Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

2 hours ago, slepa živana said:

 

bila sam danas u pošti. službenica koja radi na onom štandu na ulazu, što prodaje razglednice, koverte, markice, prehlađena, išla je da se testira i odbili su je. objasnili su joj da testiraju samo one koji su bili u kontaktu sa zaraženim. ona im je rekla da radi sa turistima, pošta se nalazi pored knez mihajlove... ne mo že.

 

Danas kolega priča za onog Huavei Kineza (pacijent broj 2).
Čovek je bio u Kini, nije imao simptome skoro 30 dana. Kada je dobio simptome prijavio se, ali su mu rekli da nije zaražen jer je period inkubacije kraći od 30 dana. Tek posle 10ak dana kada mu se pogoršalo stanje su ga uzeli za ozbiljno.

 

Taj kolega zna ljude i iz TradeCore-a (to su one dve žene od juče i još petoro od danas).
Njih je zarazila žena iz Švajcarske koja je bila ovde. Kaže da su celu firmu poslali u izolaciju i rekli im da ih sve smatraju zaraženima tj. da ih neće testirati već kako ko dobije simptome tako će ih tretirati.
Navodno test neće da rade jer je skup. Neko reče da košta 19.000 din.

Edited by salerokada
Link to comment

Prvi smrtni slučaj i u Švedskoj. Nema nikakvih detalja sem da je osoba imala i druge zdravstvene probleme.

 

Nama na poslu otkazana sva putovanja do kraja juna, a uglavnom se i svi eksterni sastanci otkazuju. Rekli nam da budemo spremni za rad od kuće ako dodje do toga.
 

Trebalo je da letim iz Stokholma za Zadar u prvoj nedelji aprila, ali je RyanAir otkazao sve letove do tamo do kraja aprila. Čak i da nisu oni otkazali, mislim da bih preskočila. 

Edited by Tolaa
Link to comment

Meanwhile u Berlinu:

(Techno, disco...) klubovi su odlucili da smanje kapacitet posete na 70% i da ce svako ko udje morati da ostavi broj telefon i email u slučaju da ako se potvrdi da je neko od posetioca bio bolestan da se ljudi kontaktiraju i stave u karantin.
Od danas u autobusima soferi vise ne prodaju karte kao do sada a prednja vrata ce da budu zatvorena te je ulaz/izlaz samo na ostalom vratima (obicaj je da se udje na prednja, pokaze/kupi karta pa nastavi dalje). Half measures

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
18 minutes ago, Krošek said:

 

238 novih, zapravo 262

 

to sam i mislio/napisao :)

 

drugo mi bese poenta ... mi zapravo i ne znamo koliko ima zarazenih sve dok se ne prave testovi kao sto treba, ne da ne znamo ... pojma nemamo ... ne mozemo da pretpostavmoi

Edited by cedo
Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

 

Znaci da leto ne ubija virus? Yikes :ph34r:

 

Katar ima 95% stranog stanovništva. Možda su došli od kojekude sa već virusom u sebi. Aerodrom jedan od najprometnijih u svetu.

Link to comment

Otac vozi kamion,dosao na granicu sa Madjarskom,zaustavili ih sve koji su iz Srbije,testirali lika koji vozi kamion iz Arandjelovca,ima koronu,a zena mu radi u velikom mega marketu u istom gradu.

 

Bio po apotekama,asepsola i alkohola nema,maski isto,u prodavnicama poluprazni rafovi sa dezinfekcionim sredstvima

Link to comment
Otac vozi kamion,dosao na granicu sa Madjarskom,zaustavili ih sve koji su iz Srbije,testirali lika koji vozi kamion iz Arandjelovca,ima koronu,a zena mu radi u velikom mega marketu u istom gradu.
 
Bio po apotekama,asepsola i alkohola nema,maski isto,u prodavnicama poluprazni rafovi sa dezinfekcionim sredstvima
Čekaj dosli iz Srbije na madjarsku granicu?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
Just now, steins said:

Čekaj dosli iz Srbije na madjarsku granicu?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

Da,kamionima,nisu zajedno u grupi,nego pojedinacno.Ja matorom kupio rukavice i masku jos pre par dana,malopre ga zvao i urlam preko fona da nosi cim izadje iz kamiona.

Link to comment

Meni to nije jasno, kako su ih testirali. Jel u međuvremenu izmišljen neki lakmus test za 10 minuta. Sve što sam čuo je  uzorak-opremljena laboratorija-stručno osoblje-rezultat sledeći dan. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...