Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

i pored velike smrtnosti, meni je prilicno fascinantno kako vlada ovde u uk hendluje protok informacija i smiruje narod. i to fakat radi. pricao preko tarabe s komsijama, cuo se s prijateljima, svi su nekako mirni. kao, jebiga, ocekivala se velika smrtnost al sistem funkcionise, postize se ono na sta se islo. pretpostavljam da tako informisu i u svedskoj pa su ljudi relativno smireni i bar delimicno sigurni da oni koji vode ovu ujdurmu znaju sta rade. vidim ja da nije dobro al cini mi se da bi panikai prozivka bila kontraproduktivna bar sad dok frka traje. 

 

evo ovde kako to izgleda. 

 

Prof Van Tam moves on to say the "extraordinary efforts" the public has made with social distancing measures has "stopped the NHS from being overwhelmed".

He adds: "Without it, the NHS it absolutely would have been overwhelmed, and several weeks ago."

The deputy chief medical officer says "other emergencies will go on" so it is important we have protected the NHS' "vital functions".

He says: "Road traffic accidents will still occur. Cardiac emergencies will continue.

"The important message for British people, for those emergencies, [is to know] the NHS is open, business as usual."

Ruth May says it is particularly important for pregnant women, who must call the NHS if they have concerns about their babies.

Matt Hancock finishes the press briefing supporting this message, saying he wants it to be heard "loud and clear" that the NHS is still open to those who need it.

Edited by adam
Link to comment
Just now, dùda said:

Pa kako je to moguće ?

Kada ste imali prvi slučaj zvanično ?

I od čega je umro sin ?

 

Ed.

To meni liči na neku grešku kod testiranja.

 

a ne znam ... to je ono sto pisu mediji i govori ministar zdravstva

 

meni je palo na pamet da je netko tko je radio obukciju sa koronom :) 

 

edit: prvi slucaj bese krajem februara?

Edited by cedo
Link to comment

meni uopste nije jasan ovaj raspon - od nista simptoma do uzasa i smrtnog ishoda, a isti virus (valjda, osim ako nije rec o bas dosta drugacijim mutacijama).

bas me zanima postoje li neke studije o broju asimptomatskih kod drugih srodnih virusa... ili je ovaj neki veliki izuzetak.

mora da postoji neko objasnjenje.

Link to comment

Upravo zbog tog raspona je ovaj virus respektabilan ubica. Veoma je virulentan i preko asimptomatskih koji bukvalno nisu svesni da su nosioci uspešno hara među rizičnim grupama.

Edited by ubibobi
Link to comment

ima idiota svuda....

 

 

Quote

 

Private jet carrying holidaymakers sent back to UK

A private jet carrying holidaymakers has been sent back to the UK by French police after those on board attempted to reach a villa in Cannes during the lockdown.

Ten people were declined entry into France after arriving at Marseille airport from London last Saturday, French news channel BFMTV reports.

There were reportedly three women aged 24 and 27 and seven men aged between 40 and 50 on board.

Those on board were of Croatian, German, French, Romanian and Ukrainian nationality.

 

 

Link to comment
4 minutes ago, ubibobi said:

Upravo zbog tog raspona je ovaj virus respektabilan ubica. Veoma je virulentan i preko asimptomatskih koji bukvalno nisu svesni da su nosioci uspešno hara među rizičnim grupama.

to mi je savrseno jasno, samo me zanima zasto i kako neko bude asimptomatski. ne bih rekla da je iskljucivo imunitet u pitanju. mislim da se tu krije moguci pravac istrazivanja.

ima li recimo grip uopste asimptomatske?

Link to comment

Meni se čini da su Kinezi rekli da oni koji imaju virus kad tad pokažu i simptome koji mogu biti vrlo lagani. Mislim da sam to ovdje pročitao. 

 

Danas sam isto tako pročitao da oni koji su bez simptoma (ili sa jako malom simptomima) ne razviju dovoljno antitijela. Nije ništa zvanično.

Link to comment

Danas 2196 slucajeva, ukupno 7161. Cini se ogroman skok, a u stvari prvi put obradili oko 4000 testova. Posto su poceli da objavljuju broj slucajeva po danu pojavljivanja simptoma, moze se izvuci raspored danas obradjenih slucajeva po danu kada se pojavio simptom. Dakle, 16,2 dana u proseku od pojavljivanja simptoma do komunikacije rezultata medijima. Potpuno nerelevantno.

 

Dobro, barem se smanjuje rupa izmedju uzetih i obradjenih testova, danas smo na 7911 viska (juce je rupa bila na 9463).

 

Procenat pozitivnih u odnosu na ukupno obradjene i dalje je zastrasujuci: 52%.

 

Gvajakil i dalje sampion, 73% zarazenih nalazi se u toj provinciji (koja ima oko 25% ukupne ekvadorske populacije).

 

 

Link to comment
42 minutes ago, Aleksija said:

meni uopste nije jasan ovaj raspon - od nista simptoma do uzasa i smrtnog ishoda, a isti virus (valjda, osim ako nije rec o bas dosta drugacijim mutacijama).

bas me zanima postoje li neke studije o broju asimptomatskih kod drugih srodnih virusa... ili je ovaj neki veliki izuzetak.

mora da postoji neko objasnjenje.

Kod ovog virusa je karakteristično da je prelazak(kod iste osobe) od praktično asimptomatičnosti do teškog stanja vrlo brz, za par dana.

 

Inače, u Italiji se sad ustalio broj dnevno uradjenih tampona na 50.000

Link to comment

https://covid19.healthdata.org/united-states-of-america 

 

Ne znam da li su ovi dijagrami predikcije bili, pa za svaki slučaj da postavim...

 

Znači ovo su predikcije i dijagrami razvoja za svaku zemlju ponaosob, u zavisnosti od trenutno raspoloživih informacija... Srbije nema na ovom spisku, ali ima suseda pa se da skontati otprilike naša sudbina... UK ima na primer jako lošu prognozu u narednih par nedelja zbog nedostatka medicinskih kapaciteta i kasnih restrikcija... Švedska recimo nema tako lošu prognozu, kakvu sam mislio da će imati... Vredi pogledati, iako su dati rasponi prilično veliki...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...