Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

5 minutes ago, jms_uk said:

Videh jutros na putu do posla...

ef44d3be798403faaf25bb3ee664a567.jpg


721b05ef7210b6a8df2b8b68d69e0a05.jpg

I detalj dodat od strane nekog prolaznika

6cbe7b91b6bb8b9d069bb6031c9fb7c8.jpg
@adam ovo je K-Town, prekoputa stanice, ako prolazis


Sent from my iTelephone using Tapatalk

odlicno! 

 

ne prolazim al da znas da bih mogao da se provozam ovih dana. to mi je na listi, nisam seo u auto od marta, pa ako upali......

Link to comment
4 hours ago, InvisibleLight said:

Receptori?

Postoje i ljudi koji se nikada ne mogu zaraxiti hivom

 

Defektni gen

 

https://www.med.uio.no/english/research/news-and-events/news/2013/gene-defect-that-protects-against-hiv.html

 

to ne može da objasni ove procente da se zarazi samo 20% ukućana.

pitanje je da li uopšte bilo ko ima takav genetski imunitet, a nemoguće je da toliko ljudi to ima. već bi prvog dana epdiemije cela planeta imala herd immunity :)

 

možda je u pitanju zakasnelo testiranje.

Ne znam da li ima studija koliko dugo asimptomatski slučajevi imaju virus, ali npr kad posmatraš grafikone Islanda skontaš da tamo ljudi veoma brzo ozdrave. Island je testirao već skoro 20% populacije i zbog toga otkrivaju najviše asimptomatskih, a onda po grafikonu deluje da im maltene svi ozdrave posle 14 dana. Tih 14 dana je da zvanično ozdrave, da ih otpuste iz bolnice i u statsima zavedu kao zdrave. A moguće da ti ljudi nemaju virus već posle 7 ili 10 dana.

To znači da su testiranja za te household transmition studije verovatno zakasnila par dana kad je većina ljudi već postala virus free.

 

btw koliko sam uspeo da primetim, jedino Vijetnamu ozdrave još brže nego na Islandu, otprilike posle 7-8 dana, iako su tamo testirali otprilike nekoliko promila populacije :D

 

šta god, neko objašnjenje mora da postoji. nema nikakve logike da su ove studije ispravne.

 

možda su to k-pop gangham style plutokrate ko iz Parazita, a household je ustvari onaj dvorac od 10.000 kvadrata, pa se jadni ni ne sreću unutra.

umesto da žive u toplih i ušuškanih 300-400 kvadrata ko Marijana Mateus :dry:

Link to comment

U Poljskoj poceli s radom kafici, frizerski saloni itd

Ostaju jos teretane, bazeni, bioskopi i hoteli da pocnu s radom, i normala..

Ja i dalje ne razumem, gledam cifru za danas, 356 novih slucajeva.. ja ne vidim da ovde opada broj, a oni ukinuse gotovo sve mere...

Link to comment
12 hours ago, renne said:

BiH najavljuje otvaranje granica 1.6.

 

Kako se čini, to je odluka Brisela i mi se tu ništa ne pitamo.

1.6. Prva faza otvaranje sa nekim susedima gde je slična kovid slika. (npr, Srbija, BiH, CG, Albanija i SM)

  :::    Druga, otvaranje sa ostalim susedima.

15.7. Treća, moguć odlazak i u neke treće zemlje. (npr. Srbija-Grčka)

Link to comment

Zanima me kakvo je srtanje u Austriji. Početkom meseca trebalo bih da putujem za Vijenu, via Mađarska, pa ako neko ima info o  potrebnim i neophodnim uslovima za put bio bih veoma zahvalan.

Link to comment
11 hours ago, dvb-t manijak said:

 

Kako se čini, to je odluka Brisela i mi se tu ništa ne pitamo.

1.6. Prva faza otvaranje sa nekim susedima gde je slična kovid slika. (npr, Srbija, BiH, CG, Albanija i SM)

  :::    Druga, otvaranje sa ostalim susedima.

15.7. Treća, moguć odlazak i u neke treće zemlje. (npr. Srbija-Grčka)

ovo se moralo desiti.

pricace o socijalnoj distanci, ovo ono, ali ova dva meseca su previse za svakoga. a i ljudima dopizdelo. 

Grcka, Italija i Spanija ce imati losu letnju sezonu, ali daleko da ce biti zatvorene. ici ce ljudi na odmore, pa sta bude... i ovi testovi ce se ukinuti do jula, garant.

Link to comment

vest

 

o, konačno da neko učini nešto smisleno

 

Quote

"Radili smo u uslovima kada je fakultet bio zatvoren uz posebne dozvole, bez gradskog prevoza. Stoga moram da pohvalim naše mlade biohemičare i biohemičarke koji su dolazili biciklom na posao, bez dana pauze, da bi se protein napravio"

 

:isuse: jadni ljudi, mogli su bar da im organizuju prevoz nekim minibusem, ako već nisu mogli da im plate taksi

Link to comment
3 hours ago, Filozof manijak said:

Zanima me kakvo je srtanje u Austriji. Početkom meseca trebalo bih da putujem za Vijenu, via Mađarska, pa ako neko ima info o  potrebnim i neophodnim uslovima za put bio bih veoma zahvalan.

ok je austrija. skoro sve su otvorili. od 15 juna ce ukinuti sve medju-EU granicne kontrole

Link to comment
Quote

Postojeći koronavirus u Hubeiju više nije visoko zarazan


2020-05-19 10:17:03  |  CRI   

Sve manje slučajeva koronavirusa bez simptoma prijavljuje se u provinciji Hubei, a raste broj ljudi kojima je urađen test nukleinske kiseline. Taj rezultat pokazuje da virus, koji kruži među stanovnicima, nije visoko zarazan, naveo je zvaničnik iz Kineskog centra za kontrolu i prevenciju bolesti.

Feng Ciđijen, zamenik direktora Kineskog centra za kontrolu i prevenciju bolesti je naveo da većina asimptomatskih slučajeva, koji su potvrđeni tokom masovnog testiranja u provinciji Hubei, ima veoma nisku stopu infekcije.

U provinciji Hubei je sprovedeno 4,3 miliona testova od 8. aprila do nedelje, a potvrđeno su svega 733 asimptomatska slučaja.

Uz rast broja ljudi koji su testirani na koronavirus, broj asimptomatskih slučajeva se i dalje smanjuje, što pokazuje da je sadašnji postojeći virus slablji zahvaljujući uvođenju mere ranog otkrivanja i lečenja bolesnika.

http://serbian.cri.cn/20200519/b1b2f1b9-337c-b06a-f6e8-715d3994f681.html

Edited by vememah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...