Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

8 minutes ago, paculla said:

 

broj testova na milion stanovnika, osim sto se lako razume, ima manje znacenje nego broj zarazenih na broj testova. evo nekih brojeva: island 1.8%, nemacka 11%, US 17%, italija 19%, holandija 24%, UK 25%, srbija 26%, norveska 29%, spanija 37%, francuska 41%. njujork je oko 40%, kalifornija 12%, a washington state 9%. sad uporedi ove podatke sa testovima na milion stanovnika. na milion stanovnika njujork ima manje samo od 10ak maleckih zemalja. po to kriterijumu odlicno testiranje (i recimo bolje nego washington state ili nemacka). ali 40% znaci da puno slucajeva nisu uhvaceni (ili da imaju najgenjalniju trijazu na svetu pa bolje znaju koga da testiraju sto ocigledno nije slucaj). ovaj procenat obicno ima neki peak je je kombinacija vise faktora. italija je u nekom trenutku bila dobro iznad 30% ali su se smanjili slucajevi a povecalo testiranje. 

 

good point ... mislim da je i kolega iz australije G&S to potencirao

island je jedini? koji je nasumicno testirao

visok procenat pogodjenih nije dobra trijaza vec najverovatnije  znak da se ne testiraju dovoljno  kontakti

Edited by cedo
Link to comment
41 minutes ago, adam said:

nedelja vece, ne bih rekao da je naivno koliko god u vesti tvrde da je  "precautionary step". bas pricamo o ovom...

 

edit - a bas bih voleo znati koja bolnica.

 

Boris Johnson has been admitted to an NHS hospital in London due to ‘persistent coronavirus symptoms’, Number 10 has confirmed.

 

Read more: https://metro.co.uk/2020/04/05/boris-johnson-taken-hospital-tests-contracting-coronavirus-12513349/?ito=cbshare

Twitter: https://twitter.com/MetroUK | Facebook: https://www.facebook.com/MetroUK/

 

 

Quote

 

Борис Џонсон примљен у болницу због коронавируса

Британски премијер Борис Џонсон примљен је у болницу, пошто и десет дана након што је био позитиван на коронавирус показује симптоме, а из његова канцеларија наводе да је то учињено из предострожности.

Портпарол британске владе саопштио је да је према савету свог лекара, Борис Џонсон примљен у болницу како би се обавила тестирања, преноси Ројтерс.

 

https://www.rts.rs/page/stories/ci/Коронавирус/story/3135/koronavirus-u-svetu/3913559/boris-johnson-koronavirus-bolnica.html

Edited by dvb-t manijak
Link to comment

pa to, kako nije sacekao. a nhs bolnica ima pun kufer. nego mi palo na pamet da pitam zato sto bolnica moze da se bira, ne mora najbliza. sigurno ima najbolji moguci tretman al rekoh, mozda je birao.

Link to comment

U Francuskoj su drzavne bolnice pretvorene u COVID bolnice i svi pacijenti non COVID su prebraceni u privatne klinike. Mozda je ista stvar u UK pa je zbog toga otisao u drzavnu bolnicu.

Uglavnom kazu da Drzavne/privatne bolnice imaju odlicnu komunikaciju.

Link to comment
pa to, kako nije sacekao. a nhs bolnica ima pun kufer. nego mi palo na pamet da pitam zato sto bolnica moze da se bira, ne mora najbliza. sigurno ima najbolji moguci tretman al rekoh, mozda je birao.

Nightingale?


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

U vezi ovog lijeka svi pretjeruju. Taj lijek je bio u slobodnoj prodaji (ovdje u fr) sve do ovog januara. U zadnjih 70 godina taj lijek je uzelo sigurno preko milijardu ljudi (uzimao sam ga i ja). Citajuci ove sto nas upozoravaju na toksicnog ovog lijeka ja sam vec trebao biti corav. 

I paracetamol je opasan ako ga predoziras.

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

Indikativno je da su buknuli odmah posle Kine što ukazuje na to da im je virus stigao odande a ne iz Evrope, i verovatno je stigao kroz relativno mali broj donosilaca.

 

Da, Iran je na samom početku priče prst uperio u Kinu, Afganistan i Pakistan.

 

 

 

Elem, jedan slučaj iz FBiH pokazuje kako u ovim vremenima ljudi spas traže na svim adresama. Link ostavljam u spojleru

 

Spoiler

 

 

Link to comment
24 minutes ago, borris_ said:

U Francuskoj su drzavne bolnice pretvorene u COVID bolnice i svi pacijenti non COVID su prebraceni u privatne klinike. Mozda je ista stvar u UK pa je zbog toga otisao u drzavnu bolnicu.

Uglavnom kazu da Drzavne/privatne bolnice imaju odlicnu komunikaciju.

koliko sam razumeo ovde bolnice funkcionisu kao i do sad s tim sto prave prostor za covid a uz to imas i ove nove bolnice koje su samo za covid. privatne bolnice se ne spominju ali koliko sam razumeo iz prica o testiranju, sve trenutno ide preko nhs-a i sve organizuje nhs prevashodno zbog podataka i kontrole pandemije ali ne znam detalje. 

 

18 minutes ago, jms_uk said:


Nightingale?


Sent from my iTelephone using Tapatalk

to je podaleko, istok... al nikad se ne zna... 

 

17 minutes ago, braca said:

Jel ima BoJo uopšte osiguranje, s obzirom da je privremeno zaposlen... ? 

svi imaju osiguranje. nacionalno zdravsto. ima i on i beskucnici koji spavaju naulici i ne rade nikad, cak ni privremeno. 

 

 

Edited by adam
Link to comment
8 minutes ago, steins said:

Meni ovo sa BoJom ne miriše na dobro :unsure:

pa to.

 

vidis da je i nama sumnjivo sto je otisao u bolnicu u nedelju u nedoba. sigurno nije bezazleno. 

Link to comment
14 minutes ago, borris_ said:

U vezi ovog lijeka svi pretjeruju. Taj lijek je bio u slobodnoj prodaji (ovdje u fr) sve do ovog januara. U zadnjih 70 godina taj lijek je uzelo sigurno preko milijardu ljudi (uzimao sam ga i ja). Citajuci ove sto nas upozoravaju na toksicnog ovog lijeka ja sam vec trebao biti corav. 

I paracetamol je opasan ako ga predoziras.

i ljudi se redovno predoziravaju paracetamolom  https://www.propublica.org/article/tylenol-mcneil-fda-behind-the-numbers

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...