Jump to content
IGNORED

Istanbul i Turska


Musharaf

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Beowle, a i ostali, preporucite neki fini restoran na Sisliju, Nisantasu, Macki i okolini ali da mi ne odseku usi.Unapred zahvalan.A.

Link to comment
  • 3 months later...

izvinite ako je već bilo, nemam vremena da čitam 19 strana.treba da odsednem blizu Istanbul Harbiye Military Museum. ima li nekih (podrazumeva se, jevtinih) b+b pansiona, motela? da li je lična bezbednost issue?hvala/poz

Link to comment

Harbiye je ok lokacija, blizu su i Taksim i Galata i Dolmabahçe palata (koju preporučujem za posetiti).U blizini muzeja imaš sigurno 10-15 hotela, s tim da je većina u jačem cenovnom rangu jer se u bližoj okolini nalaze Ritz, Swissotel, Hyatt, Ramada i ostali fenseraj.Ukucaj Troya Residence Istanbul na booking.com, taj se pojavljuje kao jeftin a dobro ocenjen. Na mapi će ti prikazati i druge hotele pored njega, pa biraj.Bezbednost je OK uz jednu napomenu: iza muzeja se nalazi Maçka park, lep je za prošetati ali izbegavaj(te) ga po mraku. Za svaki slučaj.

Link to comment

hvala, beowl, troja izgleda ok. za jedan hotel.da li u istanbulu ima pansiona, porodičnih hotelčića?ok je tv, klima, fen... ali ako sam van sobe od osam ujutro do bog zna koliko uvece, treba mi samo krevet i čisto kupatilo. radna žena.poz

Link to comment

viza nema, metro odlican, ide na vreme i kosta 3 lire sto je malo jace od 1 evra. tramvaj koji ide sa Kabatasa do Sultanahmeta isto odlican, cesto ide. busevi su onako, bude guzva.ali je beowl ipak domaci, bolje njega poslusaj

Link to comment

baš vala, tramvaj je potpuno uživanje.takođe ne treba propustiti ni vozikanje najkraćim metroom na svetu, Tunelom, koji vodi od vrha Bejolua do obale Zlatnog roga :) idealna varijanta za šetnju je da se krene lagano od Taksima do dna Istiklal ulice, sidje se Tunelom, predje Galata most, pa polako do Topkapija, Aja Sofije, Plave dzamije i potom spusti do dzamije Mehmed-pase Sokolovica. naravno, sesti svakih 500 metara da se popije caj negde!

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

е, алал ти ник, арбајте! брз си, нема шта.видела сам инфо за мрежу и карте, ал ме занимали лични утисци :) .две ствари које нигде не пропуштам, ако их има, су зоо врт и трамвај. од обданишта ме је уврачао она језичак што се врти истовремено, а супротно, од полуге с дрвеном јабуком коју држи тамвајџија :blush: .позгосн васо, ово ћу да препишем у блокче. за једну шетњу ћу да размакнем време. ако буде морало, побећи ћу с часа.

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Imaš i staaaari tramvaj koji vozi ulicom Istiklal džadesi, to je pešačka ulica sa sporim tramvajem u sredini.i da ne zaboravim, trajekti su izvanredan način saobraćanja gradom, ne propusti nijednu priliku da se voziš trajektom!jedna od lepših vožnji je do Bujuk-ade, gde je Trocki živeo, trajekt prođe tri ostrva dok se ne ukotvi na četvrtom. na brodu možeš piti čaj, kupiti komplet noževa koje demonstriraju putujući prodavci, i hraniti galebove.a vojni muzej je ludilo! mislim, za onog ko voli te stvari. svako popodne svira mehter banda, tj. osmanska vojna muzika. to je jako zanimljivo, otprilike ti je jasno kako izgleda kad turska ordija nahrupi u varoš, a ti jadni kaurin.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
госн васо, ово ћу да препишем у блокче. за једну шетњу ћу да размакнем време. ако буде морало, побећи ћу с часа.
za ovaj itinerer ti treba par sati, ali realno, ako si u prilici, ne propusti. prelazak Galata mosta prema Sultanahmetu je najpotresniji i najlepši urbani prizor koji sam u životu video.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...