Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Neko je delio ovde na forumu: ponovljene infekcije kovidom cak i kod bas lakih oblika bolesti - losije izgleda za organe itd vise raznih posledica.

Po toj osnovi, treba se vakcinisati svaki cas. Ja to nesto i nisam uradila, sta je sad uopste aktivno od vakcina, bas dugo nisam isla da primim?

Link to comment

Aj da napravimo topic

Covid - happy news

Ili

Covid - optimistički scenariji

 

Interesuju me vesti o ovom virusu ali se ovde plasiraju uglavnom bombastično stravične vesti.

 

Odnos je oko 83-17 u procentima u korist horor vesti i verujem da to jako utiče na sve nas.

Mogu potvrditi da na mene i te kako utiče.

Kontam da mogu zaobilaziti temu, naravno, ali kao što rekoh, interesuje me neke stvari (nove vrste, podvrste, nacin prenosa, kako zaobilazi imunitet ali i kako se imuni sistem izbori s ovom pošasti itd), a nemoguće samo da su loše vesti (tipa svi će pomremo ili organi ćaos) u etru bez ičega optimističkog.

 

Trigeruje anksioznost level MAX

 

A ako je zaista tako i to su jedine vesti, onda ništa... 

  • +1 1
Link to comment

Pa evo happy news drugi put sam prelezao za bukvalno 4 dana bez ikakvih problema i sa minimalnim simptomima. Ali sad mi dodje da se ispregledam od glave do pete :lolol:

Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

Pa evo happy news drugi put sam prelezao za bukvalno 4 dana bez ikakvih problema i sa minimalnim simptomima. Ali sad mi dodje da se ispregledam od glave do pete :lolol:

 

Ma da

Ja sam isto 2x potvrđeno imao i 3x jako sumnjivo, nisam se testirao tada ali je nakon 15ak dana br antitela bio nešto sumanuto visok (a vakcinaciju sam odradio dosta ranije).

 

Nego sad šta god da mi se desi, tipa povišen feritin, ja zbog ovakvih vesti povezujem sa koronom i da mi umire jetra i gotov sam.

 

Ili ako zabodem i ne setim se da se komoda ne zove komoda, prepisujem da mi kovid jede mozak i da mi je kraj iza ćoška.

 

Ili ako mi utrni noga dok spavam u nekom polozaju, kovid mi urniše srce, infarkt, kraj..

 

I ne zajebavam se uopšte.. stvarno me tako trigeruje jer ovde uglavnom imamo takve vesti.

 

Kod doktora na ultrazvukove, sistematske, vađenja krvi idem na 6 meseci.. ljudi zgranuti.. al' ja prepadnut jebiga.

 

A ne mogu da filtiram temu na

Covid pozitivne vesti

Covid naučne vesti

Covid svi će dumremo vesti

 

Znam da je povezano sve i tesko razložiti, ali brate mili, ovde na temi je žešći crnjak :/

Valjda ljudi na to više obraćaju pažnju

Pa su nam takvi neki mediji i najčitaniji u Srbiji :/

  • +1 1
Link to comment

 

Quote

Between 2019 and 2021, life expectancy is estimated to have declined by more than two years annually (four years overall) in eight countries, including five in Central and South America (Peru, 5.6; Guatemala; 4.8; Paraguay, 4.7; Bolivia, 4.1; and Mexico, 4.0 years), and three in Europe (Russian Federation, 4.3; Bulgaria, 4.1; and North Macedonia; 4.1 years).


Life expectancy returned to pre-pandemic levels in only a few countries in Western Europe. These are France, Belgium, Switzerland, and Sweden.

https://www.forbes.com/sites/joshuacohen/2023/03/02/covid-19s-enormous-death-toll-worldwide-life-expectancy-has-experienced-a-steep-decline/?sh=6512d2cf74df

  • Hvala 1
Link to comment

e i ja se već duže vreme pitam zašto se konstantno objavljuje nešto loše, a ako i ima nešto dobro onda vrlo stidljvo i oprezno se provuče kroz ostalo loše (tipa kad je stigao omikron "deluje da je blaži nego ostali ali još uvek se ništa ne zna a i mogao bi tek da počne da napada malu decu a mogao bi i da se ukrsti sa alfom, betom, gamom i deltom," itd itd)

 

i čini mi se da su loše vesti mnogo bolje viđene u društvu (globalno i generalno, svuda), kad god izađe nešto loše bude odmah prihvaćeno, a kada se i pojavi nešto dobro to uglavnom bude prokomentarisano "ma to je bila neka opskurna studija na 10 ljudi", "ma metodologija im ništa ne valja", "ma to su sigurno neki nemači pojma -> antimaskaši -> protivnici vakcina -> itd itd

 

zašto je tako -- nemam pojma

Link to comment
55 minutes ago, Have_Fun said:

ali se ovde plasiraju uglavnom bombastično stravične vesti

Stvarno nemam taj utisak. Nisu bombastične, barem ovo što prenosi vememah je uglavnom matter-of-fact, a da li su stravične, zavisi valjda od perspektive.

 

Iz nekog iskustva (i svog i od rodbine, poznanika) mislim da dosta zavisi od toga kako se stvari iskombinuju. Kovid je kao vrlo loša karta (suprotno od štiha) i ako ti je jedna takva udeljena uopšte ne mora da znači da imaš gubitničku ruku (ostale 4 mogu da budu 4 asa); ali, ako ti je ta karta udeljena više puta, te još u kombinaciji sa drugim antištihovima (hronične bolesti, problemi imuniteta, odmakle godine, itd) onda može lako da se desi da ispadneš tropa.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Mel said:

Neko je delio ovde na forumu: ponovljene infekcije kovidom cak i kod bas lakih oblika bolesti - losije izgleda za organe itd vise raznih posledica.

Po toj osnovi, treba se vakcinisati svaki cas. Ja to nesto i nisam uradila, sta je sad uopste aktivno od vakcina, bas dugo nisam isla da primim?

 

Koliko si vakcina uzela i kada?

Ne moraš svaki čas već u redosledu koji je smislen i preporučen. Ako je to za nekog "svaki čas", to je onda stvar perspektive. Ne znam šta da kažem na to, stariji ljudi se vakcinišu barke jednom godišnje zbog potencijalnih poteškoća sa grupom

Ja bih se bockala bukvalno za sve, pogotovo za ove pošasti iz vrtića. Najbolje mi je kad ljudi kažu "imam samo temperaturu n dana i ne mogu da ustanem iz kreveta", kao da je to nesto lako kao pesma (a oni sa decom ne mogu da priušte da ne ustanu iz kreveta n dana)

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Amelija said:

e i ja se već duže vreme pitam zašto se konstantno objavljuje nešto loše, a ako i ima nešto dobro onda vrlo stidljvo i oprezno se provuče kroz ostalo loše (tipa kad je stigao omikron "deluje da je blaži nego ostali ali još uvek se ništa ne zna a i mogao bi tek da počne da napada malu decu a mogao bi i da se ukrsti sa alfom, betom, gamom i deltom," itd itd)

 

i čini mi se da su loše vesti mnogo bolje viđene u društvu (globalno i generalno, svuda), kad god izađe nešto loše bude odmah prihvaćeno, a kada se i pojavi nešto dobro to uglavnom bude prokomentarisano "ma to je bila neka opskurna studija na 10 ljudi", "ma metodologija im ništa ne valja", "ma to su sigurno neki nemači pojma -> antimaskaši -> protivnici vakcina -> itd itd

 

zašto je tako -- nemam pojma

nije samo to, "loshe" vesti, negativne stvari, dalu malom choveku prilku da misli da bash on, bash samostalno tera kako hoce, a najbolje suprotno od razuma, drzi mu iluziju, sve je sranje bash me briga, ja sam mlad/imun/otporan/neustrashiv/star/zabole me i da potpuno izgleda sebi kul, svet se raspada, a ja teram svoje. nekako, ako bi neko javio divan je dan, nema virusa, nema ni drugih opasnosti, niko nece dumre, gde tu da se udene autentichna lichnost :hihi:

Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Koliko si vakcina uzela i kada?

Ne moraš svaki čas već u redosledu koji je smislen i preporučen. Ako je to za nekog "svaki čas", to je onda stvar perspektive. Ne znam šta da kažem na to, stariji ljudi se vakcinišu barke jednom godišnje zbog potencijalnih poteškoća sa grupom

Ja bih se bockala bukvalno za sve, pogotovo za ove pošasti iz vrtića. Najbolje mi je kad ljudi kažu "imam samo temperaturu n dana i ne mogu da ustanem iz kreveta", kao da je to nesto lako kao pesma (a oni sa decom ne mogu da priušte da ne ustanu iz kreveta n dana)

 

Ma ja sam samo uzela dva sinofarma pre oko godinu i po otprilike po logici da e stara tehnologija a ja sam tad dojila dete, nisam htela RNK. to je sve. Sad bih uzela i te, smao nisam pratila sta je aktuelno. Uostalom zvacu dom zdravlja da vidim sta imaju, dzaba ako ima neki fensi vakcina ako oni to nemaju da daju recimo.

Link to comment
3 hours ago, Mel said:

Neko je delio ovde na forumu: ponovljene infekcije kovidom cak i kod bas lakih oblika bolesti - losije izgleda za organe itd vise raznih posledica.

Po toj osnovi, treba se vakcinisati svaki cas. Ja to nesto i nisam uradila, sta je sad uopste aktivno od vakcina, bas dugo nisam isla da primim?

 

Ja sam prezadovoljan sto sam primio 4.dozu u decembru. Poprilicno sam siguran da je doprinela tome da infekcija prodje brzo. Drugarica koja je imala tri doze, ali poslednju pre godinu i po dana je bas zaribala. Kapiram da ce se primati jednom godisnje ko za grip

  • +1 2
Link to comment

 

15 minutes ago, Tsai said:

 

Ja sam prezadovoljan sto sam primio 4.dozu u decembru. Poprilicno sam siguran da je doprinela tome da infekcija prodje brzo. Drugarica koja je imala tri doze, ali poslednju pre godinu i po dana je bas zaribala. Kapiram da ce se primati jednom godisnje ko za grip

Da, tako sam (konacno) i ja ukapirala, izgleda da bi trebalo.

Link to comment

Ako treba happy news (jes da je totalno anegdota, ne nauka) - dobra frendica ovde dobila je 2-gi put kovid, kao i njena ćerka (drugo dvoje dece su bili i ostali negativni). Premda ima 50 godina i nije dobrog zdravlja, prošlo joj je za nekih nedelju dana prilično lako i kako sad izgleda bez nekih posledica. Za duže, videćemo.

  • +1 7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...