Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Bili hanuma i ja u kovid ambulanti, mi i 20ljudi svi listom negativni. Kažu grip. Verovatno do Šapca još nije ni stigao kraken. 
 

Noćas nisam oka sklopio, ali sam se jedva naterao da idem lod lekara. Tamo samo 1 lekar, a krv vade samo do 9!!!! I posle ćao. Platili smo u privatnoj, nije zbog para nego zbog šugave države i zdravstva koje plaćam svakako svaki mesec. 
 

Stigli reultati CRP 55 i ostali “citi” baš mi nisu za izložbu. Saće da traže žarište. 

 

Sve bi bilo ok da bar mogu da zaspim, noge otpadaju, a povraćam samo šlajmu koja ne znam gde se skladišti pošto mi nos ne curi i nike pun. 
 

 Vakcinisan i prelezao kovid u maju/junu, ali ovo je opako zlo. Mislim da su maske mama u kancu, prevozu, zatvorenom,…

Link to comment
8 hours ago, John Coltrane said:

Bili hanuma i ja u kovid ambulanti, mi i 20ljudi svi listom negativni. Kažu grip. Verovatno do Šapca još nije ni stigao kraken. 
 

Noćas nisam oka sklopio, ali sam se jedva naterao da idem lod lekara. Tamo samo 1 lekar, a krv vade samo do 9!!!! I posle ćao. Platili smo u privatnoj, nije zbog para nego zbog šugave države i zdravstva koje plaćam svakako svaki mesec. 
 

Stigli reultati CRP 55 i ostali “citi” baš mi nisu za izložbu. Saće da traže žarište. 

 

Sve bi bilo ok da bar mogu da zaspim, noge otpadaju, a povraćam samo šlajmu koja ne znam gde se skladišti pošto mi nos ne curi i nike pun. 
 

 Vakcinisan i prelezao kovid u maju/junu, ali ovo je opako zlo. Mislim da su maske mama u kancu, prevozu, zatvorenom,…

Verovatno je grip. 

Ume da bude 3 dana uzasno stanje, pa dan pauze, pa jos 3.

Od vise ljudi sam cula da povracaju slajm, a nos prazan.

Imas li temperaturu?

Link to comment
8 minutes ago, Sandradjer said:

Verovatno je grip. 

Ume da bude 3 dana uzasno stanje, pa dan pauze, pa jos 3.

Od vise ljudi sam cula da povracaju slajm, a nos prazan.

Imas li temperaturu?

 

Kaže, druga, doktorka da ovo vode kao svinjski grip. Hanuma joj odnela njene i moje nalaze, odmah mi dala neki lek za jetru (to je bilo i prošle godine kad sam imao koronu, mada sam se i tad čudio da uopšte imam taj organ). Vadim krv ponovo za 3 dana.

 

Imam temp. bar 2,3 puta u toku dana, taman popijem brufen da malo minu bolovi u kostima. Ja sam imao malo blaži oblik prošle nedelje, ujutru mi nije bilo dobro, budala odem na posao raspadnem se, vratim se kući i uzmem 2 dana da to odležim. I evo, posle bukvalno nedelju dana opet isto, samo sa mnogo gorim simptomima.

Link to comment

Sad miruj dok se ne oporavis skroz. Proci ce :). Grozna je boljka, svi se zale.

A to sa odlascima na posao (samo da odradim) radim i ja. Istegla sam bila u januaru neki misic ili nerv medjurebarni i isla i radila tako u bolovima. Uvek sebi kazem da necu to ponoviti i opet sve po starom 

Edited by Sandradjer
Link to comment

Mene u subotu malo lomilo, juče konstantno 38, jutros pozitivan.

 

Nedelju dana izolacije, ali mi ide nabolje.

 

Ono što je zanimljivo što juče ništa nisam jeo, samo čajevi, voda, čak ni lekovi, baš ništa.

 

Jutros za dve nijasne bolje.

Link to comment
On 17.2.2023. at 12:07, vememah said:

 

 

ja ne znam nikoga (online included) u kini ko je imao covid dec 20 - dec 22

 

ja ne znam nikoga ko je znao nekoga u kini da je imao covid dec 20 - dec 22

 

da ne pricamo o umrlima, to je tek sci-fi 

 

ove cifre iz nyt nemaju veze sa zivotom, kakvi crni milioni. 

 

Link to comment

Koliko ja vidim, nigde ne piše da se procene ne odnose na poslednji pik.

 

A i koji bi bio interes NYT-a da u februaru objavljuje procene koje ne obuhvataju tipa 99% smrtnih slučajeva?

 

Edit:

Evo ovde eksplicitno piše da su Hongkonžani svojim modelom zaključili da je 90% populacije bilo zaraženo od sredine decembra 2022. do sredine januara 2023. i da je umrlo između 1,2 i 1,7 miliona ljudi.

 

Quote

The researchers — Dr. Meyers at the University of Texas and Zhanwei Du, an epidemiologist at the University of Hong Kong — found a unique way into another crucial question: How many people were infected? Even after China eliminated its mass testing program, health officials continued to test hundreds of thousands of people from around the country between mid-December and mid-January in an effort to track infection rates, according to a report from the Chinese C.D.C.
Based on that data, they inferred that 90 percent of the population was infected in little more than a month. (...)
When the researchers incorporated the timing of the outbreak, estimated fatality rates and the effect of vaccinations into a statistical model, they found that the outbreak may have killed about 1.5 million people. Given the uncertainties — like how quickly the vaccines took effect — a plausible range for the estimate was 1.2 to 1.7 million deaths, Dr. Meyers said.

 

Edited by vememah
Link to comment

u pravu si, ovo je do feb 23

 

ne znam koliko je umrlo u 2023. koliko se secam oni su ukinuli i mere i brojanje.

 

nisam primetio ili cuo za ikakve probleme koji bi nagovestvavali ovakve prognoze. 

Link to comment

vidim edit vezano za ove strucnjake iz Teksasa i HK

 

mogu da poverujem da se 90% zarazilo od decembra 2022 jer sam video to uzivo i sam se razboleo. 

 

 oni su na osnovu informacije da se zarazilo preko milijardu ljudi uradili neku statisticku procenu i izvukli podatak da je umrlo 1.2 do 1.7 miliona za mesec dana. i to je sada neka novost. gluposti. i nije toliko umrlo od covida za tako kratko vreme. to je 0.1% populacije. zamisli da zivis u nemackoj, umre 80000 nemaca od korone oko nove godine, a ti to nisi primetio. 

 

 

Edited by banecare1
Link to comment
Quote

The new report highlights how different parts of the intelligence community have arrived at disparate judgments about the pandemic’s origin. The Energy Department now joins the Federal Bureau of Investigation in saying the virus likely spread via a mishap at a Chinese laboratory. Four other agencies, along with a national intelligence panel, still judge that it was likely the result of a natural transmission, and two are undecided.

The Energy Department’s conclusion is the result of new intelligence and is significant because the agency has considerable scientific expertise and oversees a network of U.S. national laboratories, some of which conduct advanced biological research.

The Energy Department made its judgment with “low confidence,” according to people who have read the classified report.

The FBI previously came to the conclusion that the pandemic was likely the result of a lab leak in 2021 with “moderate confidence” and still holds to this view.

https://www.wsj.com/articles/covid-origin-china-lab-leak-807b7b0a

Edited by vememah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...