Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

5 minutes ago, Jozef K. said:

Hrvatska, Austrija, Slovenija, deluje da idu OK.

Da.

Nemacka, svetla tacka..italija i spanija umaju blag pad novoobolelih

Lepo videti svetlo na kraju tunela, tako ce i ovde jednog dana

Link to comment

Je li neko u svetu počeo da izdaje ausvajse ljudima koji su preležali koronu, a nisu više virulentni?

 

Tu pre svega mislim na zemlje koje su uvele restrikcije koje se tiču kretanja, rada itd, a kod kojih već postoji značajan broj oporavljenih?

 

Italija i Španija npr.

 

(NIje neki prikriveni rasizam ili nešto slično što bi neko pokušao da mi nakalemi, već čista potreba da neko može da se kreće i radi, to je neophodnost)

Link to comment
Just now, Dankan Ajdaho said:

Je li neko u svetu počeo da izdaje ausvajse ljudima koji su preležali koronu, a nisu više virulentni?

 

Tu pre svega mislim na zemlje koje su uvele restrikcije koje se tiču kretanja, rada itd, a kod kojih već postoji značajan broj oporavljenih?

 

Italija i Španija npr.

 

(NIje neki prikriveni rasizam ili nešto slično što bi neko pokušao da mi nakalemi, već čista potreba da neko može da se kreće i radi, to je neophodnost)

Nije ali sigurno hoce za par nedelja kad pocne ponovo sve da ozivljava. Smatram da je ispravno.

Link to comment
17 minutes ago, dùda said:

U finskoj jedan pacijent vaskrso :isuse:

 

Pre nego sto krenemo da se zezamo na temu Uskrsa i "dosao je 5 dana pre roka", ajd daj neki detalj vise o vaskrslom™ :D 

 

Video objasnjenje :D 

Edited by Milosh76
Link to comment

ukupno 570, umrlo 21, testirano 2790

 

danas testirano 250, pozitivno 15

izgleda da je kumanovo malo splasnulo

 

3 umrla:

1 kocani, 40 godina bez istorije bolesti

1 tetovo. 69 sa istorijom

1 tetovo,  65 bez istorije

 

70 lica smesteno na infektivnoj u skoplju, 10 u teskom stanju, 8 na respiratoru

u gradskoj bolnici juce primljena 4 pacijenta za koje se cekaju rezultati a 2 su na respiratoru

u bitolju je hospitalizovano jedno lice , u teku je transfer jos jednog iz ohrida

u stipu ima 4 hospitalizovana od kojih 3 sa lasom klinickom slikom

 

od srede se uvode nove mere ogranicenja kretanja, umesto od 21-05 policijski cas ce da bude od 16-05 radnim danom

vikendom ce da bude policijski cas ceo dan, do sada bilo od 16-05

 

e sad ... moj komentar

smatram da je vlast u konkretnom slucaju uradila vise manje sve na vreme i u okviru mogucnosti

bilo bi dobro da ima vise para za testove, i da je zdravstveni sistem u dobrom stanju ... ne treba da govorim sta mislim o tome

ovde cu reci ono sto je moj deda govorio: narod je prosta masa ... ima 4 nedelje da su mere na snazi i ne mogu da verujem da moze virus da ide iz grada u grad

koliko treba da si glup pa da se setas, kakav neodlozni posao imas ?

konkretno bitolj, do pre nedelju dana, nijedan slucaj, a sad imamo 6 ... a mere o ogranicenom kretanju vaze skoro 3 nedelje

registrovan slucaj u domu za stare (sju rajder), tamo vele da poslednja dva meseca nema poseta, a posle cujem da taj sto je registrovan ima unuku iz nemacke (nemam potvrdu da je ona bila u poseti)

prosta masa

 

 

Link to comment

Kod mene u regionu(od početka situacije):

 

Uradjeno tampona: 21.652

Pozitivnih: 2.048

U intenzivnoj nezi: 50

U subintenzivnoj: 185

Broj  umrlih: 154

Ozdravilo: 534

U kućnom karantinu: 1.128

 

Juče:

 

Uradjeno 1.200 tampona

Novih slučajeva: 60

Umrlih: 5

Tekući slučajevi zaraze: 1.363

 

Rekao bih da ide osetno na bolje.

 

Link to comment
2 minutes ago, cedo said:

sta se radi u kini, jel jos uvek jedu pse :D 

 

ne znam za pse, to je vise pitanje za kineze sa juga i susede iz koreje, mi na severu volimo janjetinu i pacetinu :happy:

 

ma ovde poceli svi da rade, malo vam i zavidim. 

 

traje blaga fobija od stranaca i dalje, nece da nas pustaju u neke restorane  i prodavnice, ima hotela i bolnica koje ne rade sa strancima,  tacno primecujem kako me neki prolaznici zaobilaze u vecem luku nego sto bi trebalo. juce me saputnik u liftu pitao kada sam stigao u kinu. nije prijatno, ali jasno mi je da su maltretirali kineze do pre nekoliko nedelja, procice i njih ovaj strah. 

Link to comment
15 minutes ago, banecare1 said:

 

ne znam za pse, to je vise pitanje za kineze sa juga i susede iz koreje, mi na severu volimo janjetinu i pacetinu :happy:

 

ma ovde poceli svi da rade, malo vam i zavidim. 

 

traje blaga fobija od stranaca i dalje, nece da nas pustaju u neke restorane  i prodavnice, ima hotela i bolnica koje ne rade sa strancima,  tacno primecujem kako me neki prolaznici zaobilaze u vecem luku nego sto bi trebalo. juce me saputnik u liftu pitao kada sam stigao u kinu. nije prijatno, ali jasno mi je da su maltretirali kineze do pre nekoliko nedelja, procice i njih ovaj strah. 

Samo im reći da si iz Srbije... Koliko sam shvatio, av je hit tamo. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...