Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

A sta kao nema dece koja zive s babom/dedom? Ti siromasniji nek prenose ,ko ih jebe sto zive svi u istom stanu

Edited by InvisibleLight
Link to comment

samo da se zna, svetska zdravstvena organizacija kaze: "Common signs of infection include respiratory symptoms, fever, cough, shortness of breath and breathing difficulties. In more severe cases, infection can cause pneumonia, severe acute respiratory syndrome, kidney failure and even death. "

 

tako da već biti bubrezni bolesnik, mogu samo da pretpostavim, nije dobro za ovu infekciju. 

Link to comment

to je neki parcijalni bulshit, to sa babama i decom. samo su nashtrpkali shta ce da izbulazne pa shta bude. kolko su placeni ti izraelci, jer ovo i ekipa ispred zadruge moze da natruni za manje pare :dry:

sent from bubamoto

Link to comment
12 minutes ago, steins said:

Prijem nekog suspektnog pacijenta

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

Pominje se izvesna studentkinja koja se vratila iz Italije

Link to comment
11 minutes ago, Moća said:

Da me ne shvatis pogresno ali mislim da ti je cerka dovoljno velika da shvati ozbiljnost situacije i da moze da cuva mladjeg brata.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Sve bi bilo ok da nisu u istim smenama.

Mada je meni veci problem supruga, posebno sto ih nema dovoljno jer lece dosta staru populaciju pa je broj pregleda dnevno ogroman iako nemaju preveliki broj pacijenata, pa nisam siguran da ce je pustiti na odmor, a koliko vidim ona spada bas u rizicnu grupu.

Link to comment

Nemci, barem u Berlinu verovatno idu logikom da je za 15 dana skolski raspust i da skole zatvaraju selektivno, kad neko od osoblja dobije virus. Zatvorili ih dve, u medjuvremenu bili u karantinu pa ih otvorili.

U Srbiji je za sada relativno malo broj zaraženih, pretpostavljam da ce ih zatvore cim se broj malo poveca. Moja logika, makar prema Berlinu je da je većina osoba zaraženo od krajnje neodgovornih hipstera koji nisu imali nikakav kontakt sa decom pa cak i zaražene osobe nisu u grupi ljudi koje imaju decu.

Mi od sutra u home officu, od sada mora da se traži odobrenje da se ide u office a ne obratno :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Sad bio sa drugarom.Jutros se vratio iz Vijetnama, bio 3 nedelje turisticki,koristio masku tamo sve vreme dok je bio u gomili.Sleteo na Surcin,prosao lakse nego Prle i Tihi pored krigera, niko ih nije zaustavio niti ista pitao...ccc

Link to comment
2 minutes ago, Zlurad said:

Nemci, barem u Berlinu verovatno idu logikom da je za 15 dana skolski raspust i da skole zatvaraju selektivno, kad neko od osoblja dobije virus. Zatvorili ih dve, u medjuvremenu bili u karantinu pa ih otvorili.

U Srbiji je za sada relativno malo broj zaraženih, pretpostavljam da ce ih zatvore cim se broj malo poveca. Moja logika, makar prema Berlinu je da je većina osoba zaraženo od krajnje neodgovornih hipstera koji nisu imali nikakav kontakt sa decom pa cak i zaražene osobe nisu u grupi ljudi koje imaju decu.
 

 

Meni je sada zanimljivo zasto se ne zatvori na 7 dana, to je sve nadoknadivo, zaustavio bih sve(sto moze) na deset dana pa uradio presek

Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

jes, pa posle moraju da nadoknadjuju subotom. smaranje je to. 

 

smaranje je ok, imas primer koji upravo posmatra ceo svet, znas da nemas kapacitet, pravis se lud, cekas kisu, igras oko vatre.Ne moramo bas sve trpeti, ovo nisu plate i penzije

Link to comment
5 minutes ago, villiem said:

 

Meni je sada zanimljivo zasto se ne zatvori na 7 dana, to je sve nadoknadivo, zaustavio bih sve(sto moze) na deset dana pa uradio presek

malo je deset dana, tada će se tek javiti lekaru oni koji su se zarazili neposredno pred početak karantina

Link to comment
Just now, gone fishing said:

malo je deset dana, tada će se tek javiti lekaru oni koji su se zarazili neposredno pred početak karantina

 

znam da je malo ali to bi moglo proci, posle produzavam kada bude jasnije al smo dobili na vremenu

Link to comment
56 minutes ago, pasha said:

 

Sta rade na granici? Je l su uopste rasporedjene jedinice abho negde?

 

Ženin brat je u ponedeljak došao iz Budimpešte GeaTursom.

Išli su na Horgoš 2.
Na prelazu ih carinik pita odakle putuju. Ispostavilo se da su u kombiju bile dve Italijanke, na šta je carinik rekao: "Ako vas iko pita, prešli ste na Horgošu 1".
On pretpostavlja da na Horgošu 2 nemaju ništa za proveru na virus.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...