Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Eto resenja za 140 funti. :ph34r:

 

Shield.gif

 

Spaceman-style helmet with air filters to catch coronavirus will begin shipping next month with a price tag of £140

  • BioVYZR 1.0 is fitted with motor-powered fans to help keep the air inside clean

 

 

Link to comment
Postojeći koronavirus u Hubeiju više nije visoko zarazan

2020-05-19 10:17:03  |  CRI   

Sve manje slučajeva koronavirusa bez simptoma prijavljuje se u provinciji Hubei, a raste broj ljudi kojima je urađen test nukleinske kiseline. Taj rezultat pokazuje da virus, koji kruži među stanovnicima, nije visoko zarazan, naveo je zvaničnik iz Kineskog centra za kontrolu i prevenciju bolesti.

Feng Ciđijen, zamenik direktora Kineskog centra za kontrolu i prevenciju bolesti je naveo da većina asimptomatskih slučajeva, koji su potvrđeni tokom masovnog testiranja u provinciji Hubei, ima veoma nisku stopu infekcije.

U provinciji Hubei je sprovedeno 4,3 miliona testova od 8. aprila do nedelje, a potvrđeno su svega 733 asimptomatska slučaja.

Uz rast broja ljudi koji su testirani na koronavirus, broj asimptomatskih slučajeva se i dalje smanjuje, što pokazuje da je sadašnji postojeći virus slablji zahvaljujući uvođenju mere ranog otkrivanja i lečenja bolesnika.
http://serbian.cri.cn/20200519/b1b2f1b9-337c-b06a-f6e8-715d3994f681.html
Mislio m da je ovo prvi put da struka™ tvrdi da virus slabi

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment

Ali po worldometer brojevi serious/critical bas padaju sto moze biti zbog vise testiranja nego u aprilu pa samim tim i vise onih sa slabijim simptomima, ili virus slabi.

Link to comment
18 minutes ago, nick1986 said:

Ali po worldometer brojevi serious/critical bas padaju sto moze biti zbog vise testiranja nego u aprilu pa samim tim i vise onih sa slabijim simptomima, ili virus slabi.

ta kolona serius/critical je bespotrebna tamo. npr Rusija ima 2300 već 20 dana i broj ne mrda ni gole ni dole. Mnogo država to ne ažurira.

 

ono što jeste dobro je da pada broj umrlih u odnosu na sredinu aprila kada se poklopio peak u USA i Evropi

ali objašnjenje za to može biti činjenica da su sada najviše pogođene zemlje sa dosta mlađom populacijom od evropske, plus verovatno u dosta tih država nisu baš revnosni u evidentiranju preminulih kao što su bili u npr Belgiji

Link to comment

The top health official for the Russian republic of Dagestan says the Kremlin has vastly underreported the number of coronavirus infections and deaths in his region, with the actual death toll more than 20 times Moscow's official figure.



In a Sunday interview with local journalist Ruslan Kurbanov, Dagestan health minister Jamaludin Hajiyibragimov said at least 13,000 people have been infected and 657 have died from COVID-19 in his region so far.

These figures are more than 20 times higher than Russia's official figures for the region, which are 3,371 infections and 29 deaths, according to Hajiyibragimov.


https://www.businessinsider.com/coronavirus-russia-dagestan-official-death-20-times-higher-official-toll-2020-5
Link to comment

danas na espn članak o bokseru iz Rusije, (prvak sveta u lakoj, valjda. preko 20 borbi i sve pobedio) mislim da je pisalo baš da je iz Dagestana.

i kaže čovek da u njegovoj porodici ima preko 20 bolesnih, nekoliko umrlih, otac u kritičnom stanju.

Link to comment

Khabib, ne cudi me sto ne znas MMA je u pitanju, ali isto tako me i cudi kad ti kao i ja visim tamo na ESPNu, a tamo ne mozes pobeci od toga, uvek je tu...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
9 minutes ago, omiljeni said:

brt, sad sam guglao. mrčo ima 155 pounds. i još se tuče u onom kavezu ograđenom žicom.

cverglan :fantom:

 

Kako ne znas ko je Khabib, inace obozava ga PETA, narocito kad su videli kako se jos od malena spremao za karijeru profi borca :D

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...