvom piku a broj umrlih desetostruko manji

Link to comment

Manje se testiralo, to je sigurno, ali je i prosečna starost zaražene osobe manja (em su stariji naučili da se čuvaju em se virus najviše širi u državama sa znatno mlađom populacijom od italijanske i španske - npr. Indiji, Brazilu, Argentini), a i lekari sada bolje znaju kako da pomognu ljudima.

Link to comment
On 4.10.2020. at 12:39, vememah said:

Tako je, pevanje i plesanje bez maski uz razglas i klimu u tesnom zatvorenom prostoru - kao da su se baš trudili da postignu optimalne uslove za širenje virusa.

 

U pitanju je bila promocija knjige izdate povodom 10-godišnjice lokalnog KUD-a.

 

8k35Jvr.jpeg

 

QOtMYT2.jpg

 

https://www.popovaca.hr/119-vijesti/10227-kud-jelencanka-proslavio-10-godina-rada

 

 

Dobro aman, ljudi su barem ZIVELI, nisu se zatvorili u kuce. Ako je neka stvar u ovom kosmosu dobra, to je veselje na stolicama uz tambure :heart: to bi mi bila poslednja zelja, da taškam ručicama uz poznate melodije koje izlaze ispod veštih prstiju. Ili da pijem espreso u punom kafiću iz šoljice koju je koristilo 500+ ljudi pre mene a najsveziji je trag neke bake koja je ostavila malo korega masti kod drske :heart: TAKO SE ZIVI

 

Mada ovde vidim vise distanciranja no po zemunskim kaficima.

Edited by Caligula
Link to comment
2 hours ago, mustang said:

kod nas alergije u zaletu, grip poceo, svako drugi smrkce. 

neprijatan osecaj (i?)racionalnog straha da ces da fasujes koronu

 

 

 

 

kako je kod nas proshla ambrozija, kad smo vec kod toga, shta kaze nash narod, da li je maska pomogla shtogod, polen je krupna chestica :unsure:

 

 

Link to comment

prošla je sa aeriusom. maska pomaže al treba da se nosi bukvalno 24/7 i u kući i napolju i svuda

 

lakše je sa neorganskom hemijom nego da se akaš sa maskom po ceo dan. bar sam ja tako ove godine

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...