Jump to content
IGNORED

Opšte obrazovanje u raljama interneta


laser lotus

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • pt 2.0

    12

  • radisa

    9

  • б1lme3

    8

  • Svarog

    8

Top Posters In This Topic

Moje iskustvo sa osnovnom skolom mog deteta je da:

- kako se radi na casu je potpuno individualno (u lepom secanju mi je ostala prof. istorije koja im je podelila neke projekte npr o WWI (ali veza sa drugim predmetima iz skole)  moje dete i danas zna gomilu toga o bojnim otrovima... dve nedelje je u kuci samo o tome pricao, sta je na internetu nasao, od wikipedie, do youtuba itd);

- za razliku od naseg vremena, ima mnogo pisanih testova, i krajnje ocene se strogo racunaju kao aritmeticka sredina, sto dovodi do gomile besmislica, ponovnog odgovaranja, itd.

- uzasni pritisci roditelja na uspeh dece: ( u odeljenju od 27 dece 23 odlicnih od toga 12 ili 13 vukovaca). Moje dete je stalno bilo na granici vr.dobar - odlican i ja sam bila ozbiljno zabrinuta (iskreno sam vristala i histerisala po kuci zbog ocena), da bi se ispostavilo da je onaj test za prijemni uradio kao 3 u skoli ( u odeljenju daleko ispred svih). Nesto u tom sistemu ocenjivanja debelo nije u redu (u pitanju je elitna vracarska skola, mamice u bundama (jedno dete je imalo i nany), dzipovi, suptilni pritisci na nastavnike itd.)

Srednju skolu necu da komentarisem,

Link to comment
6 minutes ago, gsb said:

Moje iskustvo sa osnovnom skolom mog deteta je da:

- kako se radi na casu je potpuno individualno (u lepom secanju mi je ostala prof. istorije koja im je podelila neke projekte npr o WWI (ali veza sa drugim predmetima iz skole)  moje dete i danas zna gomilu toga o bojnim otrovima... dve nedelje je u kuci samo o tome pricao, sta je na internetu nasao, od wikipedie, do youtuba itd);

- za razliku od naseg vremena, ima mnogo pisanih testova, i krajnje ocene se strogo racunaju kao aritmeticka sredina, sto dovodi do gomile besmislica, ponovnog odgovaranja, itd.

- uzasni pritisci roditelja na uspeh dece: ( u odeljenju od 27 dece 23 odlicnih od toga 12 ili 13 vukovaca). Moje dete je stalno bilo na granici vr.dobar - odlican i ja sam bila ozbiljno zabrinuta (iskreno sam vristala i histerisala po kuci zbog ocena), da bi se ispostavilo da je onaj test za prijemni uradio kao 3 u skoli ( u odeljenju daleko ispred svih). Nesto u tom sistemu ocenjivanja debelo nije u redu (u pitanju je elitna vracarska skola, mamice u bundama (jedno dete je imalo i nany), dzipovi, suptilni pritisci na nastavnike itd.)

Srednju skolu necu da komentarisem,

Gaus u grobu da se okrene...

 

Naravno da nije u redu... Kod mene u OS, 80ih, 4 vukovca, u 3 odeljenja...

 

U srednjoj, rane 90e, 1 vukovac u 6 odeljenja, ukupno 7 đaka koji su sve 4 godine bili odlični... Fun Fact, vukovac nije završio fakultet, radi kao vozač autobusa...

Link to comment
On 10.1.2020. at 0:05, Goranz said:

Dakle, uskoro ministar i najbolje će da prođe od svih.

:ajde: :blink: Srednju skolu ne komentarisem jer je MG u pitanju...

Decak, samo cinicno u zivotu, daleko se stigne... uz pazljivije citanje...

Link to comment
On 9.1.2020. at 22:42, radisa said:

Gaus u grobu da se okrene...

 

Naravno da nije u redu... Kod mene u OS, 80ih, 4 vukovca, u 3 odeljenja...

 

U srednjoj, rane 90e, 1 vukovac u 6 odeljenja, ukupno 7 đaka koji su sve 4 godine bili odlični... Fun Fact, vukovac nije završio fakultet, radi kao vozač autobusa...

Mora da si isao elitnu Zmaj Jovinu gimanziju. 

Link to comment
On 11.1.2020. at 9:22, Frank Pembleton said:

Sad će hologram učitelji, najavio Šarčević...
E to sa uspehom dece mi stvarno nije jasno...
Gde god zabodeš odlikaši...




... Shiit has hit the fan...
 

 

Vidi khan academy. 

 

Ideja odlična, ali će ovi naši mrsomudi to potpuno da upropaste! 

Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

i ovi sad.su dosta hologramski, za pochetak ih nije briga, treba samo josh malo razviti to...

sent from bubamoto
 

Da, ali traže platu i nikad im ništa ne valja.

Link to comment

to jeste nezgodno hihi.gif

 

najjeftinije da nam vrate tu decu kuci pa da sami, sami pali sami se ubili. a drzava da ispostavlja shta im treba za dualno, motaju i pevaju, npr. i mi samo isporuchujemo.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...