Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Detaljnije ovde.

 

Quote

Prime Minister Boris Johnson has been moved to intensive care in hospital after his coronavirus symptoms "worsened", Downing Street has said.

A spokesman said he was moved on the advice of his medical team and is receiving "excellent care".

Mr Johnson has asked Foreign Secretary Dominic Raab to deputise "where necessary", the spokesman added.

The prime minister, 55, was admitted to hospital in London with "persistent symptoms" on Sunday evening.

A No 10 statement read: "The prime minister has been under the care of doctors at St Thomas' Hospital, in London, after being admitted with persistent symptoms of coronavirus.

"Over the course of [Monday] afternoon, the condition of the prime minister has worsened and, on the advice of his medical team, he has been moved to the intensive care unit at the hospital."

It continued: "The PM is receiving excellent care, and thanks all NHS staff for their hard work and dedication."

 

Link to comment
Pricao sa drugarom iz Beca
 
Svi voze bicikle, trce, setaju... 
 
Otvaraju se polako, videli ste onu tablu sa datumima
 
Valjda znaju sta rade
Isto tako cuo.. Masovno popizdili na mjere karantina :D

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Link to comment

 

Ovaj sef szo nije normalan vise stim maskama, sta se biju svi kad ne sluze nicemu

 

Da vidimo, koriste se:

 

Ako je ogranicen pristup vodi i sapunu...znaci napolju ono svuda de nije salas u malom ritu sa cesmom

 

Ako nije moguce setati dva metra i vise od svakoga, znaci napolju na mnogo mesta de nije planina ili salas 

 

 

http://rs.n1info.com/Zdravlje/a586322/SZO-maske-same-po-sebi-nisu-cudotvorno-resenje-protiv-epidemije.html

 

 

 

 

 

Link to comment

pa i nisu mnogo pogrešili(nisam čitao tekst, sudim po naslovu)

 

maske i nisu čudotvorno rešenje, al u nekom procentu sigurno smanjuju mogućnost da virus unesemo na sluzokožu nosa i usta

:fantom:

 

Link to comment

naslov nije sporan samo ono sto je ispod naslova izgovorio covek a sto sam podebljao

smanjuje se i kolicina, kazu da je jako bitno koliko uneses, ako maska smanji broj virusnih jedinica dobijes na vremenu da unistavas, kada pocnu da se mnoze, po meni maske jako bitne a ovakve izjave jako neodgovorne

otprilike  8-10 nestorovica

Link to comment
2 hours ago, Ravanelli said:

Pricao sa drugarom iz Beca

 

Svi voze bicikle, trce, setaju... 

 

Otvaraju se polako, videli ste onu tablu sa datumima

 

Valjda znaju sta rade

U Danskoj preko dana svi na ulici. Ne znam da li se premijerka danas obracala dancima ali posle uskrsa sledi otvaranje. Doduše oprezno, smišljaju sistem za škole, javni prevoz i firme na koji nacin ce raditi dok se polako ne ispuni potrebna kvota zarazenih, ovako ide presporo. Kapacitet bolnica je navodno 10% popunjen. 
Btw ne znam da li sam pominjao, jedan od mojih menadžera je pre par godina izlečio hepatitis o državnom trošku, neka basnoslovna suma novca za terapije je u pitanju.

Ne mogu dočekati da čujem naše mere izlaska iz lock downa.

Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

Ima li neko podrobnije informacije o ovom gledanju na bolest:

 

ovo izgleda nije baš netačno. Ovde pišu o mogućem tretmanu koji izgleda niko još nije uradio a koji se inače sprovodi za visinsku bolest, a ovde piše, izmedju ostalog, izveštaj autopsije, koji se ne poklapa baš sa ARDS, doduše ovi su imali Ca pluća sa pridruženim COVID.

 

Isto mi kaže i jedan anesteziolog, da klinička slika i ponašanje nije baš pravi ARDS.

 

Malo je podataka, obdukcija maltene i nema.

Link to comment

visinska bolest se primarno leči tako što se čovek spusti na nižu nadmorsku visinu, sva druga terapija je više da se olakšaju trenutne tegobe i bilo je kao pokušaja terapije kada neko zbog tipa vremenskih prilika ne može da se spusti... ta visinska medicina je užasno teška za eksperimentalno izvođenje, a tek izvesti u praksi na pravim pacijentima je otprilike nemoguće, što iz etičkih razloga što iz praktičnih

 

uprošćeno rečeno, u oba slučaja se pojava voda u plućima, samo što se to kod visinske bolesti, možda, dešava zbog povećanog pritiska u plućnoj cirkulaciji, a kod oboljenja/sepse zbog inflamatornog odgovora i povrede pluća na taj način

Edited by Kelt
Link to comment
4 minutes ago, Kelt said:

visinska bolest se primarno leči tako što se čovek spusti na nižu nadmorsku visinu, sva druga terapija je više da se olakšaju trenutne tegobe i bilo je kao pokušaja terapije kada neko zbog tipa vremenskih prilika ne može da se spusti... ta visinska medicina je užasno teška za eksperimentalno izvođenje, a tek izvesti u praksi na pravim pacijentima je otprilike nemoguće, što iz etičkih razloga što iz praktičnih

bold - ovo mi potpuno nejasno

na šta misliš ?

Link to comment
1 minute ago, dùda said:

bold - ovo mi potpuno nejasno

na šta misliš ?

 

pa, za svako istraživanje na ljudima, glavni istraživač od etičke komisije mora da traži odobrenje. Hajde sad zamisli scenario, želim da držim čoveka na 5.000 m sa simptomima gušenja i u delirijumu, da bi se isprobao tretman lekom x, a pri tom se ne zna ko će i kada dobiti tu bolest, odnosno, svaki taj slučaj je prilično jedinstven. Tu se skoro isključivo rade studije na eksp životinjama

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...